Події

Міжнародний фестиваль кінних бойових мистецтв «Скіфи-2» (ФОТО)

3-4 листопада 2018 року в Древньому Києві в Князівстві Київська Русь відбувся Міжнародний фестиваль кінних бойових мистецтв «Скіфи-2». В рамках фестивалю проходив турнір з верхової стрільби з лука, що зібрав на великому ристалищі найкращих кінних лучників з України, Молдови, Туреччини. Організатором змагань виступила Всеукраїнська федерація верхової стрільби з лука, а проходили вони за древньокиївськими правилами.

Киевская русь скифы

Це було неймовірне видовище, адже протягом двох фестивальних днів спортсмени-віртуози вражали глядачів своєю майстерністю, що на межі спорту і мистецтва. Верхова стрільба з традиційного лука — це надзвичайно складне завдання для учасників змагань, але в той же час, азартне і захоплююче дійство для глядачів. Важко навіть уявити як це: вправно керувати конем на всьому скаку в галопі, та водночас, затамувавши подих на мить, між ударами копит, влучно влучати в ціль!

Киевская русь скифы

Учасники змагань були вдягнені в історичні костюми та використовували традиційні луки, які були виготовлені за технологіями епохи та місцевості, що вони представляли.

Спортсмени виступали в тандемі з унікальними кіньми історичних порід, що зібрані з різних куточків світу в Княжій стайні. Складність верхової стрільби з лука додавала ще участь деяких учасників на ваговозі, розміри та галоп якого дуже відрізняються від коней, на яких зазвичай тренуються вершники.

Киевская русь скифы

Змагання кінних лучників проходили в денному і нічному форматах в основній номінації і в номінації «Екзотика», що передбачала влучення в одну на різних відстанях, в три та чотири три цілі за один заїзд. Інтрига та запекла боротьба тривала до останнього пострілу!

В перервах між змаганнями програма доповнювалась конкурсами, іграми а також виступами пішого та кінно-трюкового театрів Древнього Києва.

Киевская русь скифы

Крім того гості Князівства мали змогу насолодитися унікальною атмосферою Києва Х-ХІІІ століть, прогулятися по середньовічних вуличках, побачити монументальні оборонні споруди, княжі тереми, садиби древніх киян, ярмарок майстрів, дізнавшись багато нового про життя наших пращурів.

В неділю, 4 листопада відбулось урочисте нагородження переможців змагань.

Киевская русь скифы

Отже, представляємо переможців Міжнародного фестивалю кінних бойових мистецтв «Скіфи-2»:

1 місце — Гудим Віталій (Україна)

2 місце — Яцупенко Владислав (Україна)

3 місце — Омер Атар (Туреччина)

У номінації «Нічний лучник» перемогу здобули:

1 місце — Омер Атар (Туреччина)

2 місце — Свічков Владислав (Україна)

3 місце — Попова Олександра (Україна)

Щиро вітаємо переможців та всіх учасників фестивалю, бажаємо їм нових досягнень та призових місць у змаганнях.

Киевская русь скифы

І традиційно фестиваль «Скіфи» вже розпочинає прийом заявок на участь у 2019 році. Деталі в розділі «Учасникам».