Події

Велесова ніч: український Хелловін

Хелловін — всесвітньо відоме свято. Але в Україна є свій День усіх святих — Велесова ніч. Ця дата здавна відзначалась українцями. Як же святкують український Хелловін?

велесова ночь

ВЕЛЕС

До хрещення Київської Русі на території України панувало язичництво. Велес вважався одним із наймогутніших богів. Він допомагав творчим людям і знахарям.

Люди вірили, що Велес може одночасно перебувати і у світі живих, і у світі мертвих. Свято називали День усіх святих. У цей час межа між двома світами стирається. Вважалося, що у цей день звичайні люди можуть зустріти міфічних істот чи духів. Тобто Хеллоун і Велесова ніч – це одне й те свято, лише назване у різних країнах по-різному.

ВЕЛЕСОВА НІЧ — ТРАДИЦІЇ

В Україні цієї ночі розпалювали багаття і ходили по гарячому вугіллю, щоб очистити свою душу.

Влаштовували поминальну вечерю, згадували родичів, що пішли. Перед сном залишали на столі частування для духів, а біля вікна залишали запалену свічку, щоб предки могли знайти дорогу до їхнього дому.

Вважалося, що якщо цієї ночі насниться померлий родич — це хороший знак. Значить, на небі у вас є ангел-охоронець. Цієї ночі намагалися побачити чорну кішку – вірили, що саме зараз вона приносить удачу!