Події

В Україні стартує кампанія з безпеки дорожнього руху «А тепер іще знаєш і ти!»

До Всеукраїнського тижня Безпеки дорожнього руху стартує Національна соціальна кампанія «А тепер іще знаєш і ти!» Кампанію організовує ГО «Traffic Challenge», Благодійний фонд «Демократичний розвиток» та Тренінговий центр «Твоя Безпека». 

безпека

Проєкт складається з трьох частин. Соціальна інформаційна кампанія «Блимчик» триватиме до 11 грудня 2021 року. Кампанія спрямована на поширення серед дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку інформації про безпечну поведінку на дорозі. «Блимчик» — це серія аудіоказок про допитливого суриката Блимчика Непосидюка. Серіал допомагає дітям вивчити ПДР, пояснює наслідки легковажної поведінки на дорозі та заохочує бути активними помічниками у боротьбі за безпеку руху. Послухати всі серії «Блимчика» можна тут: https://bit.ly/2YAjtj5

безпека руху

Відеоролик про «Блимчика» скоро можна буде побачити у Київському метрополітені та на  екранах заправних комплексів мережі АЗК WOG.

«Ми у Traffic Challenge дуже пишаємось, що змогли зробити ще одну новаторську річ. Адже аудіосеріал «Блимчик Непосидюк з клану сурикатів» — є першим казковим аудіосеріалом в Україні, є першим освітнім проєктом у галузі безпеки на дорозі в Україні та світі (принаймні ані з чим подібним я не стикалася, хоча ми постійно моніторимо світовий досвід), і ще — ми є першими, хто опублікував серію аудіоказок українського автора українською мовою на найбільших аудіо-стрімінгових сервісах — Apple Music, Spotify, YouTube Music. До речі, хочу подякувати Moon Records за цей експеримент, на який вони пішли, бо високо оцінили нашого Блимчика», — зауважила голова ГО «Traffic Challenge» , авторка та організаторка серіалу Ольга Дробишева.

Кермуючим батькам малюків знайома проблема відволікання за кермом, коли дитина-пасажир усіляко намагається привенрути до себе увагу. Із початком карантину ця проблема стала ще актуальнішою, бо діти більше перебувають з батьками і, відповідно, у поїздках на авто. 

«На підтвердження цього, як бачимо, суттєве збільшення кількості аварій за участю дітей та травмування дітей у ДТП. — Зазначає маркетинг-директор мережі АЗК WOG Геннадій Карлінський. Тому компанія WOG радо підтримала ініціативу Traffic Challenge. Батьки-водії, які обслуговуються у мережі WOG, матимуть можливість спрямувати увагу своїх маленьких пасажирів на корисний контент і тим самим забезпечити собі більше уваги до дорожньої стуації та, відповідно, більшу безпеку». 

безпека руху

Наступна частина кампанії — інклюзивна безпека на дорозі.  Активісти ГО «Traffic Challenge» провели всеукраїнський відбір та обрали 50 закладів дошкільної та шкільної освіти, які  отримають комплекти світловідбиваючих жилетів для дітей. Пріоритетом відбору були — наявність інклюзивних класів або відповідна спеціалізація закладу, а також активна позиція адміністрації у підготовці дітей в напрямку «Безпека дорожнього руху».

«Страхування — це галузь, яка знаходиться на вістрі проблематики смертності та травматизму. Ми — перші, хто бачить постраждалих, ми збираємо дані про подію, ми ведемо статистику та аналітику. За 9 місяців цього року у ДТП загибло на 5 дітей більше, та травмувалося на 88 дітей більше, у порівнянні з минулим роком. При чому загальна кількість загиблих та травмованих у аваріях істотно знизилась. Це ще раз підіймає питання того, що небезпека загинути або травмуватися у ДТП для дітей вища, тому ми маємо звернути на це максимальну увагу батьків, громадськості та компетентних органів», — прокоментувала голова правління GRAWE Ukraine Наталія Базилевська.

Третя частина проєкту — Всеукраїнський вебінар з безпеки руху «Defensive driving: міжнародні стандарти захисного водіння, що не дають вам потрапити у аварію. Яким секретам навчають водіїв-професіоналів». Вебінар стане особливо корисним для автомобілістів та учнів автошкіл і відбудеться  12 листопада о 19:00. Його проведе директор тренінгового центру «Твоя безпека», багаторазовий переможець та призер України в автоперегонах Геннадій Мазепа. Приєднатися до трансляції можна безкоштовно за посиланням: https://youtu.be/0WsQ3_LmvIk

безпека руху

«Безпека вулиць — це не лише про безпечну швидкість чи про безпечну інфраструктуру, це, в першу чергу, про культуру поведінки на дорогах всіх учасників руху. Саме в партнерстві з Traffic Challenge, за підтримки поліції та працівників освіти, ми навчаємо дітей орієнтуватися на вулицях, виховуємо розуміння загрози життю і здоров’я від автотранспорту, допомагаємо опанувати правила адекватної, безпечної поведінки в різних ситуаціях, формуємо нову культуру безпеки на дорогах», — розповів директор з персоналу та організаційного розвитку, член Правління Віннер Груп Україна Сергій Рудь.

