Події

Як заохотити сучасну дитину до читання

Кожна матуся мріє про те, щоб її дитина із задоволенням читала книжки. Як заохотити дитину до читання? Своїм досвідом ділиться Марія Артеменко – дитяча письменниця, авторка ютуб-каналу  «Творча Читальня», експертка Простору української дитячої книги Barabooka, викладачка, мама двох дітей.

заохотити до читання

Сучасне покоління дітей вимагає нових підходів до виховання й навчання. І це не вигадана педагогами забаганка чи наукове припущення, а цілком логічне явище, нормальний еволюційний (цивілізаційний) процес. Чи варто батькам впадати в паніку, бігти до психологів чи записуватися на всі можливі освітні вебінари? Думаю, що можна зробити спокійний видих і просто прийняту цю думку: наші діти – інакші. Унікальні у своїй безпосередності, креативні у своїй вигадливості, швидкі в опануванні нових умінь і, разом із тим, – відкриті до світу й охочі до знань. Саме тому я покладаю великі надії на інтегроване навчання. Мені здається, що воно здатне оптимізувати засвоєння нової інформації. На своєму каналі «Творча Читальня» я транслюю саме такий комплексний підхід, коли об’єдную в одному занятті одразу кілька різних дисциплін, доповнюючи це творчістю.  Особливий акцент – на крафтову діяльність, тобто рукоділля.

Як заохотити сучасну дитину до читання?

  1. Бути поруч у момент читання. Це правило залишається незмінним впродовж багатьох років.
  2. Зробити читання вашим власним «секретним ритуалом». Наприклад, читати щоразу перед сном, або ж щосуботи після сніданку чи то у саду на дереві.
  3. Мати «книжку to go» (як кава «з собою») чи книжковий онлайн ресурс, які принагідно використовувати під час мандрівок чи простих поїздок.
  4. Пропонувати новітнє прочитання, яке виходитиме за межі книжки. Перевдягання у героїв, книжкові реквізити-атрибути, творчі завдання за мотивами тексту (як, власне, у «Творчій Читальні»).
  5. Формувати домашню бібліотеку, орієнтуючись не лише на власні смаки, а й на вподобання дитини.

І наостанок додам, що також варто стежити за сучасними тенденціями в літературному процесі. Він не стоїть на місці, і впродовж останніх років вітчизняний книжковий ринок наповнився якісними крутими книжками. Чи не кожне українське дитяче видавництво має свої сторінки у соцмережах або ютубканали, де творці дитячої літератури самі розказують про книжки.  

Марія АртеменкоОнлайн проєкт «Творча Читальня» – дієвий помічник для проведення наповненого часу разом із дітьми. У «Творчій Читальні» звучать саме вірші, а не проза. Це був мій свідомий вибір. По-перше, ритміка віршованих текстів стимулює мозок до особливого сприйняття. По-друге, вірші впливають на розвиток мовлення і пришвидшують його (саме тому логопеди часто використовують римовані вправи для діток), по-третє, у своїх віршах я описую ситуації, знайомі багатьом, тобто читач може асоціювати чи порівнювати зміст з власним досвідом. Це допомагає зануритися в текст і глибше сприйняти його.

Творча Читальня. Вірш-загадка