Вакцини працюють: від індивідуальної імунізації до захисту суспільства
Щорічно з 24 по 30 квітня у світі відзначається Всесвітній тиждень імунізації. У 2019 році він проходитиме під гаслом «Захистимося разом: #вакцини працюють!». Головна мета заходу — підвищення обізнаності населення про важливість повноцінної імунізації протягом усього життя, а також про необхідність усунення прогалин у вакцинації.
У 2019 р. кампанія присвячена «героям вакцинації», а саме працівникам охорони здоров’я, що роблять щеплення, батькам, що приводять своїх дітей на вакцинацію, і всім людям, які цікавляться питанням імунізації і поширюють науково обґрунтовану інформацію для підвищення обізнаності інших людей.
За підтримки компанії GSK Україна було проведено захід «Вакцини працюють: від індивідуальної імунізації до захисту суспільства». Під час заходу українські експерти, фахівці в галузі сімейної медицини та імунології, представники дослідницьких та державних установ обговорили такі важливі питання, як вплив вакцинації на здоров’я всього суспільства та індивідуальні потреби у вакцинації протягом життя серед різних вікових категорій, обговорили актуальну ситуацію з вакцинацією та нові стратегії вакцинації.
«В 2017 році Україні входила в десятку країн світу з найменшим охопленням вакцинацією», — повідомила Яна Сироватка, представник компанії GSK Україна.
Володимир Курпіта, генеральний директор Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» проінформував, що за останні роки рівень вакцинованих дітей, які потребують щеплення, в Україні зростає. Так, рівень охоплення вакцинацією від КПК в 2018 році склав 91%, проти туберкульозу – 84%, поліомієліту – 70%, АКДС – 67%. Але, за словами Володимира Курпіти, цього недостатньо, оскільки колективний імунітет формується при рівні щеплення 95%.
Федір Лапій, кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та імунології НМАПО імені П. Л. Шупика, головний позаштатний дитячий імунолог м. Києва повідомив, що на 14 квітня 2019 року в Україні є достатня кількість вакцин, щоб захистити всіх дітей, які потребують щеплення в цьому році.
Щорічно вакцини рятують життя 2-3 мільйонів осіб і можуть зберегти ще 1,5 мільйона.