События

Питання юристу. Діти від першого шлюбу, друга жінка та спадщина

Читачі МамаWOW запитують: «В кого більше прав у разі смерті чоловіка: у другої жінки чи дітей від першого шлюбу?».

спадщина права

Ми попросили відповісти на нього юриста, адвоката та керівника компанії «Доверитель» Викторію Поліщук.

Спадщина. Консультація юриста

Спадкування може бути за заповітом і за законом.

Виктория Полищук

У разі спадкування за заповітом, права на спадщину мають ті особи, які вказані у заповіті.

Окрім того, статтею 1243 Цивільного кодексу України передбачено можливість укладання спільного заповіту подружжя. Подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності.

У разі складення спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, який його пережив. У разі смерті останнього право на спадкування мають особи, визначені подружжям у заповіті.

За життя дружини та чоловіка кожен з них має право відмовитися від спільного заповіту. Така відмова підлягає нотаріальному посвідченню. У разі смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону відчуження майна, зазначеного у заповіті подружжя.

У разі спадкування за законом, то, відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відтак, діти від першого шлюбу та друга дружина мають рівні права на спадщину, якщо спадкування буде здійснюватись за законом.