Події

Консультація юриста Вікторії Мінаєвої-Поліщук. Допомога при народженні дитини

Основним нормативно-правовим актом, який регулює питання допомоги при народженні дитини, є Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

выплаты на ребенка

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.

Для призначення допомоги при народженні дитини необхідно надати до органу праці та соціального захисту населення за місцем прописки (реєстрації):

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • свідоцтво про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина;
  • заяву за відповідною формою;
  • копію свідоцтва про народження дитини.

Даний перелік документів є вичерпним.

Документи подаються особисто особою, яка претендує на призначення допомоги. Якщо за станом здоров’я або з інших поважних причин (догляд за інвалідом I групи, дитиною-інвалідом віком до 16 років і т. д.), особа, яка претендує на допомогу, не може подати документи особисто, то за його письмовою заявою збір зазначених документів покладається на соцорган.

Подані документи розглядаються соцорганом протягом 10 днів з дня подачі заяви і всіх необхідних документів.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Розмір допомоги при народженні дитини. Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

выплаты на ребенка

У разі народження двійні або більшої кількості дітей допомога надається на кожну дитину.

Отримувати допомогу можна через Укрпошту за місцем проживання або через уповноважені банки, в яких було відкрито картковий рахунок для перерахування допомоги.

У разі несвоєчасного отримання допомоги одержувачем з власної вини допомога виплачується за минулий з моменту призначення час, але не більше ніж за шість місяців з місяця звернення за її одержанням.

Призначені, але своєчасно не одержані суми допомоги з вини соцоргана, виплачуються протягом будь-якого часу без обмежень. При цьому виплата здійснюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на день призначення допомоги.

Соцоргани, служба опіки та піклування, а також управління у справах сім’ї та молоді здійснюють контроль за цільовим використанням допомоги і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги, а також вибіркового обстеження окремих сімей.

У разі встановлення факту нецільового використання коштів виплата допомоги може бути припинена.

Крім того, відповідні медичні установи зобов’язані повідомляти соцорган про невідвідування матір’ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під спостереженням якого перебуває дитина віком до одного року.

Виктория Минаевавыплаты на ребенка

Автор: юрист, адвокат и руководитель компании «Доверитель» Виктория Минаева-Полищук