Події

У Києві створюють ініціативу з реабілітації військових і переселенців за допомогою тварин

Волонтери, представники бізнесу, медики і кінологи об’єднали зусилля, щоб створити програму з реабілітації військових і людей, які вимушені були залишити домівки через війну, за допомогою собак породи коргі. Цю ініціативу буде презентовано в рамках першого масштабного фестивалю коргі, який відбудеться в Києві 4 червня.

Коргі

Зі слів фундаторки заходу Катерини Шершньової, наша країна живе у таких реаліях, де актуальною стала діагностика й лікування розладів психіки. Особливо гостро постає питання з посттравматичними стресовими розладами, які зустрічаються у військових, внутрішньо переселених людей і мешканців України, які пережили бойові дії, та й загалом у всіх людей різного віку і статі, котрі чули вибухи, бачили військову техніку, мають рідних, друзів чи знайомих, які зараз захищають Україну на фронті.

«Одним з дієвих методів лікування, який застосовується в світі, є каністерапія — вид пет-терапії з залученням собак у лікуванні стресу й інших захворювань, а також для покращення реабілітації після травм чи операцій, тому організатори заходу – компанія корисних ласощів для тварин Dog’s Joy, івент-агенція Holy Sweets та військовий інноваційно-реабілітаційний центр «База 4.5.0.» – вирішили об’єднати коргі-спільноту і залучити до цього веселого, милого, але дієвого способу лікування й показати, що корисними для нашої перемоги і відновлення можуть бути навіть песики.

Отже, кожен з нас може зробити чиєсь життя кращим або навіть врятувати його, – підкреслила вона. – Команда ІРЦ «База 4.5.0.», яка займається питаннями соціальної реабілітації, ресоціалізації та реадаптації військових, які отримали поранення, та їхніх родин, дітей з інвалідністю, родин ВПО, проводить щоденні заходи з каністерапії і має значні позитивні результати. Тому на основі цього досвіду із залученням коргі-спільноти, представником якої я теж є, ми прагнемо запустити окрему спеціальну програму допомоги тим, хто її потребує. І нас у цьому підтримує соціально-відповідальний бізнес, зокрема компанія Josera – німецький виробник кормів для собак та котів.

Фестиваль вельш коргі «Коргія 2023» на території Спортивно-розважального комплексу Х-PARK відбудеться з 10.00 до 16.00.

Також на відвідувачів фестивалю та їхніх пухнастиків очікуватиме насичена програма з різноманітних призових змагань і конкурсів, де кожен коргі зможе проявити себе повною мірою, ігрові зони й зони активності, цікаві лекторії від професійних кінологів. Для гарного настрою охочі зможуть зробити круті знімки у фотозоні або придбати унікальні презенти на благодійному ярмарку сувенірів і товарів для собак. Для чотирилапих друзів буде організовано ексклюзивний дог-бар з водою і хрумкими ласощами.

Родзинкою фестивалю стане реєстрація найбільшого скупчення коргі в одному місці та фіксація рекорду України.

Організатори запрошують долучитись не лише власників собак, але й людей, яким цікаво дізнатись, які можливості для реабілітації надає каністерапія.

Зареєструватися на захід можна за посиланням: https://forms.gle/3pzXsUCj3Mgx9UjN8