События

«Збережіть нас!» — діти про свої страждання в сім’ях

В Україні не ведеться статистика по батьківському кіднепінгу, проте це не означає, що його нема. Щоб привернути увагу до цієї проблеми і до внутрішньосімейного насильства над дітьми, адвокат з питань сімейного права Катерина Маліченко ініціювала соціальний ролик, приурочивши його до Дня захисту дітей.

захист дітей

«Це відео — крик про допомогу! У світі жахлива ситуація з кіднеппінга і насильства над дітьми в усіх його проявах. Я стикаюся з цими ситуаціями щодня. На законодавчому рівні дитина не до кінця захищена, будь-який шлюборозлучний процес і з’ясування стосунків у родині прямо або побічно зачіпає дітей. Найчастіше вони стають «розмінною монетою», суб’єктом маніпуляції одного з батьків», — вважає адвокат.

Нагадаємо, щорічно 1-го червня у світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. 20 листопада 1959 року було прийнято Декларацію прав дитини, в якій проголошуються рівні права дітей в галузі виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного та духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної приналежності, соціального походження, майнового стану та ін. Декларація закликає батьків, громадські організації та уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

В Україні День захисту дітей відзначається згідно Указу Президента з 1998 року.