Події

Отдыхаем и укрепляем здоровье в Закарпатье

Наверняка, каждый из нас слышал, что природа Закарпатья – целительна сама по себе. Свежий воздух, хвойные леса, нетронутое величие природы… Закарпатье – это самый экологически чистый регион нашей страны. Отдыхая тут, человек не только восстанавливается физически, но и обновляется духовно. Возвращаясь из сказочного Закарпатья, ощущаешь необыкновенный прилив энергии и сил.

Отдых в Закарпатье

В самом сердце Закарпатья расположился уютный и живописный поселок Поляна. Именно тут находится знаменитый целебный источник «Поляна Квасова». А в нескольких метрах от источника находится самый прогрессивный и современный санаторий поселка — Закарпатский Оздоровительный Комплекс «Солнечный», где можно не только комфортно отдохнуть, но и пройти ряд лечебных процедур.

Главврач Игорь Романович ЛучковИменно тут мы познакомились с Игорем Романовичем. Игорь Романович Лучкив – главврач Закарпатского Оздоровительного Комплекса «Солнечный», мы попросили его подробно рассказать о том, какие процедуры можно пройти, находясь в санатории.

Удобно, что Медцентр находится непосредственно на территории санатория. Это комфортно и для пожилых людей, и для родителей с детьми. Расскажите, пожалуйста, какие основные направления для оздоровления в санатории?

Так як наш оздоровчий комплекс знаходиться на території одного з найбільших бальнеологічних гастроентерологічних курортів України, то логічно, що основним напрямком і нашої роботи  є лікування та профілактика захворювань шлунково-кишкового тракту. Однак, паралельно з цим ми розвиваємо і ряд інших напрямків, таких як лікування та профілактика захворювань опорно-рухового апарату,  неврологічних порушень, ЛОР-патології.

С какими заболеваниями, как правило, обращаются к Вам отдыхающие и какие процедуры специалисты им рекомендуют?

Найчастіше – це захворювання шлунку та 12-палої кишки, стравоходу, печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, а також кишечника запального характеру з порушеннями моторно-евакуаторної функції, тобто хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту у фазі ремісії, а точніше поза фазою загострення:

  • езофагіти, гастро-езофагальна рефлюксна хвороба, гастрити, дуоденіти з порушенням секреторної функції чи збереженою секрецією, виразкова хвороба шлунку чи 12-палої кишки у фазі ремісії або згасаючого загострення, без схильності до кровотеч;
  • гепатити та гепатози,  холангіти, холецистити, жовчо-кам’яна хвороба, панкреатити різної етіології в неактивній фазі, без схильності до частих загострень, стан після оперативного втручання на жовчновивідних шляхах не раніше ніж через 3 місяці після операції
  • ентероколіти та коліти різного генезу, в т.ч. синдром «подразненого кишківника» в фазі ремісії, без схильності до виразкування, стенозування та кровотеч.

Крім цього, не слід забувати і про пацієнтів з порушенням обміну речовин – цукровий діабет легкого і середнього ступеню в стадії компенсації, подагра, ожиріння, сечо-сольовий діатез і т.п.

Але, якщо говорити відверто, то відокремлювати одне захворювання від іншого не можна, тому що найчастіше у нас лікуються пацієнти з поєднаною патологією ШКТ, а також з супутніми захворюваннями серцево-судинної, сечо-статевої та бронхо-легеневої систем.

Основою лікування є правильний режим та збалансоване дієтичне харчування, ну і, звісно ж, прийом джерельної мінеральної води «Поляна Квасова». Щодо процедур – перелік їх є на нашому офіційному сайті. Перераховувати їх не вважаю за потрібно, бо кожен бажаючий пройти курс санаторно-курортного лікування в нашому закладі обов’язково має проконсультуватися у профільного спеціаліста, при потребі дообстежитись, а вже потім можна визначитись із процедурами.

санатории закарпатья

Какими свойствами обладает вода Поляна Квасова? Всем ли можно ее употреблять?

Основним нашим багатством являється вуглекисла гідрокарбонатна натрієва мінеральна вода «Поляна Квасова». За цінним хімічним складом вода «Поляна Квасова» належить до натрієвих гідрокарбонатних борних вод боржомського підтипу. Ступінь мінералізації знаходиться в межах 6,5-12 г/л. Продукт відрізняється природним вмістом у складі лікувальної вуглекислоти. До її складу входять також кальцій, натрій, калій, магній і ортоборна кислота, яка є природним антибіотиком. Все це зробило таку воду універсальною в плані оздоровлення і лікування всього організму. Основними показаннями для питного лікування мінеральними водами в оздоровчому комплексі «Сонячний» є хронічні захворювання органів травлення та порушення обміну речовин. Однак доведено, що вона також має позитивний вплив і на інші порушення в організмі, в т.ч. і опорно-руховий апарат, серцево-судинну, бронхо-легеневу, нервову та сечо-статеву системи. Тому можете не сумніватися, ця мінеральна вода дійсно володіє цілющим комплексом, який створила сама природа.

