Події

Кінні лучники України їдуть до Казахстану

Вперше за всю історію проведення змагань з верхової стрільби з лука Казахстану в його столиці Нур-Султані (раніше – Астана) підніметься прапор України. Адже з 31 травня по 2 червня 2019 року Національна збірна команда України візьме участь у ІІІ Міжнародному турнірі з верхової стрільби з лука «ALTYN ZHEBE».

Киевская русь

Турнір проходитиме в рамках етнокультурного свята Nur-Sultan Ethno Fest. Це буде перший виїзд Національної збірної команди України до Казахстану з метою участі у змаганнях. Організаторами заходу виступає акімат міста Нур-Султан спільно з Асоціацією етноспорту Казахстану.

Турнір стане ключовою подією Nur-Sultan Ethno Fest. Участь у змаганнях візьме 12 країн, кожну з яких представлятиме по 2 кінних лучника. Національну збірну команди України представлятиме Всеукраїнська федерація середньовічного бою у складі Володимира Янченка (президента Федерації, князя Князівства Київська Русь) та Віталія Гудима (діючого чемпіона міжнародних змагань, що проходили у «Парку Київська Русь» в 2018 році, професійного каскадера з більш ніж 20-річним стажем). Спортсмени братимуть участь в історичних костюмах Київської Русі та демонструватимуть не лише свою майстерність у стрільбі з лука на коні, а й традиційне вбрання – князя київського та русича.

Змагання проходитимуть в азіатському (3 та 4 мішені діаметром 84 см на висоті 20 м), турецькому (3 та 4 мішені діаметром 60 см на висоті 1,5 м) та казахському (3 мішені діаметром 30 см на висоті 2,5 м) стилях.

Напередодні виїзду збірної 28 травня 2019 року о 12:00 в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться прес-конференція, присвячена участі національної збірної України з верхової стрільби з лука у ІІІ Міжнародному турнірі з верхової стрільби з лука ALTYN ZHEBE в Казахстані.

Під час прес-конференції спортсмени розкажуть про верхову стрільбу з лука, правила проведення змагань, про перспективи розвитку кінно-лучної стрільби в Україні, проінформують про заходи, які організовує Федерація в Україні, серед яких змагання в Київській області у Древньому Києві Князівства Київська Русь («Парк Київська Русь») під час фестивалю кінних бойових мистецтв «Скіфи». Цього року фестиваль «Скіфи» проходитиме 22-23 червня та 2-3 листопада.

З питань акредитації на прес-конференцію звертатись до Наталії Коваль, +38(063)139-73-24, nkoval@gradkiya.com