Події

Інновації, результативність, довіра – три пріоритети керованого наукою фармацевтичного виробника

Компанії GSK 20 років.

Рівно 20 років тому відбулася історична подія у фармацевтичному світі: міжнародне злиття компаній Glaxo Wellcome і SmithKline Beecham, що дозволило об’єднати експертизу двох найбільших фармацевтичних виробників у єдину керовану наукою корпорацію GlaxoSmithKline (GSK) з місією допомогти людям робити більше, почуватися краще та жити довше.

здоровье

Загалом консолідована компанія має багату, майже 300-річну, історію, сповнену наукових відкриттів і досягнень cвітового масштабу у сферах антибіотикотерапії, лікування ВІЛ/СНІДу, респіраторної терапії, вакцинопрофілактики[i]. Ось перелік деяких з них:

  • GSK була першим фармацевтичним виробником, який розробив нові антибіотики. І навіть зараз, через 40 років після відкриття, один з них – серед антибактеріальних лікарських засобів (ЛЗ), що найбільш широко застосовуються у світі.
  • Компанії належить розробка першого препарату для лікування ВІЛ/СНІДу[ii]. Цей і наступні препарати допомогли перемістити цю хворобу з ряду смертельних у ряд хронічних захворювань, які потребують підтримувальної терапії.
  • 1969 року GSK здійснила прорив у респіраторній медицині, випустивши перший інгаляційний препарат для швидкого усунення симптомів бронхіальної астми (БА). Завдяки інвестиціям у респіраторні дослідження протягом понад п’яти десятиліть компанії вдалося створити ЛЗ, які перевели лікування астми та інших респіраторних захворювань, як-от хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), на новий рівень[iii].
  • Компанія допомагає викорінити поліомієліт по всьому світу вже понад 60 років. Наразі GSK надає ЮНІСЕФ/Глобальній ініціативі з ліквідації поліомієліту третину необхідного річного запасу поліовакцини[iv].
  • У 60-х роках минулого століття GSK відкрила першу вакцину проти кору, а в 70-х – першу вакцину від краснухи[v].
  • GSK є світовим лідером з виробництва безрецептурних препаратів. За останні 90 років компанія допомогла мільйонам людей упоратися із застудою, грипом і нападами болю завдяки препаратам, які відпускаються без рецепту.
  • Свій внесок у розвиток компанії зробили п’ятеро вчених – лауреатів Нобелівської премії[vi].
  • Компанія GSK удостоєна шести Міжнародних премій імені Галена за наукові дослідження у сфері вакцинопрофілактики, а також за розробку і створення вакцин. Аналогічну високу відзнаку отримали 35 препаратів виробникаv.

здоровье

Сьогодні GSK здійснює діяльність у більше ніж 150 країнах світу і має штат понад 99 тисяч співробітників, виробляючи і розповсюджуючи близько 7 мільярдів упаковок лікарських засобів і вакцин щорічно[vii]. Прагнення бути однією з найбільш інноваційних, результативних і таких, що заслуговують на довіру, фармацевтичних компаній у світі – залишається незмінною метою корпорації. Три глобальних бізнес-підрозділи GSK досліджують, розробляють і виробляють інноваційні ЛЗ, вакцини й товари масового споживання для забезпечення найбільшої кількості людей диференційованими, високоякісними і необхідними препаратами. Завдяки інноваціям, пацієнт-орієнтованому підходу, науковим і технічним ноу-хау кожен із підрозділів GSK досяг значних результатів у своєму сегменті:

  • GSK Pharmaceuticals є лідером у респіраторній медицині та лікуванні ВІЛ/СНІДу;
  • GSK Vaccines володіє найширшим портфелем вакцин, що налічує понад 30 імунобіологічних препаратів проти 21 захворювання, яким на сьогодні можна запобігти за допомогою вакцинації (ще 15 нових кандидатних вакцин перебувають на різних етапах розробки)[viii];
  • GSK Consumer Healthcare є однією з провідних компаній, що займається безрецептурними препаратами, №1 у низці країн, зокрема в США, Індії та Німеччині.

