Події

100 років від Дня народження скульптора Михайла Дзиндри

Цього року (8 листопада) виповнилося 100 років від Дня народження Михайла Дзиндри — скульптора, художника, архітектора, емігранта — постаті непересічної в українській культурі, що прожив за кордоном майже 50 років, але не мав акценту і розмовляв абсолютно чистою українською, не працював на арт-ринок, роботи майже не продавав. Заробляв гроші будучи будівельником, дизайнером і архітектором.

скульпторА виставки організовував у себе на подвір’ї та періодично приймав участь у виставках Американської сучасної скульптури. На початку 90-х Михайло повернувся в незалежну Україну і захопився ідеєю створення тут музею модерної скульптури.

Цей амбітний проект відібрав дуже багато сил, коштів і часу. Сотні скульптур довелося перевозити з Флориди; були передбачувані проблеми з митницею і непередбачувані — з українськими глядачами свіжої незалежності , які ще не звикли до “прогресивного мистецтва заходу” хоч і з міцним локальним корінням. Тим не менше, скульптор-фантазер добився свого.

скульпторМузей модерної скульптури Михайла Дзиндри — дивовижне місце, заховане серед соснового лісу в селищі Брюховичі неподалік Львова, вміщує в себе величезний пласт творчості автора, мистецькі експерименти якого мають вже класичні принципи скульптури ХХ століття та власні пластичні інновації в матеріалі та концепції. 

#Дзиндрі100