События

Як мамі передихнути та зробити перезавантаження

Всі ми знаємо, що через брак ресурсу жінка може зриватися на дитину чи рідних, оскільки не в стані стримати порив своїх негативних емоцій. Інколи може здаватись, що жінка як воїн, яка постійно з чимось бореться – з людьми, з браком ресурсу чи енергії, з недосипом чи недоїданням, з перепадами настрою та різноманітністю емоцій.

молодая мамаЯк мамі заспокоїтися

Одним зі способів розслаблення та заспокоєння для мами може бути техніка дихання, яку використовували морські піхотинці для заспокоєння та фокусування під час бою.

Цю техніку можна використовувати де завгодно і в будь-який час. Можна практикувати її вранці після пробудження, коли стоїш в черзі, після стресових ситуацій, коли щось не виходить зробити чи коли, як то кажуть, “мутна голова”. Виконуючи цю техніку дихання, навіть лише п’ять хвилин, у вас залишиться спокійне тіло і зосереджений стан розуму.

  1. Перед початком практики видихніть все повітря з грудей.
  2. Тримайте легені порожніми протягом чотирьох підрахувань (подумки рахуйте один, два, три, чотири).
  3. Потім вдихайте повітря носом протягом чотирьох рахунків (один, два, три, чотири).
  4. Затримайте повітря в легенях на чотири підрахунки. Затримуючи дихання, не стискайте і не створюйте зворотний тиск.
  5. Коли будете готові, плавно видихніть носом протягом чотирьох рахунків.

Це одна зі схем дихальної практики. Рекомендую повторювати цей цикл принаймні п’ять хвилин, щоб досягти повного ефекту.

Така методика дихання зі співвідношенням «чотири-чотири-чотири-чотири» має нейтральний енергетичний ефект: вона не зарядить вас і не введе в сонний розслаблений стан. Проте вона зробить вас сфокусованою та готовою до дій.

В червні цього року розпочне свою роботу Гаряча лінія підтримки батьків після пологів, розроблена командою спеціалісток ГО «КПВМ «Лада».

Цей проєкт організований у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Щоб мама була в ресурсі.
Марина Савчак

Автор: Марина Савчак, мама синочка, якому 1 рік і 8 місяців, ГО «КПВМ «Лада»