GSK інвестує в науково-технологічне вдосконалення розробки та запуску нових продуктів, які задовольняють потреби пацієнтів, платників і споживачів. 2018 року компанія оголосила про перехід до так званого «портфоліо, керованого генетикою»: новий підхід передбачає прицільне зміщення фокусу на науку, пов’язану з імунною системою, широке використання генетики й інвестиції в передові технології[ix]. GSK веде дослідження і в новій науковій галузі – біоелектронній медицині, яка базується на використанні мініатюрних пристроїв, які імплантуються, замість традиційних таблеток та ін’єкцій. Крім того, вчені GSK концентрують зусилля на: розробці технологій, що підсилюють ефективність вакцин; прогресивних препаратах для імунопрофілактики (таких як вакцини проти загострень при ХОЗЛ і RSV – респіраторно-синцитіальному вірусі); нових ЛЗ для боротьби з антимікробною резистентністю; терапевтичних вакцинах і трансформаційній терапії для людей, що живуть з раком.

В Україні GSK представлена двома підрозділами – GSK Pharmaceuticals і GSK Consumer Healthcare зі штатом понад 400 співробітників і входить до Топ-3 іноземних фармацевтичних компаній (за результатами 2019 року)[x]. Препарати, які входять до портфелю GSK, уже понад 25 років поставляються в Україну як у роздрібний сегмент, так і для забезпечення національних програм МОЗ України. Результативність роботи компанії в Україні ґрунтується на дотриманні глобальної стратегії і етичних принципів ведення бізнесу, реалізації інформаційно-освітніх програм для пацієнтів і лікарів, а також на забезпеченні високого рівня довіри й залучення співробітників. GSK в усьому світі і в Україні дотримується суворих правил з контролю якості на всіх етапах виробництва, транспортування, зберігання і дистрибуції лікарських засобів і вакцин виробництва GSK.

Компанія приділяє значну увагу питанню підвищення доступності лікарських засобів для пацієнтів в Україні:

  • З 2004 року реалізує програму підтримки пацієнтів з БА і ХОЗЛ «Orange Card», яка забезпечує цінову доступність базової терапії комбінованим оригінальним препаратом. А з 2017 року протиастматичні препарати виробництва GSK включені до системи реімбурсації в межах Національної державної програми «Доступні ліки». Згідно з програмою, пацієнти з БА можуть отримувати препарати GSK, призначені лікарем, безкоштовно або з незначною доплатою в аптеках, які приєдналися до ініціативи уряду.
  • З 2002 року вакцини GSK постачаються для задоволення потреб Національної програми імунізації. З 2007 року GSK відіграє провідну роль у забезпеченні потреб приватного ринку вакцин. 2014 року GSK Україна була першою і єдиною компанією, яка відгукнулася на заклик уряду, і за результатами переговорної процедури був підписаний контракт з МОЗ України на поставку вакцин і препаратів для лікування ВІЛ/СНІДу. З 2015 року вакцини GSK постачаються через міжнародну організацію ЮНІСЕФ.
  • 2016 року компанія VIIV Healthcare розширила чинну ліцензійну угоду з Патентним пулом на лікарські засоби, що містять долутегравір, для підвищення доступу до сучасної антиретровірусної терапії в країнах з низьким рівнем доходу і в країнах з непереборною епідемією ВІЛ/СНІД (включаючи Україну).

За внесок у розвиток фармацевтичної галузі GSK Україна отримала визнання авторитетних представників спільноти:

  • 2018 року була удостоєна премії «Панацея» [xi]. Багаторічні освітні та інформаційні ініціативи GSK з цінності вакцинації для фахівців у галузі охорони здоров’я та громадськості були визначені як Найкращий проект 2018 (уперше в історії GSK Україна).
  • 2017 року GSK була визнана першим незалежним фармацевтичним бізнес-порталом Pharma.net.ua як найбільш відкрита і прозора фармацевтична компанія у взаємодії із засобами масової інформації, що формує нові стандарти публічності і впливає на громадську думку щодо фармацевтичної галузі України.

