Різдвяний Львів: у подорож за натхненням
Різдвяний Львів… Це дійсно дуже схоже на казку! Тільки уявіть: великі пухнасті оберемки снігу, запашний глінтвейн, чорна кава та аромати неперевершених десертів, смачні тістечка або рум’яні боки пляцок, вуличний музика, що дарує перехожим чарівні мотиви, доброзичливі артисти, перевдягнуті в картаті сукні та пишні капелюхи – наче зі сторінок книжок у дитинстві і звідусюди настрій!
Настрій дива, настрій мрій, настрій добра та казок. У кожній крамничці – особлива атмосфера, у кожній кав’ярні – власне життя, у кожному квадратному сантиметрі стародавнього міста – неймовірна історія та натяк на скоре здійснення бажань.
Опинитись у місті Лева за мить до Свята – що може бути кращим? Хіба що залишитись у цьому куточку України на деякий час, щоб познайомитись, зануритись з головою, розгледіти, пережити разом, стати частиною дива та відчути себе справжніми панам та панянкою.
З чого складається атмосфера святкового Львова?
Мабуть, з неймовірної архітектурної краси стародавніх споруд у серці міста. У зимньому оздоблені, синіх, сріблястих, білих тонах храми виглядають ще більш величнішими та дещо неземними.
Дивно, але факт – тут погляд не може дістатись до стелі, а душа відчуває затишок та спокій, наче ти вдома. Лаконічно та стримано, велично та дуже зворушливо.
Пам’ятаю, як у одній кінострічці духовний служитель підкреслював верховенство віри над зовнішніми обставинами. Порівнював Господа з перлиною в обрамленні, а храм — з раковиною для цієї перлини. У різнодуховному Львові це відчувається надто близько та реалістично. Вірменський катедральний собор та за два кроки Домініканський собор, Храм Успіння Пресвятої Богородиці та Бернардинський монастир, Собор Святого Юра та Собор Святих Ольги та Єльжбети… Дух небесних чудес та сила віри об’єднує місто та скріплює серця людей.
Львів гостинний
Мабуть, з запрошення на каву. Ми звикли до інших кавових ритуалів та паперових стаканчиків поспіхом у вирії робочих cитуацій. У Львові все інакше. «Пан наразі п’є каву, передзвоніть, будь ласка, о 10.00 годині» — ця чемна відповідь у ранковому телефонному діалозі настільки вразила мене багато років тому, що стала афоризмом у нашій родині.
У місті Лева кава – це невід’ємна частина життя та чудова мить насолоди. Бажаєте каву на шпацер? Або спробувати смак кави, коли у місті паде сніг? А може, ви мрієте про каву, міцнішу за любов? На кожному кроці прогулянок, на розі вулиць та у лобі барі готелів, у затишних майстернях та неповторних автентичних закладах на вас чекає сама краща у вашому житті філіжанка кави.
Мабуть, з новорічного ярмарку. Кожен, хто потрапляє на веселий ярмарок на площі Ринок або до імпровізованого містечка навпроти оперного театру, не має сумнівів, що Галичина – то є гарний та щедрий господар! Медовуха, шпикачки, дідухи, скоромохи, тепле пиво та шоколад на різні смаки.
А ще смаколики, сувеніри та гарні теплі речі за мотивами Карпат. Весело, смачно та дуже різнобарвно.
Тут можна призначити зустріч друзів та гарно провести сімейні вихідні. Ви не бачили новорічного ярмарку во Львові? – Ви не бачили Львів, друзі!
Мабуть, з людей. Це щось неймовірне! Нескінчена ріка допитливих туристів та шляхетних городян, гомін на різні мови та однаковий сміх на всі національності. Сиві гросмейстери на проспекті Свободи за партією в шахмат — все як завжди, як п’ятдесят, як сто років тому. Файні панянки з плетеними корзинами, життєрадісна молодь та гомінка, занадто стрімка малеча. Тут побажання добра та зичення щастя лунає на всі голоси, тут щиро вітають у столиці Галичини, тут чекають на вас, тут запрошують долучитись до свята.
Приїздіть до Львова. На день чи тиждень, католицьке Різдво або православний Святвечір, у перший день року чи останню мить — на Водохреща.
Львів вартий вашої уваги, вашого настрою та вашого серця.
Автор: Тетяна Шевченко