Події

Арифметика майбутнього і нові рекорди України з усного рахунку в Києві

26 січня 2019 року в місті Києві, в Українському Домі відбулась II Всеукраїнська олімпіада з ментальної арифметики «SMARTUM TERRITORY 2019». На Олімпіаді SMARTUM TERRITORY 2019 були присутні понад 1000 гостей. У 1 турі взяли участь 410 дітей від 5 до 16 років з усієї України, які прагнуть удосконалюватися та бути кращими в своїй країні в галузі ментальної арифметики (швидкий усний рахунок одно-, дво- та трицифрових чисел), стали фіналістами 1 туру — 120, призерами 2 туру — 24, переможцями SMARTUM TERRITORY 2019 — 8. Всі учасники були нагороджені медалями та дипломами, а переможці отримали цінні подарунки, яскраві емоції, а також підтримку глядачів!

SMARTUM

Олександра Василенко, директор Академії розвитку інтелекту SMARTUM Україна, зазначила, що на Олімпіаду зібралися найкращі, від них залежить, якою буде наша держава, освіта та майбутнє. «Майже в кожному куточку України є центри Академії розвитку інтелекту SMARTUM, у яких комплексно підходять до розвитку інтелекту дітей. Ми навчаємо не тільки ментальної арифметики, а й Ліберики (швидкісне читання) та Меморики (запам’ятовування великих об’ємів інформації). Запрошуємо усіх діток, яким вже виповнилось 5 років до наших центрів та чекаємо наступного року на Олімпіаді», — говорить Олександра.

SMARTUM

Завідувач сектору змісту позашкільної освіти та гурткової роботи відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи «Інституту модернізації змісту освіти» Міністерства освіти та науки України, Лариса Дейдиш зазначила, що розвиток дитини він завжди потрібен, і головна мета нової української школи — це набуття знань, навичок, які будуть використовуватись протягом всього життя. Тому, це якраз буде отим моментом, і тією зернинкою на те поле, яке діти будуть далі розвивати, у будь-якому виді діяльності. Ці навички знадобляться їм у майбутньому.

SMARTUM

«Відверто кажучи, я дуже вражений тим, що діти отам на екрані показували, чим вони займаються. Це для мене — шок. Наша країна має велике майбутнє, чесно. Я дивлюся, в спорті в нас дітки теж є обдаровані, талановиті і розвиваються. Саме головне, щоб батьки підтримували дітей», — говорить Роман Вірастюк, директор Департаменту олімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України, який завітав на II Всеукраїнську олімпіаду з ментальної арифметики «SMARTUM TERRITORY 2019», щоб підтримати дітей на шляху до перемоги.

SMARTUM

Також із мотиваційною та натхненною промовою до учасників звернувся Сашко Лірник, казкар-лірник, сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм та володар почесного звання «Заслужений працівник культури України», який зазначив, що миром править інтелект та побажав усім учасникам перемоги. Дякуємо почесним гостям за підтримку!

SMARTUM

Цього року на Олімпіаді SMARTUM TERRITORY 2019 встановили три нових рекорди, які були внесені до Книги Рекордів України: «Найбільша кількість одночасно виконаних дій під час усного рахунку з ментальної арифметики» — Гаврилків Артем Андрійович, 8 років, м. Івано-Франківськ, у темі «Анзан», двоцифрові числа, швидкість – 0,6 секунди, кількість дій в одному прикладі – 40, одночасно з рахунком в уяві декламував вірш англійською мовою, рухався на гіроборді і набивав м’яч. Два рекорди встановив Князєв Іван Вадімович, 7 років, м. Бровари, «Найвища швидкість усного рахунку з ментальної арифметики», два приклади одночасно в режимі «Double Power», у темі «Анзан», двоцифрові числа, швидкість – 0,8 секунди, кількість дій в одному прикладі – 8 та «Найвища складність усного рахунку з ментальної арифметики», у темі «Анзан», чотирицифрові числа, швидкість – 0,7 секунди, кількість дій – 5. Всі рекорди були встановлені у категорії «Діти – унікальні здібності». Вітаємо рекордсменів!

SMARTUM

Окрім безпосередньо змагання та встановлення рекордів, всі присутні змогли стати частиною спеціального дійства – унікального конкурсу «SMARTUM ЦЕЗАР» (демонстрація усного рахунку та водночас виконання іншої дії: декламування вірша українською, японською, китайською та іншими мовами, складання кубика Рубіка, гра на музичних інструментах, футбольні витівки, акробатичні номери, стрибки, виконання інших фізичних вправ тощо). Також для всіх присутніх тренери SMARTUM підготували цікавий сюрприз – всеукраїнський екшн «Smartdrive» — флешмоб у стилі танцю.

SMARTUM

Дякуємо нашим партнерам, соціально відповідальним компаніям, які підтримали наш захід:

«Ring Ukraine», «Дитяча планета» та «Дім роботів» та Welcome-партнерів заходу: ТМ «Моркішка», ТМ RIO NEGRO, ТМ Organiс Milk, ТМ Organiс Meat.

Інформаційні партнери заходу: dityvmisti.ua, mamawow.com.ua, roditeli.ua, kolobok.ua.

SMARTUM

Репортажі з місця подій дивіться на YouTube-каналі SMARTUM: https://youtu.be/giTUxhJfw_Q, https://youtu.be/BkCVoqGQ0OI, https://youtu.be/zyk6EUA89fA.

Про SMARTUM:

Академія розвитку інтелекту SMARTUM Україна була заснована у 2013 році у місті Запоріжжя. Академія займається навчанням і розвитком дітей та підлітків у віці від 5 до 16 років за трьома програмами. «Ментальна арифметика» — методика, яка тренує швидкість сприйняття і обробки інформації, розвиває одночасну роботу двох півкуль мозку. В результаті занять у дітей розвивається аналітичне та творче мислення, віра у власні сили, висока швидкість запам’ятовування інформації і відповідальність. «Ліберика» — методика, спрямована на розвиток швидкості читання, розвитку інтелекту й особистісних якостей. «Меморика» — методика, спрямована на розвиток пам’яті. Методики схвалені Міністерством освіти і науки України. На сьогоднішній день в Україні майже 200 центрів, в яких навчається близько 6000 учнів.