На регулярній основі компанією в Україні реалізовуються інформаційно-освітні ініціативи для фахівців у галузі охорони здоров’я та пацієнтів, як-от унікальний ресурс moi-privivki.com, створений для підвищення обізнаності населення України про важливі аспекти вакцинації. Для лікарів реалізуються освітні ініціативи щодо сучасних методів терапії та профілактики захворювань. За 20 років втілено низку активностей, які допомогли лікарям різних спеціальностей розібратися в сучасних медичних стратегіях: «Медичний Дайджест», проект «Вакцинація в практиці сімейного лікаря», Вакцинні Саміти, епідеміологічні дослідження (SOAR – моніторинг антибіотикорезистентності основних респіраторних патогенів, CORE – вивчення поширеності ХОЗЛ), створення спеціалізованих веб-сайтів, сотні науково-практичних конференцій і майстер-класів у всіх регіонах України. Для ЗМІ також були реалізовані цікаві проекти: Медична Школа Журналістики, прес-тур на виробництво вакцин, освітні онлайн-заходи для медіа.

Співробітники GSK Україна долучаються до численних глобальних благодійних ініціатив компанії, таких як Orange United Activities (збір коштів у межах колаборації з благодійною організацією Save the Children для порятунку життів мільйонів дітей по всьому світу), програма Pulse (проекти, спрямовані на покращення якості життя та доступності медичної допомоги в різних куточках планети), акція Orange Day (щорічно співробітники присвячують один робочий день волонтерству – допомозі некомерційним організаціям: благодійним фондам, волонтерським і пацієнтським організаціям).

GSK прагне діяти відповідально і забезпечувати інтеграцію своїх цінностей в культуру і ухвалення рішень, що допомагає краще відповідати очікуванням суспільства. Місія та цінності завжди в основі всього, що компанія робить для пацієнтів, фахівців у галузі охорони здоров’я, суспільства і своїх співробітників. Це підтверджують результати регулярного опитування співробітників GSK: за результатами опитування, проведеного в травні 2020 року, 95% співробітників в Україні пишаються, що працюють в GSK. Суттєву роль у досягненні таких високих показників відіграє практична реалізація проекту «Сучасний Роботодавець», запущеного GSK у трьох ключових напрямках:

  • «Будь собою» – підтримка різноманітності в командах, рівне та інклюзивне ставлення до всіх працівників, дотримання законодавчих і корпоративних вимог по найму і репрезентативності, справедлива і конкурентоспроможна оплата праці, забезпечення доступності і зручності робочих місць та інструментарію (зокрема, концепція Smart office), освітні заходи для працівників, програма «Визнання», матеріальна допомога в різноманітних життєвих ситуаціях, різні види додаткової оплачуваної відпустки, доплата за лікарняним до 100% заробітної плати, турбота про сім’ї співробітників (зокрема індивідуальний підхід до співробітників з дітьми);
  • «Почувайся добре» – надання конкурентоспроможного медичного страхування і страхування життя; унікальні корпоративні профілактичні медичні послуги (P4P) і програма психологічної допомоги співробітникам та членам їх сімей (EAP); використання гнучкого графіка роботи; стимуляція фізичної активності за допомогою щорічної програми Virgin Pulse Global Challenge, яка закріплює позитивну звичку робити не менше 10000 кроків на день; компенсація вартості занять спортом; рекреаційні командні заходи; просвітницькі лекції по вакцинації, скринінгу онкологічних захворювань, здоровому способу життя і харчуванню; тренінги щодо психологічної стійкості особистості і ментального здоров’я;
  • «Зростай і розвивайся» – створення індивідуальних планів розвитку та обміну зворотним зв’язком, прогресивні стандарти навчання, доступ до міжнародних освітніх платформ, ефективна програма адаптації для нових співробітників.

