Події

Як допомогти дитині встигати в школі?

Більшість з майбутніх першокласників із задоволенням збираються до школи та з ентузіазмом приймаються за навчання. Але вже через декілька днів цікавість до навчання знижується або й зовсім зникає. Чому так відбувається?

У молодших школярів однією із причин небажання вчитися може бути складність переходу із дитячого садка до школи, так би мовити, від гри до навчальної діяльності. З початком занять дитина стикається з багатьма труднощами: необхідно утримувати та концентрувати увагу, налагоджувати контакти з однолітками, виконувати певні обов’язки. Намагаючись вирішити одразу всі проблеми, малюк не встигає в школі. Як допомогти йому швидко адаптуватися та полюбити шкільні предмети? Корисні поради ви знайдете у цій статті.

Спробуйте зрозуміти дитину, з’ясуйте, з якого предмету виникають труднощі й чому, запропонуйте свою допомогу та всіляко зміцнюйте упевненість учня в своїх силах. Ефективними у цій справі стануть ігри та книжки.

  1. Програйте за допомогою іграшок те, що відбувається у школі – в класі, з учителем. Першокласнику це допоможе краще адаптуватися до нової шкільної ситуації, а батькам побачити, як проходить процес адаптації та підкоригувати його.
  2. Перехід від садочка до навчання у школі має бути поступовим і не стресовим для дитини. Щоб зацікавити її, прищепити бажання до навчання та пошуку відповідей, допомогти зрозуміти та полюбити шкільні предмети, спробуйте використовувати книги. Видавництва приділяють багато уваги тому, щоб дитяча розвиваюча література сприяла не тільки інтелектуальному розвитку, а й була захопливою та привабливою для дітей. Оскільки основною для діяльності першокласників все ще залишається гра, видавництва пропонують книги з ігровими моментами, які непомітно залучають дитину в процес навчання, роблячи його більш цікавим та веселим.
  • Якщо не вдається математика, то допоможе «Навчалочка. Вправи з математики» (ТМ «АРТ»). У цих посібниках послідовно зібрані всі теми шкільної програми з математики, які допоможуть повторити, закріпити та підтягнути пройдений на уроці матеріал.

книги для школяра

  • Для тих, хто хоче швидко запам’ятати таблицю множення, є ціла серія книжок «Таблиця множення» (ТМ «АРТ»). За допомогою незвичайного формату подання інформації: підказки, кумедні головоломки, ігри та задачки, розмальовки, вивчення таблиці буде легким та простим.книги для школяра
  • Для розвитку логічного мислення запропонуйте першокласнику KUMON «Лабіринти. Тварини» та «Лабіринти. Транспорт». За цією методикою навчається 4 млн. дітей у 49 країнах світу. Завдяки повторенню однотипних завдань із поступовим ускладненням, дитина не тільки удосконалить набуті навички,а й відчує впевненість у своїх силах.книги для школяра
  • Дитина не бажає навчатися писати, бо не виходить? В багаторазових блокнотах ТМ «АРТ» можна тренувати написання літер, цифр, ліній, штрихування стільки разів, скільки потрібно для отримання 100% результату.книги для школяра
  • Якщо не хочеться читати, бо нудно, то запропонуйте дитині самостійно обрати одну з книжок серії «Читальня» (видавництво «Ранок»). У книгах зібрано 12 тем, серед яких дитина може обрати цікаву саме для неї: електромобілі, динозаври, дракони, дідусі та бабусі, детективи… А для кращого засвоєння прочитаного в кінці кожної книги є спеціальні завдання.книги для школяра

Маленькі учні, захоплені грою та виконанням розвиваючих завдань, навіть і не помітять, як навчаються, стикаються з труднощами та долають їх. Навчання може бути цікавим та веселим, треба лише знайти правильний підхід.