Події

Міфи про вакцинацію: лікуємо гумором

«Ми хочемо активізувати людей до того, щоб вони були не лише пасивними прибічниками вакцинації, а щоб агітували інших та розповсюджували достовірну інформацію. На це спрямована соціальна рекламна кампанія, яку з нагоди Українського тижня імунізації запустила ГО «Батьки за вакцинацію». Про це заявив Тимофій Бадіков, Голова правління громадської організації сьогодні під час прес-брифінгу «Щеплений-захищений. Спільна відповідальність громади і влади міста Києва», якій відбувся в Українському Кризовому медіа центрі.

Батьки за вакцинацію

Т.Бадіков розповів, що днями в Києві з’явилися сіті-лайти з абсурдними написами «Тролейбуси вигадали масони!», «Таргани збирають інформацію для інопланетян!», «Солярії випалюють мозок!». Коментар до них пояснює, що «Я відмовляюсь від вакцин звучить приблизно так само».

Батьки за вакцинацію

«Окрім того, ми зібрали фахові відповіді на найрозповсюдженіші міфи про щеплення, спираючись на доказову медицину, законодавство та висновки міжнародних експертів з імунізації. Відповіді на них розміщенні в спеціальних листівках, які волонтери зараз розповсюджують серед батьків», — додав Тимофій Бадіков. Креатив соціальної кампанії розробила агенція Havas Ukraine за підтримки Біржі соціальної реклами.

Батьки за вакцинацію

Також Голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» розповів про заходи, які в цей час проводяться в Києві з нагоди Тижня імунізації при підтримці Центру громадського здоров’я та Київського міського центру громадського здоров’я. Це зустрічі для шкільних медичних сестер, флешмоб-конкурс про щеплення у школах та інші.

«Насамперед ми говоримо про щеплення дітей, але забуваємо про дорослих», — наголосила  Олена Лукашевич, в.о. директора Київського міського центру громадського здоров’я. «Факт, який підтверджує брак уваги саме до захисту дорослого населення – показник захворюваності на кір. Станом на сьогодні, протягом 2018 року в Києві 197 випадків кору, 73% з них – це дорослі люди». Олена Лукашевич назвала однією з головних проблем в напрямку імунізації відсутність інформації або дефіцит достовірної інформації про щеплення.

Батьки за вакцинацію

«На сьогодні Київ повністю забезпечений вакцинами від кору для дітей та дорослих (для показаннями), а також вакцинами від дифтерії та правця для дорослих», — підкреслила О.Лукашевич та закликала об’єднати зусилля батьків, громадськості, медиків, студентів медичних спеціальностей у протидії інфекційним захворюванням.

«Завдяки заходам імунізації в 2017 році, на сьогодні захворюваність на кір в Києві нижче, ніж в середньому по Україні (24 на 100 тис. проти 17 на 100 тис.)», — сказав Роман Родина, заступник директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Він наголосив, що у 2018 році Україна і місто Київ нарешті повністю забезпечені вакцинами.

«Залишається вакцинуватися. Ми закликаємо, щоб ви через свої ЗМІ доводили ефективність вакцин. 1 долар, вкладений у вакцинацію, дозволяє зекономити  9 доларів на лікуванні», — наголосив Роман Родина.

Відео за посиланням.