Під Києвом влаштують ворожіння на Андріївські вечорниці
8 і 9 грудня Древній Київ у «Парку Київська Русь» запрошує долучитись до захоплюючих Андріївських вечорниць та провести вихідні в чарівній атмосфері Середньовіччя. Смачні страви на відкритому вогні, тепла корчма та стародавні ворожіння, прогулянки на конях та стрільба з лука, музеї та експозиції, польоти на канатному спуску та цікаві сувеніри – все це та навіть більше чекає на гостей протягом двох днів.
Здавна в Україні по-особливому святкували Андріївські вечорниці та вшановували День Андрія Первозванного 13 грудня. Адже цей святий входив в число 12-ти апостолів Христа та згідно з переказами був братом апостола Петра і покровителем жителів України. Андріїв день і зараз вважається найбільшим передноворічним святом, що відзначається ще з часів Київської Русі.
Традиційно напередодні цього дня молодь збиралася на Андріївські вечорниці з веселощами та ворожінням, із якими пов’язано безліч цікавих та неординарних звичаїв, що уходять своїм корінням в дохристиянські часи.
Князівство відчиняє для гостей ворота у справжнє середньовічне місто – Древній Київ, де можна побачити монументальні дерев’яні оборонні споруди довжиною близько 300 метрів, Михайлівські ворота висотою 21 метр, садиби киян Х-ХII століть, князівські тереми та трибуни, відтворений та діючий дерев’яний храм Києва Х-го століття. Також насолодитися можна буде експозиціями під відкритим небом і експонатами в музеях.
Саме у Князівстві святкування Андріївських вечорниць проходитиме за стародавніми традиціями, віруваннями та ворожіннями. Жителі Древнього Києва запросять всіх взяти участь в старовинних обрядах: дівчата зможуть дізнатися ім’я свого судженого, а також, звідки його чекати. Юнаки теж не залишаться осторонь і зможуть за допомогою древніх ворожінь дізнатися, чи чекає їх весілля в наступному році. А потім усіх гостей запросять до веселих розваг – рухливих ігор, спортивних квестів, танцювальних майстер-класів.
Справжнім дивом, що можна побачити тільки в Древньому Києві, стане «жива колекція» коней унікальних історичних порід, що зібрані зі всього світу. Гості дізнаються про походження порід та їх особливості, про те, представники яких із них були улюбленцями Олександра Македонського, Дарія Великого чи Чингізхана. Кожен зможе підійти до коней, погладити та проїхатися на них верхи, в екіпажі або в санях.
В ці дня, 8-9 грудня, відвідувачі Князівства Київська Русь також побачать виступи кінного театру Древнього Києва. Дружинники князя покажуть віртуозну стрільбу з лука верхи на коні, злагодженість дій в кінній стройовій підготовці, а також захоплюючі трюки верхи.
Прогулявшись старовинними вуличками, можна дізнатися багато цікавого про життя наших пращурів. Тут можна побачити вказівники з надписами давньослов’янською мовою та спробувати прочитати і зрозуміти їх, а завітавши до Княжої костюмерної, вдягнути на себе середньовічні обладунки чи історичні костюми часів Київської Русі. Тут можна відчути себе справжнім князем чи княжною, боярином або відважним лицарем, та влаштувати неперевершену фотосесію. Також на Княжому монетному дворі можні викарбувати монету «на щастя», зайти до середньовічної катівні, а потім пройтись по ярмарку майстрів та вибрати сувенір на пам’ять.
Зігрітися і відновити сили можна в Княжій корчмі та в Питній «25 рун». Тут можна скуштувати напоїв та страв, приготованих на відкритому вогні, як за середньовічними, так і за сучасними рецептами.
Любителі екстриму отримають потужний заряд адреналіну від швидкісної гірки «Змій Горинич» та зіп-лайну «Політайло». А дітей чекає цілком безпечний яскравий мотузковий куб-лабіринт «Мишоловка».
Для того, хто забажає продовжити подорож у середньовіччя ще на день, є можливість залишитись на ночівлю в будинку готельного типу «4 кімнати» або в хостелі, попередньо забронювавши місця.
Древній Київ відкривається о 10:00. Програма розпочнеться о 13:30, триватиме до 17:30.
Ціна квитка: повний квиток для дорослого — 150 грн., для пенсіонерів і студентів — 100 грн., для дітей шкільного віку — 50 грн., для дошкільнят — безкоштовно.
Древній Київ у «Парку Київська Русь» розташований у с. Копачів, Обухівський район, Київська область.
Курсують маршрутки з Києва від станції метро «Видубичі».
Детальна інформація на сайті www.parkkyivrus.com