Події

Як світова музична спільнота підтримує Україну

«І словом, і ділом» – саме так можно описати підтримку України міжнародними партнерами ГО «УААСП» (Українська Агенція з Авторських та Суміжних Прав). 9 березня 2022 року радою директорів світової авторської спільноти CISAC було створено благодійний фонд Creators for Ukraine для збору коштів на підтримку творців та біженців, які опинилися у скрутному фінансовому положенні через військову агресію росії. 29 березня 2022 року за ініціативи товариства музичних авторів Artisjus було створено проєкт Songs For Ukraine в рамках ініціативи #CreatorsforUkraine

підтримує Україну

Ділом: Creators for Ukraine

Музичні товариства з усього світу окрім засудження агресії рф та призупинення виплат роялті російським ОКУ (організаціям колективного управління), направили фінансову допомогу у благодійний фонд Creators for Ukraine, серед них: американське товариство композиторів, авторів і видавців ASCAP, британська організація PRS for Music, найбільша ОКУ Канади SOCAN, чеська організація OSA, латвійська ОКУ AKKA/LAA, італійське товариство авторів і видавців SIAE, ірландська організація IMRO, товариство європейських авторів та композиторів SESAC, європейська авторська асоціація GESAC, міжнародна рада музичних творців CIAM, португальська організація SPA, міжнародна організація About Writers & Directors Worldwide та інші партнери ГО «УААСП». 

Зібрані кошти направляються до волонтерських організацій, які опікуються українськими біженцями за кордоном, на гуманітарну допомогу, яка надається Україні, іншу допомогу постраждалим, а також перераховуються на рахунок ГО «УААСП» для виплати авторам. Кошти з першого траншу у розмірі 2,7 млн. грн. було розподілено між 228 правовласниками, так в першу чергу допомогу отримали: люди похилого віку, жінки, особи, що перебувають в зоні активних бойових дій та захисники в ТрО. Це стало не аби якою підтримкою і приємною несподіванкою для українських творців, про що свідчать подяки від багатьох авторів.

Подяка від авторів:

підтримує Україну

Словом: Songs For Ukraine

Глобальне співтовариство CISAC у партнерстві з 228 авторськими товариствами у всьому світі підтримали проєкт Songs For Ukraine. Головна його мета – популяризувати творчість українських виконавців через цифрові платформи, ефірне мовлення та інші сервіси, а також збільшити потік роялті до творчої спільноти України. Людей закликають ділитися своїми улюбленими українськими культурними відкриттями в соцмережах, використовуючи хештег #SongsForUkraine.

«Songs For Ukraine – це проста, але блискуча схема допомогти українським творцям, щоб їхні твори звучали по всьому світу. Я хотів би, щоб платформи та мовники приєдналися до кампанії та зробили все можливе, щоб підтримати її», – наголосив президент CISAC Бьорн Ульвеус.

Товариством Artisjus створено веб-сайт, який пропонує плейлисти з популярною українською музикою в різних жанрах, з яких мовники можуть вибрати треки. До них увійшли композиції таких відомих музикантів: «Антитіла», «Друга Ріка», «Скрябін», «ТНМК», Kalush, The Hardkiss, «Тартак», Latexfauna, Kazka, Go_A, Onuka, «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Один в каное», Тіна Кароль, Олександр Пономарьов, Сергій Бабкін, Alyosha та інших. 

Метки: