Події

Океан Ельзи: легендарний гурт української естради

27 років тому у Львівському політехнічному інституті студенти утворили гурт музикантів – аматорів. Тоді вони ще не знали, що їхні пісні стануть беззаперечними хітами, їхня назва лунатиме по всій Україні, а за квитками на концерти стоятимуть черги.

океан ельзи

Океан Ельзи утворився у 1994 році, правда, не зовсім у тому складі, у якому діє зараз. Від самого початку і до сьогодні незмінним фронтменом і вокалістом групи є Святослав Вакарчук, який своїм чарівним тембром підкорив мільйони сердець в Україні та поза її межами. На самому початку зіркового шляху Океан Ельзи складався з 4-х учасників: Павло Гудімов, Юрій Хусточка, Денис Глінін та незмінний Святослав Вакарчук.

У річницю створення колективу, який започаткував україномовну естраду незалежної України поговоримо про історію Океану Ельзи, їхньої музики та популярності.

У 2007 році випущено альбом «Міра», до якого входять треки «Все буде добре», «Пташка», «Коли тобі важко», «Дякую тобі». Вони й досі присутні у житті більшості українців, хоча їм, на секундочку, уже по 15 років.

У цей період Святослав Вакарчук презентує сольні проєкти, такі як «Вночі» і «Брюссель» (не перериваючи діяльності у складі ОЕ).

Золотим складом групи я вважаю склад 2004-2012: Мілош Єліч, Денис Дудко, Петро Чернявський та Святослав Вакарчук. Саме тоді, а точніше, 22 вересня 2005 року, Океан Ельзи випустив альбом “GLORIA”, який за один день став платиновим. Продажі за 6 годин сягнули 106 тис. примірників, а до кінця 2005 року – 200 тисяч.

Ще один знаковий альбом Океану Ельзи – «Земля» (випущений у 2013). Туди увійшли пісні «Обійми», «Стріляй», «Рандеву», «На Небі». Тоді ж до групи приєднався Владислав Опсеніца.

У 2014 році Океан Ельзи активно підтримує громадський дух на Майдані впродовж усієї Революції Гідності. Після того вони виступають з концертами у прифронтових містечках (зокрема, Лисичанську).

«Мир прийде тоді, коли кожен з нас як один, як тут — ті, хто стоять на концерті, буде захищати нашу рідну землю, від того, як ми будемо допомагати тим хлопцям, які стоять на передовій, усім, чим можемо», — сказав тоді Святослав Вакарчук.

У травні 2017 року група заявила про перерву у творчості тривалістю в рік. Повернулися вони у березні 2018 з треком «Без тебе», який одразу зайняв перші позиції в українських чартах, як і «В небо жене, випущена три місяці потому.

ОЕ

Концерт Океану Ельзи у Лисичанську, 2015 рік. Грім і блискавка не завадили групі провести концерт

Творчість Океану Ельзи є неймовірно багатогранною, актуальною, популярною і душевною. Я б хотіла поговорити стосовно найулюбленіших хітів, які знає кожен українець.

  • «Все буде добре» стала моїм девізом по життю. Кожен рядок її мовби кричить про твою силу, про те, що ти все зможеш. У ній черпаєш натхнення тоді, коли вже немає звідки.
  • «Обійми» — гімн закоханих українців. Тут немає про що говорити, вона просто вічна. До сліз.
  • «Не твоя війна» ятрить душу нагадуванням про те, що у нас в Україні відбувається уже 7 років. Мамо, кому ж ми молилися?
  • «Без бою» — обов’язковий атрибут українців, коли вони залишаються самі вдома і уявляють, що гребінець для волосся – це мікрофон:)
  • «Така, як ти» прекрасно підійде для сумних вечорів восени (наодинці або з близькою людиною)
  • «На небі» дуже атмосферна. Ідеальний медляк. Під неї минали найпрекрасніші миттєвости мого життя.
  • «Мить» — ще одна пісня про війну. Рекомендую тим, кому хочеться поплакати. Вона просто прекрасна. Класика ОЕ.
  • «Місто весни» — відносно новий сингл, дует з Один в каное. Це пісня про Львів. Вся атмосфера Львова немов оживає з першої ноти. Ідеальна.
  • «Стріляй» — пісня, під яку чудово приймати важливі рішення. Підійде для того, аби слухати в машині.

У 2020-му році Святослав Вакарчук випустив сольний проєкт «Оранжерея». Для тих, хто ще не слухав (а це, я думаю, майже всі, хто читає дану статтю), як експерт по творчості ОЕ, з тих пісень, які входять сюди, рекомендую «Оберіг», і, можливо, «Диво». Ці зачепили найбільше. Також 1 червня 2021 року вийшов сингл «Країна дітей», присвячений дітям, що загинули внаслідок аварії на ЧАЕС. Словами пісні став вірш Сергія Жадана, визнаного майстра українського слова ХХІ сторіччя.

До річниці Океан Ельзи презентує трек «Перемога» спільно з Калушем.

Авторка:

головний фанат Океану Ельзи

Головко Анастасія