Події

Благодійні фотосесії в стилі Vogue, які допомагають тяжкохворим

Всеукраїнський благодійний фонд «Крона» разом із Асоціацією стилістів України, групою фотографів та бьюті майстрів ініціювали благодійні фотосесії, щоб допомогти молодій українській стилістці побороти тяжку вроджену хворобу.

Ксенія Яровчик

Ксенія Яровчик працює з кращими фотографами в країні та створює унікальні образи. Її роботи публікувалися на сторінках міжнародних модних журналів, зокрема у Vogue Italia.

Однак, у неї рідкісна вроджена хвороба – екстрофія сечового міхура. Ще в дитинстві вона перенесла кілька операцій, їй видалили нирку, міхур і сечовід. Одна операція виявилася невдалою, і тепер з кожним днем все сильніше руйнує організм і загрожує життю жінки.

Їй потрібна нова операція, і вже за кордоном, адже українські лікарі після попередніх невдалих втручань й ускладнень, не готові братися за це.   Медичний центр реконструктивної хірургії в Белграді готовий допомогти жінці. На це потрібно  $ 12500. 

Моє творче начало завжди шукало вихід, я прагнула до краси, мені здається, з того моменту, як почала себе усвідомлювати. Розглядаючи своє фізичне тіло, я розуміла, що вроджена хвороба змінила його, і мені було боляче не тільки фізично, а й морально. Та я не могла з цим змиритися. Я розуміла, що мені необхідно створювати красу самої. Саме тому я вирішила вивчитись на стиліста. Я відвідувала всі доступні курси, майстер-класи, стежила за новітніми тенденціями світу моди. Це захопило мене з головою: цілком і пристрасно. А з рештою завдяки цьому мені стало простіше прийняти і полюбити себе, своє тіло, свою особистість. У мене з’явилось багато друзів — цікавих творчих людей, які тонко відчувають і відтворюють красу Я щаслива, що знайшла своє призначення”- каже Ксения 

Незважаючи на всі складнощі, пов’язані зі здоров’ям фізичного тіла, Ксенія реалізувалася як успішний стиліст, який не тільки красиво оформляє образ, але і вміє насправді перетворити людину так, щоб її очі засяяли по- новому

“Коли до нас у Фонд за допомогою звернулася Ксенія, ми розуміли, що потрібно вигадати щось нестандартне, цікаве. Адже зібрати кошти на лікування дорослої людини просто закликами в соцмережах дуже складно і довго. І тоді  прийшла ідея використовувати талант Ксенії для організації благодійних фотосесій, щоб люди, стаючи благодійниками, отримували ще й приємне й корисне для себе” – каже Лариса Сідєльнік, координаторка благодійних програм фонду «Крона»

Беручі участь у фотосесії, люди роблять благодійний внесок, який йде на оплату операції для Ксенії.

Заздалегідь до дня зйомки стилістка сама ретельно «знайомиться» з людиною, котра хоче пройти фотосесію. Вона вивчає інтереси, зовнішність, темперамент, переглядаючи сторінки в соцмережах. Потім вигадує образ – від макіяжу до аксесуарів.

Лариса Сідєльнік, координаторка програм  ВБФ «Крона»: «Ми були першими, хто пішов на фотосесії, адже прагнули підтримати Ксенію. Це були незабутні відчуття – стати іншою, залишаючись при цьому собою. Ксенія дуже тонко відчула наші характери, вподобання і талановито підкреслила красу. Специфіка нашої роботи така, що ми більше стикаємося із стражданнями, складними життєвими обставинами, горем. Про красу якось і забуваєш. А тут повний позитив — і сама Ксенія, яка попри хворобу тримається бійцем, і люди, які зібрались щоб допомогти їй»

Ксенія Яровчик

До першої благодійної фотосесії, яка відбулася 28 травня 2021 року, вже приєднались візажисти (Ковальчук Юлiя, Смоляр Ганна, Семенко-Васюк Анастасiя), фотографи (Ярош Даша, Стрельбiцька Iрина, Безпалий Тарас), кілька українських брендів (Mint.ua, Miracle jewelry, Tony Accessories) та менеджер Юлія Климець, які надають свої послуги безкоштовно. Весь гонорар іде на благодійність.

Світлана Сосновська, учасниця благодійної фотосесії: «Мені сподобалося бути якийсь час фотомоделлю. Наш фотограф Iрина Стрельбiцька підказувала, як рухатись, як стати, як подивитись. Дуже приємним був одяг – м’які вишукані і в той же час стримані лінії, тканини, колір. І все пасувало та радувало. Подвійне задоволення спілкуватись із людьми, які прийшли заради допомоги” 
Ксенія Яровчик

Ксенія створює моделям два образи – підбирає одяг, прикраси, а також макіяж та зачіску, якi роблять бьютi фахiвцi. Потім година – фотозйомки. У студії за день працюють три-чотири візажисти, два-три фотографи. А моделі отримують 5 фото в профессійної ретуші та 50-70 кадрів у корекції кольору.

Юлія Климець, менеджер Ксенії: «Спочатку ми робили орієнтир на індивідуальні зйомки жінок, які хочуть отримати красиві фото в нових для себе образах, у стилі. Зараз ми запрошуємо і сім’ї, і пари і колективи співробітників. Ми прагнемо залучити більше людей до благодійності, не просто провести фотозйомку. Ксенія і майстри можуть запропонувати будь-який образ – романтичний, сімейний, діловий, провокативний. Це вже обговорюється з людьми, які йдуть на фотосесію»
Ксенія Яровчик

Благодійні фотосесії проходять два рази на місяць. Найближчі дати зйомок заплановані на 18 червня, 2 і 5 липня. Детальніше ознайомитись з форматом можна на сторінці проекту в інстаграм @foto_dni і Фейсбук. Щоб взяти участь, потрібно зареєструватися і зробити благодійний внесок у Фонд «Крона» на сторінку Ксенія Яровчик, вроджена екстрофія сечового міхура — Всеукраїнський благодійний фонд «Крона»