События

Дні Української музики в Чорногорії

Нещодавно у столиці Чорногорії Подгориці у культурно-інформаційному центрі «Budo Tomovic» відбулися Дні Української музики, організовані Асоціацією по розвитку міжнародних відносин ADRUM за підтримки Посольства України в Чорногорії. Партнер проекту – МГО «За сімейні цінності».

Дні Української музики в Чорногорії

На початку проекту відбулася прес-конференція, де організатор проекту, президент Асоціації по розвитку міжнародних відносин ADRUM Тетяна Колесніченко, тимчасовий повірений у справах України в Чорногорії Наталія Фіялка, заслужена артистка України Тетяна Піскарьова та директор КІЦ «Budo Tomovic» Сніжана Буржан розповіли про Дні Української музики в Чорногорії, як про захід культурної дипломатії, мета якого — познайомити чорногорців з культурою України та розвинути зв’язки між нашими країнами.

Дні Української музики в Чорногорії

 

В рамках заходу відбулася художня виставка, концерт та майстер-класи української музики. На виставці Національний музей Тараса Шевченка представив твори українського генія Тараса Шевченка «Музикі», а STUDIORAR – сучасну українську фотографію. В проекті взяли участь майстри фотомистецтва: Валентин Кармінський, Олександр Путров, Олександр Удра, Сергій Тушинський, Андрій Максимов, Олександр Воропаєв. Експозиція фотографії під назвою «Дивись і слухай» включає 20 фото сучасних українських зірок різних жанрів  – «Океана Ельзи», «DakhaBraha», Людмили Монастирської, Тіни Кароль та ін.

Дні Української музики в ЧорногоріїПід кожною фото є QR-код з посиланням на пісню даного артиста або гурта. Для дорослих та дітей відбулися майстер-класи, де відвідувачі дізналися про унікальні українські музичні інструменти та мали змогу поспівати та пограти з музикантами українську музику. На урочистому відкритті відбувся концерт, у якому взяли участь заслужена артистка України Тетяна Піскарьова, яка також виступила ведучою заходу, а також оперна співачка Тетяна Бондарь, інструменталісти-віртуози бандурист Ярослав Джусь та сопілкар Максим Бережнюк. З чорногорської сторони ведучим концерту виступив зірка телебачення Чорногорії Сабрія Вулич.

Дні Української музики в Чорногорії

Національний музей Тараса Шевченка передав у дар роботи українських художників музеям Чорногорії: картину Валентини Козяр «Скрипаль» до Національного музею Чорногорії та картину Михаїла Кириленка «Мелодія гір» до Музеїв та Галерей Подгориці.

Чорногорці були вражені багатогранним яскравим мистецтвом України – як його автентичним скарбом так і сучасними талантами. За допомогою культурної дипломатії в Чорногорії дізналися про Україну, як про сучасну, європейську, висококультурну країну з багатовіковою історією і самобутніми традиціями.

Дні Української музики в Чорногорії

Дні Української музики в Чорногорії

Після концерту відбувся коктейль, де представники політичної, культурної та бізнес еліти Чорногорії та України мали змогу поспілкуватися та обговорити майбутні проекти.

Велика подяка за сприяння проекту Першому секретарю Управління публічної дипломатії Руслані Лінник та головному зберігачу Національного музею Тараса Шевченка Юлії Шиленко.

Дні Української музики в Чорногорії

Дні Української музики в Чорногорії

Головні інфопартнери проекту: телеканал та портал Obozrevatel та медіа-холдінг Едіпресс Україна.

Дякуємо за надане для заходу відео компанії IDEA MEDIA GROUP.