Події

Онлайн-ресурси для створення карт

Створити власну інтерактивну карту з використанням сучасних онлайн-можливостей нескладно. Існують ресурси, які допоможуть це зробити.

Як створити карту онлайн

StoryMap – онлайн-конструктор для створення карт.

Інструмент пропонує базову карту, на якій залишається лише позначити необхідну інформацію, є можливість додати опис, фото чи відео на певну географічну точку.

StoryMap можна використовувати як альтернативу контурним картам для позначення різних географічних об`єктів на уроці або для візуалізації процесів та явищ у науково-дослідній діяльності.

створити карту онлайн

Посилання: https://storymaps.com/

Seterra Online — не лише карти.

За допомогою цього сервісу можна не лише створювати карти. Seterra Online – це велика база географічних онлайн-вікторин для людей різного віку. Для дітей є розробки з яскравими ілюстраціями. Крім того, є завдання підвищеної складності. За допомогою цих вікторин можна вивчити розташування країн, їх столиці, прапори, річки та інше. Наприклад, є наступні завдання: «Знайти на карті озера та річки США», «Знайти на карті області України», «Фізична карта Європи», «Прапори країн Африки» тощо. Також є група вікторин по темі «Світ», в якому є наступні завдання: «Широта та довгота», «30 країн з найбільшим населенням», «Гори та вулкани», «Острови» та інші. При виконанні завдання встановлюється таймер, в кінці відображується результат знань у відсотках.  

Про Україну на платформі Seterra поки що лише одне завдання. Але тут є можливість створювати власні вікторини на базі вже завантажених на сайт карт.

Також на Seterra додані контурні карти материків та карти світу, які можна роздрукувати у гарній якості.

Seterra Online можна застосовувати на уроці географії при вивченні материків та частин світу, країн в межах материка, столиць та прапорів країн, океанів, морів, річок, озер, гір, крім того, є завдання на вивчення планет, пам`яток та чудес світу, міжнародних організацій тощо.

створити карту онлайн

Посилання: https://www.geoguessr.com/seterra/

ThingLink – сервіс, за допомогою якого можна створювати інтерактивні карти, плакати, таблиці та схеми.

Це онлайн-конструктор, який не потребує спеціальних знань для того, щоб створити унікальний продукт. ThingLink дає можливість завантажити будь-яку базову картинку чи карту і на неї нанести необхідну інформацію: пунсони, короткі пояснення, фотографії, посилання на тематичні статті чи відео. Після створення інтерактивної карти безкоштовна версія сервісу дає можливість інтегрувати карту на власний сайт. Крім того, учень може надіслати посилання вчителю для перевірки виконаного завдання. Або вчитель має можливість надіслати посилання зі своєю унікальною картою учням для освоєння матеріалу.

створити карту онлайн

Посилання: https://www.thinglink.com/

Автор: Наталія Рибачик

Джерело: Журнал «Географія та економіка в рідній школі»