Під час пандемії COVID-19 усі дії GSK ґрунтуються на цінностях компанії. GSK неухильно стежить за ситуацією і підтримує глобальні зусилля із боротьби з вірусом. Дії компанії у зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції зосереджені на трьох сферах: безпека і здоров’я працівників, безперервність бізнес-процесів і стратегічна відповідь на глобальну ситуацію. З моменту початку пандемії GSK активно досліджує способи допомоги, використовуючи наукові розробки і досвід компанії. Більш детальну інформацію про дії компанії в боротьбі з COVID-19 можна знайти на глобальному веб-сайті GSK.

Соціальна відповідальність є основою ведення бізнесу для всіх представництв GSK. Крім пошуку і розробки нових лікарських засобів для лікування та попередження COVID-19, GSK підтримує суспільство, надаючи допомогу пацієнтам і медпрацівникам. В Україні компанія зробила свій внесок у боротьбу з COVID-19, підтримуючи безперервність постачання лікарських засобів і вакцин для пацієнтів, піклуючись про здоров’я співробітників і долучившись до ініціативи Благодійного фонду «Пацієнти України», завдяки якій за 4 місяці карантину 8000 медиків були забезпечені захистом від COVID-19. Поряд з багатьма компаніями, GSK Україна надала благодійну допомогу для забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників лікувальних установ у перші місяці карантину. Також завдяки глобальному проекту ViiV Healthcare з допомоги людям з ВІЛ у період пандемії, в червні 2020, громадська організація підлітків, що живуть з ВІЛ в Україні – «Teenergizers» – отримала грант для розвитку проектів організації. В такий непростий для суспільства період GSK продовжує демонструвати соціальну відповідальність.

Компанія GSK перейшла знаковий ювілейний рубіж у 20 років, продемонструвавши, що діяльність, керована високими етичними принципами, спрямованістю на науковий прогрес, високу результативність у поєднанні із забезпеченням безпеки і турботою про здоров’я пацієнтів, здатні завоювати довіру людей у всьому світі. Відповідальний і сумлінний фармацевтичний виробник GSK має намір і надалі реалізовувати активності для підвищення якості життя, слідуючи місії і цінностям компанії.

GSK – один зі світових лідерів фармацевтичної індустрії, який займається науковими дослідженнями в галузі фармацевтики та охорони здоров’я, присвячує свою діяльність поліпшенню якості життя людей, допомагаючи людям робити більше, почуватися краще та жити довше.

Матеріал створено за сприяння ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна».

[i] 300 years of GSK. Three centuries of innovation.

https://www.gsk.com/media/4573/300yrs-of-gsk.pdf

[ii] Creating the GSK of today: 1950 – 1999.

https://www.gsk.com/en-gb/about-us/our-history/creating-the-gsk-of-today-1950-1999/

[iii] GSK Respiratory brochure.

https://www.gsk.com/media/3299/respiratory-brochure.pdf

[iv] GSK Annual Report 2019, p. 34.

https://www.gsk.com/media/5894/annual-report.pdf

[v] https://www.gsk.com/en-gb/about-us/our-history/

[vi] Ten facts about GSK’s heritage.

https://uk.gsk.com/en-gb/about-us/300th-anniversary/ten-facts-about-gsk-s-heritage/

[vii] GSK Annual Report 2019, p. 1.

https://www.gsk.com/media/5894/annual-report.pdf

[viii] GSK Vaccines.

https://www.gsk.com/en-gb/about-us/vaccines/

[ix] You, me and 23andMe: discovering new medicines through genetics.

https://www.gsk.com/en-gb/behind-the-science/innovation/you-me-and-23andme-discovering-new-medicines-through-genetics/

[x] За даними PharmXplorer в грошовому еквіваленті за 2019 р. (GSK Pharmaceuticals и GSK Consumer Healthcare)

[xi] Переможці конкурсу «Панацея-2018».

http://panaceja.ua/news/303-peremozhtsi-konkursu-panatseya-2018