Події

Батьки готують мітинг через відсутність вакцин від грипу

Вересень та жовтень – оптимальний час для вакцинації від грипу, але в Україні досі немає чим вакцинуватися. Міністерство охорони здоров’я та Державний експертний Центр провели перереєстрацію чотирьох вакцин від грипу ще влітку (по одній – на початку вересня). Але висновок Держлікслужби, без якого неможливо реалізовувати вакцини, отримала лише одна обмежена серія однієї з вакцин, та й то декілька днів тому. ГО «Батьки за вакцинацію» провела власне розслідування з ситуацією навколо вакцин. Про його результати йшлося на прес-брифінгу «Україна на порозі епідемії грипу. Чому немає вакцин?», який відбувся сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі.

прививки от гриппа

«В нас є підстави думати, що, якщо не контролювати роботу Держлікслужби, то вакцини від грипу з’являться лише наприкінці грудня, в розпал епідемії. Тому ми заявляємо, що збираємося на мітинг біля стін цього відомства, щоб звернути увагу на цю проблему та вимагати забезпечити українців вакцинами для профілактики грипу»,– заявив Голова правління ГО «Батьки за вакцинацію», член партії «Демократичний Альянс», Тимофій Бадіков.

Він розповів, що завдяки, в тому числі, багаточисельним запитам та зверненням організації, МОЗ та ДЕЦ зробили все, щоб вакцини від грипу з’явилися в Україні на 3 місяці раніше, чим в минулому році. Але вони досі недоступні для українців. Як свідчить відповідь Держлікслужби на запит ГО «Батьки за вакцинацію», по двом з чотирьох вакцин був розпочатий контроль якості лише після листа з боку громадської організації. А тієї кількості доз вакцини, яка днями отримала висновок Держлікслужби, вкрай замало для задоволення потреб населення.

«Або комусь вигідно, щоб українці хворіли на грип та купували препарати, або йде гра на користь одного з виробників», – зауважив Тимофій Бадіков.

Т. Бадіков зауважив, що ці вакцини, переважно, не є новими для українців. Він навів приклад власної родини, яка вже декілька років поспіль робить щеплення від грипу і не хворіє. «Мій син, як дитина з вадою серця, в першу чергу потребує щеплення від грипу», — сказав Тимофій Бадіков та додав, що вакцинація від грипу є питанням соціальної важливості, і громадськість готова домагатися захистити право на здоров’я.

В першу чергу потрібно вакцинуватися від грипу військовим, які зараз на передовій; медикам, пожежникам, поліції, які мають бути на роботі, а не на лікарняному, — пояснив Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика, лікар дитячої імунології, член Правління ГО «Батьки за вакцинацію».

прививки от гриппа

«Коли армія почне захищати військових від грипу? Не аскорбінками, а так, як це роблять у США, Великобританії, Франції – вакцинацією?», – запитує Федір Лапій.

«Хоча одна вакцина отримала висновок Держлікслужби, але її обмежена кількість. Навряд чи медичні працівники будуть вакциновані через 2-3 тижні, хоча кошти з держбюджету на це виділені. Я сам, та інші лікарі готові вакцинуватися за власний кошт, але поки не знаємо, чого очікувати. Мої закордонні колеги вже влаштовують флешмоб, як вони вакцинуються від грипу».

Лікар додав, що з медичних показань мають бути щеплені хронічно хворі, вагітні. В першу чергу, хворі з бронхіальною астмою, онкохворі, щоб подовжити життя.

«Від ускладнень грипу щороку помирають десятки, сотні тисяч, але ми знаємо поодинокі випадки, бо не кожен випадок досліджується. Ризик інфаркту міокарду, інсульту в багато разів зростає в перші дні захворювання. Люди вмирають від цього, але ніхто не досліджує причину, якою нерідко стає грип», — пояснив лікар Лапій.

«В цій країні нічого не буде змінюватися, якщо ми не будемо про це говорити. Ми хочемо, щоб в Україні, як в Європі, почали вакцинацію в вересні-жовтні. Через слово будуть ці зміни», — резюмував Федір Лапій.

Тексти документів, на яких посилаються учасники брифінгу, доступні за посиланням.

Після завершення прес-брифінгу Голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков повідомив, що мітинг під стінами Державної служби з лікарських засобів запланований на вівторок, 17 жовтня, на 9.00 год. (за адресою м. Київ, пр-т Перемоги, 120-А).