Ключові партнери — Grawe Ukraine та Winner Group Ukraine. 

Інформаційні партнери проєкту: «Авторадіо», «Київ Автомобільний», «Соцпортал», «МамаWOW» та «Folga».

Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху проходить щороку на виконання рішення Генеральної Асамблеї ООН щодо концентрації дій та досягнень в галузі безпеки дорожнього руху в рамках десятиліття 2021-2030 задля скорочення смертності на дорогах на 50 відсотків. В Україні заходи у рамках Тижня безпеки дорожнього руху проходять на виконання розпорядження Кабінету міністрів України та за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, центральних та місцевих органів влади. 

безпека

Перелік закладів освіти, які отримали комплекти світловідбиваючих жилетів:

 1. Рівненська ЗОШ 20
 2. Жашківська спеціалізована школа 1 з поглибленим вивченням окремих предметів
 3. Піско-Радьківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. 
 4. Мелітопольський навчально- виховний комплекс 16
 5. Навчально-виховний комплекс «Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти імені Дмитра Петрини с.Торгановичі» Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області 
 6. Старовишнівецька ЗОШ І-ІІІ ст Вишнівецької ОТГ
 7. ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Лисичанського Попаснянської районної ради Луганської області
 8. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 м. Житомира
 9. Білоцерківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Білоцерківської сільської ради Миргородського району Полтавської області
 10. Біляївська загальноосвітня кола І-ІІІ ступенів №2 Біляївсько міської ради Одеської області
 11. Новоайдарська обласна санаторна школа
 12. Загвіздянський ліцей 
 13. Ліцей 1 Зимноводівської сільської ради
 14. ЗОШ І-ІІІ ступенів #1 м. Славути
 15. Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням біології
 16. Червономаяцький заклад повної загальної середньої освіти Новорайської сільської ради Бериславського району Херсонської області
 17. КЗ «Початкова школа 36 — школа повного дня Маріупольської міської ради Донецької області» 
 18. Краматорський НВК ( ЗОШ 32 -ДНЗ)
 19. КЗ «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 17 Луцької міської ради Волинської області»
 20. КЗЛОР Сокальська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ст. імені Т. Шевченка
 21. Хотинська загальноосвітня школа #5 Хотинської міської ради   
 22. Криворізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів #70
 23. Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів #113 Криворізької міської ради Дніпропетровської області
 24. Шумський навчально-виховний заклад «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-гімназія»
 25. Криворізька спеціалізована школа І-ІІІ ст. 107 з поглибленим вивченням англійської мови
 26. Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІст ступенів #21
 27. Спеціальна школа Івано-Франківської міської ради
 28. Опорний заклад «Іванівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області»
 29. Навчально- виховний комлекс #7 м. Хмельницького
 30. Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 167 Харківської міської  ради Харківської області
 31. Хмельницький ліцей 15 імені Олександра Співачука
 32. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вінницької області Гніванська ТГ
 33. У К Р А Ї Н А Мацьковецька гімназія Хмельницької міської ради  Хмельницької області
 34. Хмельницька ЗОШ І-ІІІ ступенів №21
 35. Ліцей №15 Львівської міської ради
 36. Хмельницький ЗДО 10 «Веселка»
 37. Тернопільська загальноосвітня школа 20 ім.Руслана Муляра
 38. Білоославський ліцей імені Марійки Підгірянки Делятинської селищної ради
 39. КЗШ 119 КМР ДО
 40. Харківська гімназія #65
 41. Львівська ЗОШ 74 
 42. Навчально-виховне об’єднання 23 м. Хмельницького
 43. Оліївський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Джерельце»
 44. Корчицький ліцей Михайлюцької сільської ради 
 45. Хмельницьке навчально-виховне об’єднання №28
 46. Криворізька загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів № 31 КМР Дніпропетровської області
 47. Білогородська загальноосвітня школа I-III ступенів №2
 48. ЗДО 6 «Золота рибка»
 49. Перемишлянський ОЗЗСО І-ІІІ ст.№1
 50. КЗ ЛОР «Винниківська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ступенів»