Події

UA: ПЕРШИЙ запускає власне лялькове шоу для найменших

Якщо ви досі думали, що телевізор шкодить дітям, ми маємо для вас чудову новину. Цієї суботи о 9:50 UA: ПЕРШИЙ покаже прем’єру нового дитячого шоу «Додолики», яке стане просто порятунком для батьків!

додолики

Ніколи раніше Україна не бачила дитячих програм у форматі лялькового театру. І от Суспільне мовлення України за підтримки суспільного мовника Японії створило унікальне шоу! Щотижня, по суботам, на дошкільнят чекатимуть семеро яскравих лялькових персонажів, які допоможуть розібратися у взаєминах із батьками та друзями, навчать вирішувати конфліктні ситуації, а також розкажуть про такі важливі якості як взаємоповага, альтруїзм та гармонійний розвиток особистості.

Не секрет, що на сьогодні в Україні вкрай мало якісного контенту для найменших глядачів. Тому творча команда Суспільного доклала усіх зусиль, аби створити сучасне, цікаве та пізнавальне шоу, за переглядом якого не страшно залишити власну дитину. Кожна лялька, зроблена вручну, кожен елемент декору в шоу – це праця і натхнення багатьох людей. Їм вдалося поєднати розваги з навчанням, елементи фольклору з діджиталом, фан із користю – словом, все, що зацікавить дитину та стане їй у нагоді. При самій лише згадці «Додоликів» у його творців загоряються очі, вони можуть годинами розповідати про кожного персонажа – неначе вони давні добрі друзі. І, знаєте, їм дійсно є чим пишатися!

Чим же такі особливі «Додолики», розповіла керівник проекту Євгенія Мельник: «Ми за місяць зробили неможливе. Ми власноруч створили шість декорацій та сім ляльок – це нереально! Але попри брак часу ми мали повний карт-бланш щодо творчості. Тож коли за кілька днів до зйомок нарешті побачили фінальний варіант ляльок і декорацій – самі були вражені!»

Додолики

Кожен наш персонаж – унікальний і зрозумілий малечі

Ми хотіли зробити їх максимально схожими на сучасних дітей. Наприклад, Гікі постійно «залипає» у планшеті, щось гуглить – він дуже допитливий хлопчина. Мія, навпаки, таке непосидюче дівчисько, екстраверт – абсолютна протилежність. На створення цього персонажу нас надихнула лісова мавка – саме тому Мія зеленого кольору. Нона до нас прийшла з української казки про кобилячу голову. А Ташик став уособленням кримських татар. В Криму є гора Аю-Даг, її ще називають Ведмідь-горою, і Ташика ми зробили саме таким «ведмедем». Коцик – це, звичайно, казковий Пан Коцький. Трохи лінивий котик, але все одно добряк. Дідо – це лісовий дух. Він не повчає і не бурчить, але завжди знайде що порадити у складній ситуації. Є ще Тістечко, і цей персонаж – абсолютний політ нашої фантазії! Зовні це шматочок тіста, з якого можна зліпити усе що завгодно. Тістечко – найсмішніше!

Створити шоу допоміг суспільний мовник Японії

Ми співпрацюємо із суспільним мовником Японії NHK international в рамках японської програми міжнародної співпраці JICA. У фахівців із Японії ми взяли  чимало ідей, як зробити шоу цікавим і повчальним одночасно. Ми не хотіли «грузити» малят якимись корисними, але нецікавими фактами, але й привертати увагу завдяки яскравій нісенітниці теж не стали. Ми намагалися зробити «Додоликів» збалансованими: щоб малеча і посміялася, і пограла, і після перегляду шоу зрозуміла щось важливе.

додолики

Говоримо просто про складні речі

Ми розповідаємо, як спілкуватися з іншими дітлахами, як вирішувати конфлікти. Ми підіймаємо теми, на які багато батьків не стали б говорити із дитиною: чому люди помирають або що робити, якщо тато пішов на війну. Ми не загострюємо уваги на трагічних моментах, а пояснюємо все простими словами. Наприклад, є серія про інклюзивність, де конячка Нона переживає, що вона має лише голову. Інші персонажі роблять для неї пристрій на пружинках, аби вона могла не лише ходити, а й стрибати та грати з усіма. Вони допомагають їй сприйняти себе такою як є – адже ніякі фізичні особливості не роблять її чи будь-кого гіршим. Через прості та дещо наївні сценки ми показуємо суть непростих явищ чи стосунків на зрозумілому дитині рівні. 

Кожна серія пройшла перевірку дитячим психологом

«Додолики» – надзвичайно добрі та щирі. Більше того, кожна серія готувалася разом із дитячим психологом – спеціально, щоб батьки не переймалися, що дитина зробить неправильні висновки із побаченого. Наше шоу – це неначе ігровий посібник з соціалізації, де через прості та зрозумілі ситуації дитина підходить до очевидного висновку. І при цьому їй цікаво!

додолики

Прем’єра першого в Україні лялькового шоу «Додолики» відбудеться на телеканалі UA: ПЕРШИЙ у суботу 19 травня, о 9:50. Дивіться разом із малюками!