События

Як донорська ініціатива розширяла свої кордони

Благодійний проєкт «Крапля до краплі» у серпні привернув увагу більше 100 000 людей.

Крапля до краплі

Проєкт покликаний підтримати охочих зробити свій внесок у спасіння життів. Донори у центрах крові після процедури можуть отримати безкоштовну півлітрову пляшку артезіанської води «Природне Джерело». Таке заохочення доступне у Києві, Дніпрі, Кривому Розі, Нікополі, Кам’янському, Львові, Одесі, Харкові, Житомирі, Миколаєві, Чернівцях, Вінниці тощо. Проте не всі мають можливість доєднатися до здавання крові через тимчасові чи абсолютні протипоказання. Саме тому був організований альтернативний механізм долучення до донорського руху: аби зробити внесок, необхідно лише придбати пляшку води «Природне Джерело» зі спеціальним маркуванням – частина коштів з продажу перераховується на розвиток донорства в Україні. На сьогодні завдяки ініціативі «Крапля до краплі» вдалося активізувати понад 8 995 донорів, урятувати 26 985 пацієнтів і зібрати 1 325 529 грн.

Діяльність команд не обмежується цими результатами. 4 серпня у Національній дитячій спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» у Києві краса буквально рятувала життя. В акції взяв участь Національний комітет конкурсу краси «Міс Україна». Претендентки на участь і конкурсантки минулих років прагнули допомогти хворим дітям, а також популяризувати  донорський рух серед молоді України. Зокрема, усі, хто здав кров у цей день, розповіли про свій вчинок у соціальних мережах, аби вкотре показати, що донорство – це безболісно, швидко, а головне – важливо. На заході обговорювали важливість залучення нових людей, а також можливість реалізації інформаційних кампаній.

Крапля до краплі

18 серпня вдруге відбулося «Мистецтво донорства» – ініціатива, що тільки зароджується на теренах України. Це захід, на якому можна здавати кров, насолоджуючись творами мистецтва.  На акцію в Житомирському обласному краєзнавчому музеї завітало близько 40 донорів. Подія дала можливість усім охочим пройти обстеження, здати кров, послухати українську музику, переглянути давні картини, долучитися до творення петриківського розпису, а також спробувати себе в ролі лицаря, попередньо переглянувши справжній середньовічний бій. Усі зробили світлини у фотозоні, долучилися до розіграшу портативних зарядних пристроїв і обговорили плани на наступні донації під час фуршету. Такі заходи дозволяють об’єднати донорів у кожному місті та зібрати за одну подію десятки літрів крові.

А вже 20 серпня цей проєкт був представлений у Івано-Франківську, однак з однією суттєвою відмінністю: акція поєднала в собі одразу дві події – «Мистецтво донорства» та виставку робіт конкурсу DonorUA Art Project, що почала свій рух із найбільших міст України – Києва та Львова. На заході можна було здати кров, переглянути роботи з Міжнародного фестивалю-конкурсу DonorUA Art Project, послухати живу класичну музику, насолодитися частуваннями. За допомогою цього проєкту «ДонорUA» руйнує стереотип про те, що донорство прив’язане до певної локації. Подія в Івано-Франківську минула в зимовому саду! Втім організатори акції не збираються на цьому зупинятися та готують ще цікавіші та незвичніші локації та програми для донорів.