Події

29-й “Пробіг під каштанами” об’єднає українців по всьому світу

29 травня 2022 року відбудеться 29-й “Пробіг під каштанами”. Цьогоріч благодійники можуть вийти на символічний старт із будь-якого безпечного куточка України та світу протягом 29 травня. Мета заходу – збір коштів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, а також об’єднання українців для взаємопідтримки. Організатори закликають учасників виходити на прогулянку чи пробіжку і знаходити на своєму маршруті листок чи цвіт каштана (або ж намалювати його).

Пробіг під каштанами

У 2022 році “Пробіг під каштанами” об’єднає українців по всьому світу заради добра, взаємопідтримки та допомоги дітям.

Попри все, 29 травня, у день Києва, кожен може у  будь-який зручний час та в будь-якому безпечному місці подолати символічні 5 км.

Ірина Кузнєцова, ініціаторка та організаторка “Пробігу під каштанами” з 1993 року коментує рішення щодо проведення Пробігу: “Зізнаюсь, оргкомітет мав сумніви щодо доречності проведення заходу цього року навіть зважаючи на благодійну мету Пробігу. Але коли нам почали надходити повідомлення від учасників попередніх років зі змістом “Ми чекаємо на Пробіг і готові бігти у будь-якому місці заради діток” –  всі сумління відпали – Пробіг має жити й продовжувати свою тридцятирічну історію! 

Тим більше, підтримка Центру дитячої кардіології та кардіохірургії також символічна. Адже медичні працівники Центру також не припинили свою діяльність через війну і проводили операції під звуки вибухів в Києві, а також організовують виїзні консультації регіонами України. Ми не можемо і не збираємося зупинятися. Пробіг як символ життя і надії обов’язково відбудеться”.

Оскільки ідея “Пробігу під каштанами” – збір коштів на потреби реципієнта завдяки благодійним внескам учасників пробігу, який відбувається у форматі fun run (біг в задоволення), то й цього року учасники можуть на свій вибір обрати: пройти, пробігтися чи прогулятися із дистанцією близько 5 км.

Як долучитися до 29-го Пробігу?

Щоб долучитися до Пробігу, потрібно зареєструватися на сайті probig.in.ua. 

У ході реєстрації – зробити благодійний внесок 250 грн.

Кількість реєстрацій – необмежена. Останній день реєстрації – 29 травня. 

Зареєстровані учасники можуть роздрукувати номерок, вписати до нього своє ім’я, місто, країну або номер реєстрації, і 29 травня вийти на прогулянку чи пробіжку в безпечному місці.

Сторінка реєстрації багатомовна, тож долучитися до Пробігу і допомогти Центру дитячої кардіології та кардіохірургії можуть також іноземці. Поширюйте інформацію про Пробіг і серед них. 

Організатори закликають долучатися до Пробігу родиною, із друзями та знайомими заради відчуття об’єднання та взаємопідтримки.

Особливі традиції Пробігу

Галина Філімонова, керівниця проєкту “Пробіг під каштанами”: “Незважаючи на всі обставини, цьогорічний Пробіг зберігає свої традиції. Насамперед ми не змінюємо дату Пробігу і закликаємо вийти “на старт” саме в останню неділю травня – у день Києва, оскільки “Пробіг під каштанами” – незмінна частина святкування Дня міста. Якщо у цей день ви знаходитеся не в Києві, об’єднайте родину, розкажіть про столицю України новим друзям та знайомим із різних куточків світу, – долучайтеся до Пробігу разом. Кожна згадка про Україну в світі сьогодні наближає нас до перемоги.

По-друге, каштан – це символ Пробігу. Це незмінний образ, який супроводжує Пробіг крізь всі роки. Тому хочеться, щоб і цього року учасники виходили на прогулянку чи пробіжку і шукали листочок чи цвіт каштану. Робили із ним світлини і поширювали у соціальних мережах як ще один символ незламності українців. Символ непереможного добра та об’єднання української нації”. 

Більше інформації про “Пробіг під каштанами” – на офіційному сайті проєкту probig.in.ua. 

#Probig2022

Організатори: 

БО «БФ «Пробіг під каштанами», 

Київська міська державна адміністрація (КМДА)