Події

Чи потрібно привчати дітей до хатньої роботи?

В черговий раз наступивши вночі на детальку від конструктора, батьки обіцяють собі зібрати всі іграшки і викинути їх геть вранці. Чи дійсно це вихід? Певно, що ні. Як зробити так, щоб іграшки більше не жили своїм життям по всіх кімнатах? Треба збирати самим чи привчати це робити дітлахів. В сучасному суспільстві прийнято більше берегти дітей і звільняти їх від виконання домашніх обов’язків на користь розвитку і навчання. А ось, що з цього приводу думають наші мами-експерти

привчати прибирати

Що говорять мами

Катерина Петрова вважає, що привчати дітей до порядку необхідно з малечку, адже це впливає на їх подальше життя. Неорганізованість і неохайність може негативно вплинути на стосунки з протилежною статтю у майбутньому та сімейне життя. 

Марина Ткач вважає, що дітям необхідно мати якісь обов’язки. Кожному віку — своя робота. У 3-4 збирати іграшки, у 5-6 прибирати за собою, а ближче до 10 років готувати прості страви. Маючи свої зобов’язання дитина привчається до відповідальності. 

А от мама-експерт Наталія Семенівська вважає, що маля може допомагати з хатніми справами, як тільки навчиться ходити. Складати іграшки разом з мамою чи класти речі на їхні місця. Та по при це, необхідно залишити малюку простір для власного світу. Де ляльки, машинки і плюшеві звірята будуть жити так, як того бажає сама дитина. 

Що ж цього приводу думають фахівці?

Доктор Меридіан Росмен вважає, що діти, які привчині до хатніх обов’язків, будуть більш організованими та успішними в житті.

Згідно Family Education Network дитина в три роки повинна вміти збирати іграшки, накривати на стіл, вдягатися і роздягатися та чистити зуби з допомогою дорослого.

Ближче до 5 років малюк вже може витирати пил, умиватися, чистити зуби, зачисувати волосся, годувати домашніх улюбленців та зносити брудні речі до пральної кімнати. 

У 7 років дитина може готувати прості страви, перемішувати інгредієнти або різати тупим ножем, допомагати розкладати продукти, мити посуд та застилати ліжко.

В 9 років дитина вже має готувати за рецептом, користуватися вінком і совком, допомагати в саду чи на городі, складати речі, стежити за своїми засобами транспорту. 

І нарешті з 13 років вже можна ходити до магазину і купувати продукти за списком, користуватися побутовою технікою, виносити сміття, прасувати одяг, та доглядати за меншими братами чи сестрами. 

Делегувавши таку частину обов’язков на підростаюче покоління дорослі можуть звільнити для себе достатньо часу, то чому ж вони цього не роблять?

Інколи простіше і швидше зробити все самому, але ж це не навчить малюка. Спершу ви робите за малюка, потім разом з ним, наступного разу спостерігаєте і вже наступного разу дитина може виконувати роботу самостійно. 

Звичайно, не варто прочитавши цей список, вимагати від дитини виконання всіх цих робіт, особливо, якщо до цього ви ніяких справ дитині не доручали.

Щоб малеча збирала іграшки без стресу, оберніть все на гру.

Наприклад зібрати всі червоні іграшки в один кошик, чи зібрати їх за три хвилини. Батьки мають бути терплячими та наполегливими у своїх прагненнях. Необхідно чітко пояснювати завдання, показувати приклад, не вимагати занадто багато, хвалити, але не перехоплювати дитину. 

Будьте уважними та послідовними і ні кіндера вам, ні конструктора під ноги:)

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака