Події

«Фантастичні українці» 2.0: становлення моди й розвиток танцювальної індустрії

«Фантастичні українці» повертаються! Творці презентують трейлери другого сезону циклу документальних стрічок про сучасне українське мистецтво. Цього разу вони розкажуть про становлення моди та розвиток танцювальної індустрії.

фантастичні українці

Нові епізоди вже зовсім скоро можна буде побачити на телеканалах та платформах MEGOGO та SWEET.TV. А вже з 09 листопада епізоди можна буде переглянути на офіційному YouTube каналі проєкту.

Творці проєкту «Фантастичні українці», заручившись підтримкою лідерів індустрії, розкажуть українцям про фантастичні перетворення та неймовірні, проте цілком реальні, історії успіху у сфері української моди й танцю. Модельєри та хореографи розкажуть як переосмислюють традиційні українські мотиви у своєму мистецтві та як популяризують «українське» далеко за межами країни.

Мода — інструмент діалогу з суспільством

Белла Хадід, Селін Діон, Кендал Дженер та Дуа Ліпа — ось неповний перелік зірок світового масштабу, які обирають українські бренди з-поміж сотень, а то й тисяч інших. Засновники та дизайнери надпопулярних українських брендів одягу, взуття та аксесуарів розкажуть про те, як їм вдалося засяяти на світовому ринку моди та створити модні колаборації з лідерами індустрій.

Участь у зйомках взяли близько двадцяти хедлайнерів модної індустрії, зокрема: Ірина Данилевська (співзасновниця Ukrainian Fashion Week), Лілія Пустовіт, Ксенія та Антон Шнайдери, Лілія Літковська, Світлана Бевза, Аліна Очеретяна (Kachorovska), Ірина Василевська та Тарас Шевчук (Syndicate), Олег Мороз (Riot Division), Валерія Ковальська, Алі Сауліді, Марія Маслій, Артем Климчук, Іван Фролов, Марія Гаврилюк та Наталія Каменська (GUNIA Project).

Танцювальний бум, мені здається, тільки починається

Перші місця на міжнародних конкурсах, участь у танцювальних колективах зірок першої величини, постановка видовищних номерів для танцювальних телешоу, які обожнюють мільйони, — усе це про сучасну українську хореографію. Українські танцівники та хореографи роками трансформували бачення танцю в Україні та представляли індустрію далеко за межами країни.

Героями картини стали Дмитро Монатик, Костянтин Томільченко, Гурт KAZAKY, Олексій Тютюнник, Олена Шоптенко, Денис Стульніков, Руслан Махов, Анастасія Харченко, Анатолій Сачівко, Олександр Бобік, Аліна Лаговська, Дмитро Жук, Максим Карпенко, Наталія Татарінцева.

фантастичні українці

З 09 листопада переглянути епізоди про становлення української моди та культуру танцю можна на офіційному YouTube каналі проєкту.

«Фантастичні українці» — документальний серіал про сучасну українську культуру. Кожний епізод досліджує національний артконтекст та трансформацію мистецьких напрямків, що відбулись за останні десятиріччя, у форматі інтерв’ю з представниками індустрій. Перший сезон циклу, присвячений музиці, кіно, літературі та візуальному мистецтву, вийшов на екрани 19 листопада 2020. Перші чотири фільми вже було показано на 16 телеканалах. Їх також можна переглянути на офіційному YouTube каналі проєкту, платформах MEGOGO та SWEET.TV. 

Режисерами другого сезону стали Анастасія Рогоза (частина, присвячена моді) та Дмитро Кочнев (частина, присвячена хореографії).

фантастичні українці

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.