Події

Що робити, якщо постраждали від експлуатації чи торгівлі людьми

За даними офісу Омбудсмана України, за 7 місяців з початку повномасштабного вторгнення росії до України понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями. Половина з них шукала прихисток за кордоном. Ще 3 мільйони українців були вивезені на територію росії з окупованих територій. 

від експлуатації чи торгівлі людьми

У «Сніданку з 1+1» розповіли, як у ці важкі часи убезпечити себе і не стати жертвами експлуатації та торгівлі людьми й куди звертатись по допомогу у разі виникнення потреби.

Як не стати жертвами експлуатації та торгівлі людьми

«Під час великої війни українці стали більш вразливими до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та експлуатації! Особливо жінки та діти! Основна їхня потреба — це гроші та фінансова підтримка сім’ї. Давайте захистимо себе і тих, хто поруч. Допомогу можна отримати від Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Кожен має запам’ятати номер гарячої лінії  — 527», — розповідає Людмила Барбір, яка стала амбассадором цього соціального проєкту разом із колегою Єгором Гордєєвим.

Разом з МОМ в прямих ефірах «Сніданку» показали  5 відеоісторій, що зафіксували найбільш поширені випадки, коли людьми скористалися торгівці. Трудова експлуатація; використання у збройних конфліктах; секс заради виживання; сексуальна експлуатація; примусове жебрацтво. Як вберегтися і не потрапити у скрутну ситуацію?

Подбайте про себе і близьких, дізнайтеся важливу інформацію. 

Онлайн-пошуки на сексуальний доступ до українок значно зріс після 24 лютого – дані медіакомпанії Thomson Reuters. Водночас у мережі з’явилось багато «замаскованих пропозицій» щодо роботи або соціальної допомоги для переселенців. Найчастіше до сексуальної експлуатації потрапляють жінки віком від 18 до 24 років – дані Міжнародної організації з міграції. З 2004 року ця організація надала допомогу понад 4 000 українців, які постраждали від сексуальної експлуатації. Проте більшість таких випадків просто замовчують через страхи. 

«Часто людина, котра постраждала від експлуатації соромиться попросити про допомогу родичів або друзів. Якщо у вас є хоч якийсь натяк або підозра, що ви або ваші близькі можете стати потерпілим чи вже постраждали — телефонуйте 527. Конфіденційна гаряча лінія з протидії експлуатації», — радить Єгор Гордєєв.

Національна спеціалістка з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Ірина Мидловець наголошує: «Треба бути дуже розважливим і обережним і пам’ятати про кілька важливих правил, коли збираєтесь кудись їхати. Залиште робочі та домашні адреси родичам; оформіть трудові стосунки офіційно. Якщо не виходить, докладно розкажіть де і через кого знайшли ту чи іншу роботу. Зробіть копії всіх документів; придумайте кодове слово — у разі чого, у розмові з рідними телефоном скористуйтеся ним. Наприклад, запийте, як мій кіт? А у вас вдома кота і нема. Ті, що поруч, не здогадаються, але рідні одразу зрозуміють, що ви у біді».

Гаряча лінія для тих, хто постраждав від експлуатації чи торгівлі людьми

Ті, хто постраждав від експлуатації чи торгівлі людьми, звернувшись на номер гарячої лінії 527, зможуть отримати по ситуації правову чи психологічну допомогу, у разі потреби — надання тимчасового притулку, допомогу у працевлаштуванні або перекваліфікації, допомогу в отриманні чи поновленні освіти, матеріальну допомогу на задоволення потреб першої необхідності.