Події

Діти, школа та карантин. Поради батькам

До карантину можна ставитися по-різному. Але так чи інакше, уникнути його навряд чи вдасться. Як організувати дітей під час вимушених канікул — питання, яке цікавить всіх батьків. Особливо це складно і тривожно для батьків, чиї діти навчаються в молодшій школі. Адже вони ще не здатні до самоорганізації і потребують постійного контролю. А як контролювати і допомагати, коли ти на роботі?

карантин

Кілька думок з приводу дистанційного навчання та перебування на карантині від наших мам-експертів.

Що говорять мами

Катерина Петрова вважає, що все ж краще сидіти на карантині, ніж хворіти. Тому вони з дитиною намагаються гуляти подалі від людей і мінімізувати контакт з оточуючими. Поки що їй доводиться лише спостерігати за тим, як проходить навчання онлайн, оскільки дитина ще не ходить до школи, але вона всеціло його підтримує. 

Катерина Єрмоленко ж вважає, що навчитися вдома — взагалі не варіант. Тому рекомендує наймати репетитора і навчатися на свіжому повітрі. Як варіант, кооперуватися з кількома дітьми і наймати вчителя для групи. 

Що робити батькам

Звичайно, це хороший вихід із ситуації. Чудово, якщо батьки можуть найняти няню, довірити дитину бабусі чи дідусю, дядькові чи тітці або, принаймні, залишити на старшу дитину. А що робити тим, хто працює і контролювати дитину немає кому? Це мабуть, що найпопулярніший сценарій в сучасних сім’ях. 

Ну що ж. Якщо це про вас, тоді наступний графік життя для вас. Від початку карантину ваше життя переходить в режим онлайн. Тепер смартфон — ваш кращий друг. На щастя, сучасні школярі вміють користуватися технікою вже з пелюшок. Тому тепер ви живете в телефоні. Отже так. 

  • Ранок. Уроки онлайн зазвичай починаються не раніше дев’ятої. Ви можете будити дитину збираючись на роботу, а можете залишити її ще поспати. Залежить від вашого графіку. Якщо ви йдете з дому дуже рано, залиште на сніданок щось просте. Сирники, оладки, млинці, пластівці з молоком, щось таке, що дитина може без проблем прийти і з’їсти. 

У дитини має бути виставлений сигнал за 5 хвилин до початку уроку, а у вас за 3, щоб можна було нагадати. Паролі від класрумів ідеально зберегти, щоб заходити автоматично, але якщо ні, то їх треба написати і причепити десь на видному місці. З вечора перевірте, щоб всі зошити і книжки лежали на столі. А також ручки, олівці, лінійки і кілька окремих листочків для тестів про всяк випадок. 

  • Обід. Їжу на обід треба відсипати в окрему тарілку і залишати в холодильнику або одразу в мікрохвильовці. 

Після уроків і обіду у дитини має бути трохи вільного часу на відпочинок. І тут краще залишити її в спокої. За потреби вони і самі здатні подзвонити десять разів за хвилину. 

Після обідній час та між уроками дитина може захотіти чимось перекусити. Тому подбайте про фрукти і все, чим ви дозволяєте підживлюватися.

Важливо!!! Якщо ви думаєте, що ваша дитина може цілий день харчуватися тільки перекусами, то розділіть їх на кілька порцій і сховайте в різних місцях. Місце сховку повідомляйте у визначений час. 

За потреби дитина може виконувати письмове домашнє завдання, а потім фотографувати і присилати вам на перевірку. 

Ну, а ввечері на вас чекає прогулянка і перевірка виконаних завдань. Будьте здорові і тримайте хвіст пістолетом. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака