События

Консультація юриста Вікторії Мінаєвої-Поліщук. Пільги для одиноких батьків

Підтримка одиноких батьків (матері або батька) не обмежується лише державною допомогою у вигляді виплат на дітей одиноким батькам у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Держава також надає і ряд пільг, якими можуть скористатися діти одиноких батьків.

одинокая мама

  1. Усі одинокі батьки та матері мають право на податкову соціальну пільгу.

Податкова соціальна пільга – це спосіб зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати. Одинокі батьки мають право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України (у 2016 році – 1033,50 грн). у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.  Порядок отримання податкової соціальної пільги визначається у Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1227 від 29.12.2010. Для отримання податкової соціальної пільги одинока матір або батько подають заяву про застосування пільги; копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей); копію паспорта; копія свідоцтва про шлюб та свідоцтва про смерть.

  1. Одикоким батькам та матерям надається премія Київського міського голови

Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному інтернет-порталі Київської міської державної адміністрації, присуджуються премії одиноким батькам та матерям з урахуванням їх досягнень у вихованні дітей та відповідальне батьківство. Розмір премії становить 2000,00 грн. Кандидатів на здобуття премії до 1 лютого подають районні в місті Києві державні адміністрації, громадські об’єднання, трудові колективи підприємств, установ та організацій. Комплект документів необхідно подавати до районного відділу у справах сім’ї, молоді та спорту за місцем проживання, а у разі подання кандидатур громадськими об’єднаннями, трудовими колективами підприємств, установ та організацій – до управління сім’ї, молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту. Преміанти визначаються до 1 березня на засіданні міської комісії після розгляду поданих матеріалів. Премії вручаються напередодні відзначення Міжнародного дня сім‘ї (15 травня).

  1. Одинокі батьки та матері мають право на додаткову відпустку

Статтею 73 Кодексу законів про працю України та статтею 19 Закону України «Про відпустки» передбачено, що одинокі батьки та матері мають право на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

  1. Одинокі батьки та матері мають право на фінансово-кредитну підтримку на будівництво або реконструкцію житла в місті Києві.

Окрім того, одиноким батькам та матерям надаються пільги дітям у вигляді безоплатних обідів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також шкільна форма у разі, якщо сімя є також малозабезпеченою; звільнення від плати за харчування дітей з малозабезпечених родин в державних та комунальних дошкільних навчальних закладах; безкоштовних запрошення для дітей на новорічні та різдвяні свята; безкоштовної стоматологічної допомоги одиноким батькам (матерям), які мають середньомісячний сукупний дохід, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, держава створює соціальні гарантії для одиноких матерів та батьків у вигляді пільг.

Виктория Минаева

консультация юриста

Автор: юрист, адвокат и руководитель компании «Доверитель» Виктория Минаева-Полищук