Події

Жінки розповіли особисті історії про батьківський кіднепінг

Дружини політиків, бізнесменів, артистів розповіли особисті історії про батьківський кіднепінг.

Дружина відомого українського стоматолога Артура Акопяна Ліна Акопян бореться за право бути зі своїми синами, яких у неї відібрав колишній чоловік. Артур Акопян не допускає матір до дітей, не дивлячись на рішення суду, згідно з яким мати і батько мають рівноцінні права. Молодшого сина Ліна не бачила з 8 березня — після того, як батько забрав його погуляти й більше не повернув.

«Його клієнти — державні діячі та зірки шоу-бізнесу, і він користується своїм статусом і зв’язками. На нього не може вплинути ні поліція, ні ювенальна превенція, — ділиться жінка. — Насправді в Україні вже тисячі дітей стали жертвами батьківського кіднепінгу, ця проблема набирає величезних масштабів».

Щоб привернути увагу до проблеми, Ліна організувала зйомки соціального ролику, в якому взяли участь жінки зі схожими історіями.

Батьківський кіднепінг

  • Поліна Ололо, дружина відомого виконавця Серьоги, яка в даний момент бореться за право бути зі своїми двома синами. Співак вже 4 місяці утримує їх, не дозволяючи ні бачитися, ні спілкуватися з мамою по телефону.
  • Поліна Неня, що не так давно пережила розлуку з трирічною донькою, яку утримував колишній чоловік, київський бізнесмен. Поліна організувала громадський рух #жінкиUA і привернула увагу до проблеми домашнього насильства. Через 99 днів їй вдалося повернути дитину.
  • Валентина Павлюк, дружина депутата Київської облради Гліба Лірника, який відібрав у неї сина на 22 дні без можливості повноцінно проводити з ним час. Завдяки залученню громадськості та ЗМІ Валентині вдалося домогтися виконання чоловіком рішення суду про рівноцінне перебування батьків з дитиною.
  • Віта Кравале, екс-дружина колишнього заступника міністра МНС Володимира Сиротіна. У 2017 році чиновник відібрав дитину у жінки прямо на вулиці, 2 тижні мати не знала, що з дитиною, і де вона.
  • Ольга Швайка, колишня дружина міністра АПК (2014р.) Ігоря Швайки, який відібрав у неї п’ятирічного сина. Жінка 2 місяці шукала дитину по Україні, і їй вдалося повернути хлопчика завдяки допомозі друзів і громадських організацій.

«Всі ці чоловіки, користуючись своїм статусом і фізичною силою, прагнуть «покарати» дружин і самоствердитися. Але вони не думають про те, що при цьому вони калічать психіку своїх дітей, — каже Ліна Акопян. — Доки в нашій державі будуть робити вигляд, що проблеми батьківського кіднепінгу не існує, жоден з батьків не застрахований від того, що у нього безкарно відберуть дитину».