Події

Подаруй годину. Використай свої професійні навички, щоб підтримати дітей з особливими потребами

1 грудня Всеукраїнський благодійний фонд «Крона» запустив проект «Подаруй годину». Власним часом кожен може підтримати сім’ї, у яких є діти з невиліковними захворюваннями або особливими потребами.

Подаруй годину

Останній місяць року щедрий на добрі справи і на особливі дні. 1 грудня – Всесвітній день добра «Щедрий вівторок», 4 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю, потім Святий Миколай і Новорічні та Різдвяні свята. Багато людей і компаній хочуть допомогти нужденним. Ось іще один спосіб зробити наш світ більш інклюзивним.

Ви можете подарувати одну годину свого часу і професійних навичок сім’ям, у яких є діти з особливими потребами і невиліковними хворобами. Наприклад, якщо ви кур’єр, можете допомогти безкоштовно доставити продукти з супермаркету. Якщо таксист чи просто водій з авто – підвезти маму і дітей на реабілітацію чи в музей.

Батьки особливих дітей часто не можуть відвідати лікаря, піти в перукарню або зробити генеральне прибирання в домі, бо догляд і турбота про дитину не припиняється ні вдень, ні вночі. Врешті це підриває здоров’я матерів і батьків, стає причиною соціальної ізоляції, бо вони не можуть дозволити собі зустрітися з друзями або поїхати у відпустку.

Тож ми подумали, що виділити одну годину свого часу і допомогти своїми вміннями – це не надто багато для однієї людини. А для таких сімей – це значна допомога і такий необхідний перепочинок – час для відновлення ресурсу, який швидко закінчується.

На сайті фонду ми зробили інтерактивну сторінку, де кожен з будь-якого міста країни може пожертвувати не лише гроші, а одну годину послуг, що дуже потрібні таким родинам https://krona.niko.ua/give-hour/. Кур’єр, няня, перукар, водій з авто, психолог, арт-терапевт, клінінер-сервіс, логопед, майстер, який зробить дрібний ремонт, – ось невеликий перелік послуг, які можна подарувати сім’ям.

Через цю ж сторінку родини можуть обрати й скористатись цими послугами.

Якщо людина хоче допомогти, але не може виділити час, то можна  зробити пожертву в розмірі вартості години часу спеціалістів або години своєї роботи. А Фонд «Крона» організує необхідні послуги для сімей.

Такий подарунок буде доречним не лише в Щедрий Вівторок, а й до Новорічних і Різдвяних свят. Адже в Україні понад 60 тисяч дітей з тяжкими захворюваннями та їхні батьки потребують такої допомоги. Більшості родин важко виділити кошти на побутові та професійні послуги.

Проект «Подаруй годину» впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.