Події

Скільки іграшок потрібно дитині для щастя

Багатьом батькам, особливо тим, у кого первісток, здається, що, чим більше у дитини іграшок, тим вона щасливіша. Інколи, купуючи малюку чергову забавку, батьки здійснюють свої дитячі мрії, а часом намагаються звільнити собі таким чином час. Нажаль чи на щастя, незліченна кількість ляльок і іграшкових машинок не замінить малюку час проведений з татом і мамою і забезпечують лише миттєву радість, але не гарантують щасливого дитинства. Наші мами-експерти поділилися думками з цього приводу. 

іграшки

Що говорять мами

Досвідчена мама Марина Ткач вважає, що іграшки мають бути корисними, тому не піддається на дитячі капризи і вимоги придбати якусь іграшки. Купування іграшок з опалу не приносить користі. Діти втрачають інтерес і радість від придбання, якщо це відбувається надто часто. 

Такої ж думки і мама-експерт Надія Набатова. Вона радить підбирати іграшки згідно віку для розвитку різних навичків і не розводити їх незліченну кількість, адже це тільки викликає байдужість у дитини. 

Мама Катерина Петрова радить ховати частину іграшок і діставати їх з часом в якості новинок. Таким чином у малюка завжди буде щось цікаве, а у батьків зекономлений бюджет. Можна не мати велику кількість іграшок, але треба завжди мати свіжу ідею для цікавої гри. 

Що радять фахівці

Фахівці рекомендують підбирати іграшки згідно віку дитини. 

Діти до двох років 

Таким малюкам велика кількість іграшок не те, що не потрібна, а навіть шкідлива. В такому віці розсіювання уваги призводить до того, що дитина не може обрати і тому не грається. Малюкам до двох років краще обрати декілька якісних іграшок, які розвивають основні навички: натискати, тягнути, смикати, обертати, штовхати та котити. Загалом їм достатньо 15 видів іграшок з них одночасно не більше 5. 

Діти 3-4 роки

У цьому віці малята приміряють на себе ролі дорослих. Тут важливо мати реалістичні атрибути різних професій. Набір лікаря, будівельника, кухонне приладдя, предмети іграшкових меблів та побутової техніки. У 3-4 роки потрібно до 30 різних іграшкових наборів, одночасно не більше 10. 

Діти 5-6 років

Діти такого віку вже не копіюють просто дії, тепер вони вже розігрують сюжети. Цікавляться дивовижними створіннями, екзотичними професіями. Дошкільнітам варто мати багато дрібного інвентарю для створення власного світу. Тут стануть у пригоді іграшкові будиночки, персонажі казок і мультфільмів, автотреки, набір залізниці, конструктори об’єктів інфраструктури міста (лікарні, пожежні частини, кафе, вокзали). Дітям до 6 років необхідно мати під рукою до 20 ігрових наборів, а всього до 50 різних іграшок. 

Діти молодшого шкільного віку

Школярики поступово втрачають інтерес до звичайних іграшок, але часто у них виникає жага до колекціонування модних серед однолітків іграшок, наприклад автівок hot weels та ляльок LoL. Не варто це забороняти. Колекціонування сприяє розвитку волі та комунікації. Також впригоді стануть пізнавальні іграшки на зразок електронних конструкторів, настільних ігор та набори для дослідів. Дошкільнятам достатньо 15 різних наборів для ігор і усі вони мають бути у полі зорі. 

Секрети економії

А ось бонусом сім правил як не купувати зайвих іграшок.

  1. Заведіть список бажань. Навіть найменші малята можуть чекати, якщо цю іграшку принесе святий Миколай чи дід Мороз. 
  2. Розділити іграшки на кілька порцій і постійно їх міняти. Таким чином у дитини буде завжди щось новеньке. А якщо ще й сховані іграшки загорнути у яскраву упаковку, то це взагалі ціле свято із подарунком. 
  3. Вчити гратися не тільки своїми іграшками. Запрошуйте у гості однолітків з іграшками або відвідуйте ігрові кімнати.
  4. «Обкатуйте» нову іграшку. Отримавши бажану іграшку пограйтеся нею з дитиною. Для ляльки можна пошити одяг чи змайструвати меблі, для авто — побудувати гараж. 
  5. Робити іграшки своїми руками. Їх можна конструювати із коробок чи шити із тканини. Вони завжди будуть улюблені та цінні. 
  6. Не купуйте іграшки на свій смак. Не варто купувати, ті що подобаються вам, або такі іграшки, які вам хотілося в дитинстві. 
  7. Вчіть витрачати кишенькові іграшки. Це корисний навик для дитини. Так вони знатимуть цінність покупки, та розвиватимуть витримку доки збиратимуть кошти на бажану іграшку. Приємним бонусом буде і заощадження сімейного бюджету. 

Тож купуйте іграшки з розумом і не забувайте, що навіть найдорожчі і найновіші не замінять уваги батьків. Грайтеся із задоволення і всі разом. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака