События

Класика майбутнього в Чорногорії

Зараз у Чорногорії проходить виставка сучасного українського мистецтва «Класика майбутнього»  художника UDRA (Олександр Удра),  організована Асоціацією по розвитку міжнародних відносин ADRUM за підтримки Посольства України в Чорногорії. Проект засновано ТЦ «Домосфера», реалізовано STUDIORAR.

класика майбутнього

28 листопада виставка відкрилась в Арт-павільйоні Асоціації образотворчих художників Чорногорії в столиці Подгориці, а 12 грудня експозиція переїхала у культурну столицю країни Котор, де триватиме до кінця року у культурному центрі «Nikola Djurkovic». На початку проекту відбулася прес-конференція, де виступили президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM Тетяна Колесніченко, тимчасовий повірений у справах України в Чорногорії Наталія Фіялка і голова Асоціації художників Чорногорії Ігор Раксевіч. На відкритті виставки в Которі гостей привітали автор виставки Олександр Удра, консул Посольства України в Чорногорії Михайло Шматов, директор культурного центру «Nikola Djurkovic» Тетяна Ільцив-Мільєнович і президент ADRUM Тетяна Колесніченко. На презентаціях в Подогориці та Которі були присутні видатні чорногорські митці, культурна та бізнес-еліта, представники влади Чорногорії та дипломатичних місій інших держав, українська діаспора Чорногорії. Проект отримав широкий резонанс у медіа та суспільстві, як нове явище в сучасному мистецтві, яке підіймає новими арт-рішеннями актуальні світові проблеми екології, відповідального виробництва та відповідального споживання. Ці теми дуже близькі Чорногорії як екологічній країні, тому суспільство особливо чуйно відреагувало на експозицію.

класика майбутнього

«Класика майбутнього» включає в себе художні образи, що відображають тенденції сучасного суспільства: естетичність, екологічність та відповідальне споживання. Виставка складається з чотирьох розділів: «Інша планета», «Віртуальна реальність», «Паралельний світ», «Майбутнє». Біля кожної картини є QR-код, за допомогою якого глядач може розширити свої враження від мистецтва доповненою реальністю.

На полотнах представлені образи сучасного мистецтва, що поєднують прогресивний розвиток суспільства і застереження про те, що може статися, якщо не йти по шляху відповідального споживання і завбачливого ставлення до екології: пошук інших планет може стати необхідністю; простими і зараз доступними радощами, як пробіжка, здорова їжа або відпочинок на морі можна буде насолодитися тільки у віртуальній реальності; чисте повітря стане рідкістю, а особистість людини буде міститися в андроїдні тіла, бо людство втратить дітородну функцію. Це фантазії на тему сьогодення, яке завтра може стати реальністю. Нещодавно проект з великим успіхом експонувався в Національному музеї Тараса Шевченка, критики та медіа назвали його новим напрямом в сучасному мистецтві.

Для створення образів обирались предмети фабрик, що представлені у ТЦ «Домосфера», які дотримуються екологічних принципів виробництва: вживання вторинної деревини та сухих дерев, використання фарб на водній основі, проектування меблів та упаковки, що піддається ресайклінгу, використання сонячної енергії, організація практично безвідходного процесу, у якому із залишків сировини виготовляють посуд, іграшки, декор тощо.

класика майбутнього

Щиро дякуємо за сприяння проекту Першому секретарю Управління публічної дипломатії пані Руслані Лінник.

Художні образи проекту розроблено за ініціативи ТЦ Домосфера

Створений промоушен і продакшен STUDIORAR

Автор – художник і режисер UDRA (Олександр Удра)

Дуже дякуємо унікальному українському бренду «Етнодім» 

Іноформаційні партнери: UA.TV, Обозреватель, журнал «Million», портал міста Києва 44.ua.