Події

Відкритий чемпіонат України з верхової стрільби з лука «Скіфи»

24-25 жовтня 2020 року в Древньому Києві Князівства Київська Русь («Парк Київська Русь») відбувся Відкритий чемпіонат України з верхової стрільби з лука «Скіфи».

Киевская Русь

Захід пройшов у рамках фестивалю кінних бойових мистецтв, що вже восьмий рік поспіль знайомить гостей Древнього Києва з дивовижним світом кінних бойових мистецтв. Організатор змагань – Всеукраїнська Федерація верхової стрільби з лука.

З усієї країни до Древнього Києва з’їхалися найсильніші кінні лучники світового рівня, щоб змагатися у видовищному мистецтві стрільби з лука верхи на конях. Князівство Київська Русь – це єдине місце в Україні, де проходять змагання з цього найдавнішого бойового мистецтва – верхової стрільби з лука, що має повне право вважатися традиційним українським.

Урочисте відкриття Міжнародного фестивалю кінних бойових мистецтв «Скіфи» відбулося 24 жовтня. Спортсменів і гостей Фестивалю урочисто привітали Великий князь Київський та Княгиня. Після завершення святкової церемонії Великий князь Київський Володимир Янченко провів для відвідувачів Древнього Києва майстер-клас з верхової стрільби з лука.

Протягом двох днів спортсмени-віртуози вражали глядачів своєю майстерністю, що на межі спорту і мистецтва. Важко навіть уявити як це: вправно керувати конем на повному скаку в галопі, та водночас, затамувавши подих на мить, між ударами копит, влучати в ціль!

Киевская Русь

Видовищності додавало й те, що всі спортсмени були вдягнені в історичні костюми країни, яку вони представляли, що було передбачено правилами Чемпіонату. Також обов’язковою вимогою було використання історичної зброї: традиційних лука і стріл, що мають бути виготовлені за стародавніми технологіями з натуральних матеріалів.

Змагання кінних лучників проходили у декількох стилях, що використовувалися в Київській Русі й Азії у середні віки. У Древньокиївському стилі вершники мали, рухаючись по колу, влучити в сім мішеней за заїзд. У командному стилі два лучники, рухаючись по колу один за одним, влучали у три мішені.

Родзинкою чемпіонату стали змагання в унікальному форматі, що проходить лише в Україні, «Нічний кінний лучник».

Видовищності змаганням додали показові командні виступи під час яких команди з чотирьох вершників, рухались по колу, влучаючи у три мішені.

Особливість Чемпіонату, що відрізняє його від подібних заходів, які проводяться в інших країнах світу, в тому, що в змаганнях були задіяні унікальні коні рідкісних історичних порід, зібраних з усього світу в Княжій стайні Древнього Києва. Ці породи були виведені багато століть тому, а деяким нараховується більше тисячі років.

У перервах між змаганнями мешканці Древнього Києва запросили відвідувачів взяти участь у веселих давньослов’янських розвагах, танцювальних флеш-мобах і майстер-класах.

Киевская Русь

Кожен з днів чемпіонату завершувало видовищне дійство – стрільба з величезного метального знаряддя, требушету, палаючими ядрами.

Відвідувачі Чемпіонату, завітавши до Древнього Києва мали змогу відчути себе повноправними мешканцями справжнього середньовічного міста. Гості гуляли стародавніми вуличками, оглядаючи шедеври дерев’яного зодчества та унікальні інтерактивні експозиції. Також відвідувачі змогли постріляти з лука та покидати ножі в середньовічному тирі, викарбувати монети за давньою технологією, завітати до знахарки-віщунки, пролетіти на канатному спуску над Лісовим озером, приміряти костюми часів Київської Русі та обрати оригінальні сувеніри ручної роботу на ярмарку майстрів. Скуштувати середньовічних напоїв та страв, приготованих на відкритому вогні, можна було в автентичній Княжій корчмі та в альтанках.

Охочі могли продовжити відпочинок ще на день, залишившись на ніч у кімнатах середньовічного антуражу.

В неділю, 25 жовтня, відбулось урочисте нагородження переможців змагань.

Отже, представляємо переможців Відкритого чемпіонату України з верхової стрільби з лука «Скіфи» в стилях:

  • Древньокиївський – Владислав Свічков
  • Древньокиївський командний — Владислав Свічков, Ангеліна Кучма
  • Нічний кінний лучник — Владислав Свічков

А також маємо честь оголосити переможців Чемпіонату:

1 місце — Владислав Свічков

2 місце – Ангеліна Кучма

3 місце – Юрій Сніцар

Щиро вітаємо переможців та всіх учасників Чемпіонату і бажаємо їм нових досягнень та призових місць у змаганнях.

Цьогорічні змагання з верхової стрільби з лука завершились. Але для тих, хто цікавиться  історією середньовіччя, культурою та традиціями нашої країни, Древній Київ підготував інші заходи, що цікаві як дорослим, так і дітям.

Щовихідних у Князівстві на відвідувачів чекає знайомство з історією Київської Русі в справжньому, живому середньовічному місті. А також традиційні зимові свята та новорічні заходи, безліч стародавніх слов’янських розваг, музеї та експозиції, прогулянки на конях, смачні страви з вогнищ, майстер-класи з народних ремесел та екстремальні атракціони.

Для тих, хто бажає долучитися до живої історії нашої землі, нагадуємо, що у Древньому Києві відроджуються традиційні для України стародавні кінні бойові мистецтва: гарцювання (джигітовка) і верхова стрільба з лука.

Киевская Русь

У Князівстві працює школа кінних лучників, заняття в якій проводять досвідчені інструктори – спортсмени Всеукраїнської федерації верхової стрільби з лука. Стати її учнем дуже просто: потрібно звернутися до організаторів у Древньому Києві або зв’язатися за тел. (044) 461-99-37, (050) 385-20-35. І вже з першого заняття ви почнете опановувати мистецтво керувати конем і влучно стріляти з лука. Долучайтесь до бойових традицій наших пращурів!

Запишіться до школи кінних лучників і, можливо, ваше ім’я буде серед переможців наступного Міжнародного Чемпіонату з   верхової стрільби з лука «Скіфи», що пройде в Древньому Києві 2021 року.

Детальніше: www.parkkyivrus.com

Автор фото – Олександр Дверницький