Події

Українців запрошують на IV Форум Онкопацієнтів: від плану до дії

Попри пандемію щорічно в світі від раку помирає близько 10 мільйонів людей. За прогнозами експертів, до 2030 року смертність від раку зросте до 13 млн. В Україні ж на 100 000 осіб припадає 381 онкопацієнт, що є одним із найвищих рівнів захворюваності на рак в Європі. Щоб підняти питання актуальності боротьби із онкозахворюваннями та створити майданчик для взаємодії пацієнтів, лікарів, влади та громадських організацій – 2 лютого у Києві відбудеться IV Форум Онкопацієнтів.

форум

Форум Онкопацієнтів – це всеукраїнський щорічний захід для онкоспільноти, організаторами якого виступає Фонд підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family. Вперше форум відбувся у 2019 році. Напередодні Всесвітнього дня боротьби проти раку, 2 лютого організатори вчетверте об’єднають провідних експертів у сфері онкології, представників влади та Міністерства охорони здоров’я, НСЗУ, ДЕЦ, Верховної Ради, лідерів думок, пацієнтів та їх близьких.

Inspiration Family запрошує українців долучитися в форматі онлайн або вживу, за попередньою реєстрацією. На учасників Форуму чекає обговорення з понад 25 спікерами створення пацієнторієнтованої системи, доступності інноваційних ліків, нових технологій діагностики, контролю якості та результативності лікування раку в Україні. Серед актуальних та нових тем четвертого заходу – цифрове та ментальне здоров’я, збереження фертильності, проблеми діагностики раку в умовах Covid-19.

“Об’єднавши зусилля, ми прагнемо створити рушійну силу, яка активізує всі зацікавленні сторони задля розв’язання проблем раку в Україні. Саме для цього збираємо тисячі учасників і вважаємо, що рішення щодо лікування пацієнтів та політики держави не можуть прийматись без участі пацієнтської спільноти. Очікуємо, що це стане відправною точкою “від плану до дії” у сфері онкології”, – розповідає Анна Узлова, співзасновниця Inspiration Family.

Детальна програма Форуму та реєстрація за посиланням: https://oncoforum.com.ua/  

Що: IV Форум Онкопацієнтів

Коли: 2 лютого 2022

Формат участі: online та offline (безоплатний). Захід відбуватиметься за рекомендаціями МОЗ, відвідати можна тільки за наявності сертифікату

Місце проведення: Київ, вул. Хрещатик 36, КМДА

Форум проводиться за підтримки та сприяння КМДА.

Довідка про організаторів

Inspiration Family – благодійний фонд підтримки дорослих пацієнтів, заснований у вересні 2020 року онкопацієнтками Анною Узловою, Мілою Реутовою, Інесою Матюшенко, Дариною Брикайло та Юлією Балан. Мета фонду – розбудова пацієнторієнтованої системи надання онкологічної допомоги в Україні, шляхом об’єднання зусиль держави, лікарів, пацієнтів та громадського сектору. Фонд входить до найбільшої європейської організації Think Pink Europe.

Три основні напрямки діяльності фонду: системні зміни в сфері дорослої онкології, інформаційна та емоційна підтримка дорослих онкопацієнтів, та канцеросвіта.

Реалізовані проєкти фонду: щорічний Форум Онкопацієнтів, всеукраїнська кампанія “Пацієнти VS карантин”, проєкти емоційної підтримки – «Goodbye hair», фотосесії та «Рівний консультант», проведення благодійного пробігу Race for the Cure в Україні. За ініціативи БФ Inspiration Family та підтримки Громадської спілки «ОНКО УКРАЇНИ» було затверджено проект указу президента щодо впровадження Дня людей з історією раку, який відмічають у всьому світі більше 30 років в першу неділю червня.