Події

В гості до новонародженого: інструкція ідеального гостя

У друзів чи родичів в родині поповнення. Ви з нетерпінням чекаєте можливості привітати їх з цією чудовою подією. В голові стільки думок: коли піти, що подарувати, що можна робити, а головне чого робити не варто. Адже мама з малюком ще дуже вразливі і аж ніяк не хочеться обтяжувати їх своїм візитом. Який же він ідеальний візит? Де знайти інструкцію поведінки з породіллею?

В гості до новонародженого

Ми розпитали мам та дізналися про їх досвід. Адже мами — найкращі експерти у цьому питанні. Конкретний алгоритм дій на всі випадки визначити досить складно, але разом нам вдалося скласти інструкцію ідеального гостя.

В гості до новонародженого

Мами різні, і їх відношення до цього питання також різне. Серед дописувачок є матусі, які приймали відвідувачів ще в пологовому будинку, але й ті, котрі не наважувались кликати гостей по кілька місяців. Причиною цьому можуть бути безліч обставин: складні пологи, неспокійне дитятко, моральна чи фізична втома, а також не слід забувати і про забобони чи релігійні переконання. Тому, якщо вас, раптом, не кличуть у гості в перший день – не поспішайте ображатися. Перед візитом скористайтеся порадою №1 від наших матусь-експертів —«Запитайте у мами».

Так чи інакше саме ця порада універсальна, і її згадують усі без винятку матусі. Коли прийти? Що подарувати? Не варто покладатись на власний досвід чи переконання, варто не соромитися і запитати у мами.

Привітайте маму по телефону, а між іншим запитайте і про особисту зустріч. Цілком можливо, що матуся потребує вашої допомоги чи уваги ще будучи в пологовому, або ж буде рада бачити вас під час виписки. Ось ви і отримали запрошення на відвідини. 

Що далі? Подарунок. Не прийнято у нас ходити в гості з порожніми руками. Виявляється в різних куточках України є свої традиційні подарунки: цукерки, мило, хліб і навіть цукор з крупами приносять дитинці і кладуть у ніжки. Найкраще, якщо подарунок визначить мама, але якщо вона посоромилась і нічого не відповіла, тоді скористайтесь порадами від наших мам-експертів.

Стануть у пригоді:

  • Дитячий одяг на виріст;
  • Іграшки (також краще на майбутнє);
  • Гроші і милі дрібнички, якісні брязкальця. Як би там не було, це корисний подарунок і він точно стане батькам в пригоді.

Чого, без маминої згоди, дарувати не варто:

  • Пляшечки і пустушки. Далеко не для всіх батьків це актуальний і корисний подарунок. Більшість взагалі категорично проти їх використання;
  • Підгузки. Нині неймовірна кількість виробників. Одні зручні, інші не дуже. Одні гарно поглинають вологу, інші – не дуже. А ще малюку може підходити якась конкретна марка;
  • Креми, присипки, пінки для ванни, шампуньки і мило. Також можна не вгодити. Можуть викликати подразнення — все індивідуально;
  • Одяг на дітей до трьох місяців. Швидше за все мама вже купила його достатню кількість, а дитинка росте так швидко, що досить скоро він стане замалий.

Радять мами Карайван Світлана, Олена Подрез, Валерія Болименко та Олена Золотар.

Також не варто нести занадто запашні квіти, користуватись парфумами чи палити цигарки перед візитом.

Мама Віра Лана розповіла про власний досвід: «Дарували підгузки, але я їх згодом роздала, тому що ми не користувались. Дарували одяг, я його також потім просто роздала тому що він мені не був зручний. Соски, пляшки одразу йшли в смітник тому що я проти таких гаджетів. Приносили засоби гігієни, якими нині користується чоловік переважно, а що йому не підійшло, те в смітник. Був класний подарунок — слінг. Але це не кожному підійде. Іграшки були актуальні лише за першої дитини, потім в нас і так стояла ціла торба з різними брязкальцями. Гадаю що якщо дарувати, то або щось «на пам’ять», або зробити подарунок саме мамі (тут фантазія — дай Боже)».

Як варіант, якщо вас запросили на виписку, мама-експерт трьох дівчаток Леся Демченко радить влаштувати мамі свято. Покликати фотографа, прикрасити дім, подбати про наїдки і напої, організувати місце спокою для немовляти. При цьому обов’язково пам’ятайте, що не варто зловживати гостинністю і стомлювати матусю. Ще одна цікава порада від Лесі: «Якщо в сім’ї вже є дитина, підготуйте для неї подарунок від новонарожденого».

Закордонним досвідом, влаштовувати вечірки Baby shower напередодні появи малюка, поділилась Євгенія Поворознюк. Такі вечірки влаштовують подруги. Готують фотозону, подарунки, святкове частування. А вже з новонародженим знайомитися, коли мама остаточно прийде в себе і звикне до нового життя.

А ось те, про що вам не скаже жодна мама, але після цього вас обов’язково покличуть ще. Візьміть з собою готової їжі. Навіть, якщо мама зараз на дієті, вона буде вам вдячна за нагодованих членів родини. Найкращий гість матусі, той, хто знає, як вмикається чайник і потурбується про себе сам, а разом з тим і мамі зробить філіжанку чаю. Запропонуйте допомогти з прибиранням чи іншими хатніми справами. Якщо це дійсно близькі для вас люди, то така допомога стане найкращим подарунком.

Марина Ткач радить відвідувати новонародженого тільки в гарному настрої, не навантажувати маму своїми проблемами і не засиджуватись до пізньої ночі. Також не варто брати малюка на руки без дозволу батьків. Не всім це сподобається, та і не всі малюки однаково добре переносять чужі руки.

Сподіваємось, що поради мам-експертів стануть вам у пригоді і ваш візит буде приємним і для вас, і для родини з дитинкою. Гарних вам відвідин!

Тетяна Бучака

 

Тетяна Бучака