Події

Мовознавець Олександр Авраменко провів масштабний урок та презентував «50 експрес-уроків української для дітей»

7 листопада, напередодні Дня української мови та писемності, мовознавець Олександр Авраменко провів масштабний урок української мови в Освіторія Хаб. Подія відбулась в рамках презентації його нової книжки «50 експрес-уроків української мови для дітей», що вийшла у видавництві #книголав спільно з телеканалом ПЛЮСПЛЮС. Попередні книги «100 експрес-уроків української мови» у двох частинах стали абсолютними бестселерами. 

уураїнська мова

Саме попередні книжки стали поштовхом до створення мультфільму «Говоримо українською» на дитячому телеканалі ПЛЮСПЛЮС. «Під час створення мультфільмів ми надихнулись книжками пана Олександра. Під час розробки дитячого контенту, зокрема сценаріїв, наша команда переконалася, що уроки української мови потрібно адаптувати. Згодом ми зрозуміли, що книжок для дітей, що навчали б української мови  легко та невимушено майже немає, а тому запропонували Олександрові Авраменку спільний проєкт. Він, у свою чергу, підтримав нас своєю готовністю написати книжку «50 експрес-уроків української мови для дітей», яку вже сьогодні кожен українець може використовувати для цікавого навчання», — поділилася виконавча директорка ПЛЮСПЛЮС Анна Гончар під час події. Зараз мультфільми рекомендовані офіційно Міністерством освіти і науки України для показу під час вивчення української мови у молодших класах школи.  

Яскраві ілюстрації від львівської художниці Наталі Кудляк та вже улюблені герої дитячого каналу ПЛЮСПЛЮС Квадрик, Трикутя і Кружко стали героями нового видання від #книголав.

уураїнська мова

«Я прагнув створити книжку, де не було б жодних абстракцій. Ви бачите: всі приклади помилкового вживання слів — реальні історії сьогодення. Саме тому мої книжки близькі до читача», — розповів під час презентації Олександр Авраменко.

За мотивами книжки «50 експрес-уроків української для дітей» в ефірі програми «Сніданок з 1+1» виходить рубрика «Експрес-уроки української для дітей». В ранковій програмі мовознавець разом із юною телеведучою Фросею у легкій та розважальній вивчають українську мову та руйнують стереотип, що навчання — це складно та нудно. Під час презентації Олександр Авраменко розповів про роботу з Фросею та особливості вивчення української мови серед дітей, а також цікаві факти про роботу над проектом. «Я радий, що на телебаченні з’явилася рубрика, яка допомагає вивчати українську мову дітям. Знімати для «Сніданку з 1+1» із Фросею виявилось неймовірно легко. Вона — справжній талант. Жодних додаткових дублей робити не доводилось: Фрося працювала  професійно від самого початку і до кінця», — розповів Авраменко.

уураїнська мова

Книжку можна знайти у книгарнях та онлайн, а телевізійна версія уроків Олександра Авраменка та Фросі доступна на сторінці «Сніданку з 1+1» YouTube.

Нагадаємо, що анімаційний мультфільм «Говоримо українською» телеканалу ПЛЮСПЛЮС, створений за підтримки Міністерства культури України. У кожній з коротких анімованих історій, де головними героями є персонажі світу ПЛЮСПЛЮС – Трикутя, Квадрик і Кружко –  розглядається конкретна ситуація про поширені мовні помилки. У легкій ігровій формі надаються поради стосовно норм сучасної української мови, які сприяють якнайкращому запам’ятовуванню лексичних, граматичних і орфографічних правил.