События

Вакцини працюють: від індивідуальної імунізації до захисту суспільства

Щорічно з 24 по 30 квітня у світі відзначається Всесвітній тиждень імунізації. У 2019 році він проходитиме під гаслом «Захистимося разом: #вакцини працюють!». Головна мета заходу — підвищення обізнаності населення про важливість повноцінної імунізації протягом усього життя, а також про необхідність усунення прогалин у вакцинації.

У 2019 р. кампанія присвячена «героям вакцинації», а саме працівникам охорони здоров’я, що роблять щеплення, батькам, що приводять своїх дітей на вакцинацію, і всім людям, які цікавляться питанням імунізації і поширюють науково обґрунтовану інформацію для підвищення обізнаності інших людей.

вакцини працюють

За підтримки компанії GSK Україна було проведено захід «Вакцини працюють: від індивідуальної імунізації до захисту суспільства». Під час заходу українські експерти, фахівці в галузі сімейної медицини та імунології, представники дослідницьких та державних установ обговорили такі важливі питання, як вплив вакцинації на здоров’я всього суспільства та індивідуальні потреби у вакцинації протягом життя серед різних вікових категорій, обговорили актуальну ситуацію з вакцинацією та нові стратегії вакцинації.

«В 2017 році Україні входила в десятку країн світу з найменшим охопленням вакцинацією», — повідомила Яна Сироватка, представник компанії GSK Україна.

вакцини працюють

Володимир Курпіта, генеральний директор Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» проінформував, що за останні роки рівень вакцинованих дітей, які потребують щеплення, в Україні зростає. Так, рівень охоплення вакцинацією від КПК в 2018 році склав 91%, проти туберкульозу – 84%, поліомієліту – 70%, АКДС – 67%. Але, за словами Володимира Курпіти, цього недостатньо, оскільки колективний імунітет формується при рівні щеплення 95%.

Федір Лапій, кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та імунології НМАПО імені П. Л. Шупика, головний позаштатний дитячий імунолог м. Києва повідомив, що на 14 квітня 2019 року в Україні є достатня кількість вакцин, щоб захистити всіх дітей, які потребують щеплення в цьому році.

вакцини працюють

Щорічно вакцини рятують життя 2-3 мільйонів осіб і можуть зберегти ще 1,5 мільйона.