События

1+1 media презентували революційний проєкт «Mind Contest: Люди проти машин»

Сьогодні, 19 листопада, 1+1 media оголосила про проведення батлу між людьми та машинами – «Mind Contest: Люди проти машин». Це унікальний проєкт-експеримент, який має на меті перевірити гіпотезу про те, що штучний інтелект може протистояти людському та самостійно створювати не менш оригінальний контент.

Mind Contest: Люди проти машин

«Ми, як компанія, що цінує людей ідей, хочемо дати змогу креативній індустрії зійтись в батлі з нейромережею та нарешті перевірити, чи справді роботи здатні замінити людей творчих професій на ринку праці у найближчому майбутньому, або це міф. Приєднуйтесь до проєкту, якщо ви не боїтесь стати суперником штучного інтелекту та відстояти звання людей-креаторів», – наголосила Світлана Павелецька, ментор проєкту «Mind Contest: Люди проти машин» та директорка із маркетингових комунікацій групи 1+1 media.

Членами журі проекту стали: голова журі, керівник «Телевізійного бізнесу» 1+1 media, генеральний продюсер каналу 1+1 Максим Кривицький, головний продюсер розважальних програм каналу 1+1 Ольга Слісаренко, креативний продюсер управління розважальних програм каналу 1+1 Ксенія Чорна, письменниця, сценаристка, співачка, журналістка, телеведуча Ірена Карпа, режисер та кліпмейкер Любомир Левицький.

Ментори проєкту: Світлана Павелецька, директор з маркетингових комунікацій 1+1 media, та Анна Ткаченко, керівник 1+1 Digital та Інновації.

Реалізація проєкту відбуватиметься у декілька етапів:

На першому етапі 1+1 media та журі знаходитимуться у пошуку учасників для формування Л-команди – контентмейкерів, що наважаться позмагатися з нейромережею. На основі поданих заявок журі відберуть до 12 учасників, які будуть розподілені у другому етапі на декілька суперкоманд. Заповнити заявку на участь в проєкті можна до 29 грудня 2019 року тут.

У другому етапі команди людей та нейромережа будуть працювати над реалізацією власної ідеї. Задача кожної команди людей ‒ створити тізер до власно вигаданого серіаліті, який далі буде змагатися з тізерами ідей, згенерованими нейромережею. Для рівних шансів на виграш ‒ кількість ідей від нейромережі буде дорівнювати кількості ідей від команд людей. Для забезпечення конфіденційності та нерозголошення авторства з учасниками буде підписано угоду, яка гарантуватиме збереження таємниці змісту ідеї та її реалізації до фінального етапу. Список учасників Л-команд буде оголошено 16 лютого 2020 року.

Під час роботи над ідеями та тізерами учасників Л-команд будуть підтримувати й консультувати ментори проєкту.

Третій і фінальний етап проєкту відбудеться 18 квітня 2020 року у Києві, де для журі та глядачів батлу будуть презентовані тізери, створені Л-командами та нейромережею, але без зазначення авторства. Журі разом із присутніми гостями фінального заходу шляхом голосування оберуть фаворита і лише після цього дізнаються, хто його творець – людина чи машина. 

Команда переможців проєкту отримає фінансову винагороду у розмірі 100 тисяч гривень. У випадку перемоги нейронної мережі кошти підуть на благодійність.

«Ми з членами журі вже в очікуванні робіт учасників та усвідомлюємо відповідальність за підбір команд, що матимуть змогу позмагатися зі штучним інтелектом. При оцінці робіт у фіналі журі не знатимуть, який з тізерів належить людям, а який нейромережі, та голосуватимуть лише беручи до уваги враження від рівня роботи. Тому бажаю успіхів, переможе найкращий!», – розповів Максим Кривицький, голова журі, керівник «Телевізійного бізнесу» 1+1 media, генеральний продюсер каналу 1+1.

Ідея використання нейронної мережі була запропонована креативним агентством TABASCO. 1+1 media взяла її до подальшої самостійної розробки та трансформувала в концепт проєкту «Mind Contest: Люди проти машин».

Створенням та програмуванням нейронної мережі займається IT-компанія «Kazkar.com», яка протягом всього змагання буде комунікувати від сторони нейромережі.

«Ми маємо навчитись використовувати штучний інтеллект не щоб замінити себе, а щоб самим стати краще. Людина не в змозі опрацювати величезну кількість інформації без допомоги: технології стають все доступнішими, а творчість машин все більш реалістичною. Для нас це сигнал, з одного боку, вчитись критично сприймати інформацію, а з іншого – підвищувати планку креативності. І тут машини допоможуть, перш за все, як інструменти», – коментує Дмитро Федюков, Head of «Kazkar.com».

Mind Contest: Люди проти машин

 

Над створенням проморолику працювала команда «1+1 Promo», а візуальним образом проєкту та сайтом займалися команди «1+1 Promo» та «1+1 Digital».