События

Оптимізуємо та покращуємо навчання: 5 лайфхаків для батьків школярів

Для багатьох школярів та їхніх батьків шкільне навчання стає щоденним випробуванням терпіння. Як посилювати мотивацію до навчання, стимулювати дитину до пізнавальної діяльності та показати, що школа – це не «каторга»? Експерти онлайн-школи «На Урок» поділилися корисними лайфхаками, які допоможуть батькам створити умови, в яких дитина захоче вчитися сама.

Як покращити навчання

Адаптація до школи

Привчайте до самоконтролю

Навчання у школі – це перш за все обов’язок дитини, а не батьків. А самодисципліна та систематичність мають потужний вплив на ефективність навчання. Тож варто привчати школяра до самостійного планування та аудиту своєї роботи. Запропонуйте сину чи доньці розробити власний графік та розподілити навантаження: коли починати виконання домашнього завдання та робити паузи, які уроки виконувати в першу чергу тощо. Не секрет, що багато помилок виникають через неуважність. Заохочуйте дитину перевіряти себе після виконання кожного завдання і ви побачите, як зміниться кількість похибок. Намагайтеся переконати школяра, що формування навичок навчальної діяльності процес тривалий, але дуже необхідний. 

Формуйте здорову самооцінку

Діти з заниженою самооцінкою недооцінюють свої можливості, а діти з завищеною не бачать меж своїх здібностей та не визнають помилок. Тому важливо навчити дитину проводити адекватне та об’єктивне  самооцінювання. 

Наприклад, якщо дитина була впевнена, що чудово підготувалася до контрольної роботи, проте отримала низький бал, варто розібратися у причинах. Можливо, вона дійсно все зрозуміла, але перенервувала чи була неуважною. А можливо, варто ще попрацювати з навчальним матеріалом.

Навчайтеся разом

Як можна навчатися разом? Дуже просто та цікаво! Запропонуйте дитині пограти в гру, де ви учень, а вона вчитель, який перевіряє ваше завдання. Це допоможе не лише покращити знання. Вона дізнається багато іншого: як перевірити математичні обчислення, як користуватися словником, як знаходити необхідну інформацію у джерелах (підручниках чи Інтернеті). А ще залучайте до написання творів чи диктантів й інших «учнів» членів родини! Буде дійсно весело та пізнавально! Саме в такій грі починають генеруватися багато ділових та лідерських якостей дитини, що додадуть їй впевненості у навчанні та в подальшому житті.

Впроваджуйте науки у повсякденне життя

Отримувати знання та розвивати необхідні навички можна не лише у школі. Є безліч цікавих варіантів для активізації пізнавальної  діяльності школяра. Наприклад, організуйте домашній квест, де завдання будуть пов’язані з історичною подією чи літературним твором, що вивчає школяр. Спробуйте перетворити кухню на хімічну лабораторію та проведіть цікаві експерименти з яєчною шкарлупою, оцтом та зубною пастою. Навіть під час прогулянок чи поїздок за місто можна поглиблювати знання з географії та біології, але в більш цікавій формі. 

А ще перетворіть гаджети на потужні навчальні інструменти! Наприклад, доберіть додатки для розвитку логіки, тренування математичних навичок чи розширення словникового запасу. Дивіться фільми та серіали, зняті за мотивами книг, що входять до шкільної програми. А перегляд фільмів мовою оригіналу чудовий спосіб покращити володіння іноземною. 

Використовуйте онлайн-можливості у навчанні

А якщо дитині дійсно важко навчатися самостійно? У пригоді стануть різноманітні онлайн-активності: кемпи, курси та школи. Наприклад, онлайн-школа «На Урок» це чудовий помічник, який допоможе  покращити знання чи підготуватися до ЗНО учням з будь-яким рівнем знань! Це унікальна можливість  навчатися комфортно та в зручному темпі без зайвої напруги!

Підтримуйте свою дитину та звертайте увагу навіть на її маленькі досягнення! А ще кажіть їй частіше: «Я вірю в тебе, у тебе все вийде!». І шкільні успіхи не змусять себе довго чекати!