Чи всім можна її вживати? – питання досить риторичне. Скажу коротко, ні, не всім. Не рекомендується прийом при захворюваннях: атрофічний гастрит зі зниженою секреторною функцією, звуження (стеноз) воротаря, тобто вихідної частини шлунку, різке опущення шлунку, м’язова слабість стінок шлунку, тобто при всіх тих захворюваннях, при яких перехід вмісту шлунку у дванадцятипалу кишку утруднений і вповільнений; схильність до кровотеч із різних органів; звуження (стеноз) будь-якого відділу кишківника, неспецифічні захворювання кишківника (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт), злоякісні новоутворення шлунково-кишкового тракту, різке загальне виснаження різного походження; недостатність кровообігу з набряками, застійною печінкою, або же з порушеннями правильного ритму серцевої діяльності, гострі стани як з боку травлення, так і з боку інших систем.

А тим, кому можна, слід приймати воду дозовано, тому що безконтрольний прийом води може призвести до різного типу загострень та ускладнень.

санатории закарпатья

На какую помощь могут рассчитывать пациенты с проблемами опорно-двигательного аппарата?

По-перше, консультацію спеціаліста. По-друге, режим, включаючи і ЛФК (лікувальна фізкультура). Ну, і по-третє, це набір водних, фізіотерапевтичних, теплових процедур та при потребі медикаментозного лікування.

Какие еще лечебные процедуры можно пройти в санатории?

Як я вже казав, на нашому сайті кожен бажаючий може ознайомитись з переліком та вартістю процедур, які можливо пройти в нашому комплексі. Цей перелік ми для зручності розділили по категоріям – консультації, водні (ванни, душі, гідромасаж, зрошення ясен), фізіотерапевтичні процедури (лазеротерапія, магнітотерапія, електрофорез, ультразвук, ампліпульс, дарсонваль, електросон), теплолікування (озокеритопарафінотерапія), озонотерапевтичні (внутрішньовенне введення озонованого фізіологічного розчину натрію хлориду), кишкові процедури( очисні клізми, мікроклізми, підсадка мікрофлори, гідроколонотерапія – апаратне зрошення кишківника) та додаткові послуги( електрокардіограма, лабораторні обстеження, різного типу маніпуляції). Ну і, звичайно, у нас можна пройти курс масажу проблемних зон, загальний, чи просто заради релаксу.

Підбір для кожного з процедур проводиться індивідуально під час консультативного прийому. Крім цього, у нас є постійно діючі оздоровчі «пакетні тарифи», де можна ознайомитись з приблизним переліком процедур відповідно бажаного напрямку.

санатории закарпатья ЗОК Солнечный

В санатории оборудован и СПА-центр. Это тоже часть лечебной программы?

Так, наш СПА-центр представлений більше оздоровчими процедурами, хоча їх також включаємо до комплексної лікувальної програми. Це і ванни (аромо-, фіто-, мінеральні), і душі (циркулярний, Шарко), і гідромасаж, і масаж. Якщо дозволяє стан здоров’я пацієнта – ми обов’язково призначаємо їх. Мало того, що вони приємні і приносять задоволення, вони ще і носять загальнозміцнюючий і тонізуючий ефекти для організму.

Какие проблемы максимально эффективно решаются в санатории?

Проблеми?! Ми стараємось працювати так, щоб проблем не було:). Якщо Ви мали на увазі профілі, то в першу чергу це, як я вже згадував, гастроентерологічний напрям, захворювання опорно-рухового апарату, неврологічні порушення та патологія ЛОР-органів. Більш детально можна ознайомитись на нашому сайті, а також у менеджерів нашого комплексу.

С какого возраста принимают пациентов ваши специалисты?

Вік – поняття відносне. До нас приїжджають люди з різних куточків світу і різних вікових категорій, однак ми, як медики, не маємо права відмовити в наданні медичної допомоги нікому. Тому, не можу сказати Вам конкретно. Але ми стараємося приділяти увагу всім, без виключень.

санатории закарпатья ЗОК Солнечный

Какие процедуры чаще всего у вас проходят дети?

Діти – окремий контингент пацієнтів, з якими треба бути особливо обережними. Будь-яка процедура для дитячого організму – це стрес, тому, як правило, багато ми не призначаємо. Процедури для дітей в нашому комплексі носять більше профілактичний характер, ніж лікувальний. Власне, саме природа Карпат, а також збалансований харчовий раціон, і, при потребі, прийом мінеральної води – для дітей є запорукою зміцнення імунітету і, відповідно, здоров’я в цілому. Інколи додатково призначаємо інгаляції, водні процедури, масаж дитячий, ну і, якщо доречно, фізіотерапевтичні процедури.

До речі, в «Сонячному» вже наявна прекрасна дитяча кімната, де дітки зможуть прекрасно проводити час під контролем наших співробітників, звільняючи при цьому час батьків:)

Как Вы считаете, почему все больше людей едут за здоровьем в Закарпатье?

Якщо чесно, питання цікаве і водночас просте. Прекрасні та мальовничі краєвиди, цілющі джерела мінеральних вод, свіже і чисте гірське повітря Карпат – чим не «райський» куточок для відпочинку і оздоровлення?! Тому, як кажуть – «Краще один раз побачити, ніж сім раз почути» — ось і відповідь на Ваше питання.

Благодарим за подробную информацию и до встречи в Закарпатском Оздоровительном Комплекте «Солнечный»!:)