Події

Пресконференція на тему «Проведення Фестивалю «Козацький Спас»

Співпраця Ордену Тамплієрів Англії та Князівства Київська Русь, Всеукраїнської федерації «Спас» та Кошового отаману Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтина Рижова»
Киевская Русь

16 серпня 2019 року о 14:00 в Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ відбулась прес-конференція на тему «Проведення Фестивалю «Козацький Спас». Співпраця Ордену Тамплієрів Англії та Князівства Київська Русь, Всеукраїнської федерації «Спас» та Кошового отаману Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтина Рижова».

Організаторами прес-конференції виступили Древній Київ у Князівстві Київська Русь, Всеукраїнська федерація «Спас».

Під час пресконференції було урочисто підписано Меморандум про співпрацю та партнерство між Орденом Тамплієрів Англії та Князівством Київська Русь,  Запорозьким Військом Низовим «Запорозька Січ» та Всеукраїнською федерацією «Спас», а також документ визнання Орденом Тамплієрів Англії Князівства Київська Русь.

Відкрив прес-конференцію Президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко. Він привітав присутніх і подякував Всеукраїнській федерації «Спас» і Ордену Тамплієрів Англії за надану честь проведення в Древньому Києві в Князівстві Київська Русь («Парк Київська Русь») 17 і 18 серпня Міжнародного фестивалю національних воїнських та традиційних культур «Козацький Спас». В. Янченко зазначив, що сама назва фестивалю говорить про важливість збереження багатих національних та  спортивних традицій наших  пращурів. Далі він сказав:  «…Ми наповнимо Князівство Київська Русь духом наших славних пращурів. Запрошуємо на Фестиваль  «Козацький Спас» і чекаємо на вас у «Парку Київська Русь», що знаходиться в Київській області, Обухівському районі, с. Копачів.»

Наступне слово було надано Президенту громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександру Притулі. Він подякував всім, хто завітав на пресконференцію. Він зазначив, що головна мета ГО «Всеукраїнська федерація «Спас» — це відродження наших бойових, культурних традицій, а також лицарських традицій українського народу, зокрема в контексті світових традицій лицарської культури. «Тому я дуже радий, що наш Фестиваль має міжнародний статус. В якості почесних гостей до нашого Фестивалю долучилися представники лицарського Ордену Тамплієрів Англії. Фестиваль зародився в 1997 році в Запоріжжі та з часом набув статус міжнародного. Повна назва цього фестивалю: Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Козацький Спас»….

Для нас дуже важливо, що Фестиваль проходить в Древньому Києві в Князівстві Київська Русь. Адже цим культурно-просвітницьким заходом ми показуємо спадкоємність традицій Київської Русі і традицій козацтва… Також є дуже важливим, що до нас приєдналося світове лицарство на рівні спільних культурно-просвітницьких проектів… Адже Запорізьке козацтво вважалось одним із представництв Мальтійського лицарського ордену. А самих козаків називали лицарями степу…» Також п. Притула нагадав, що наукові дослідження історії середньовічного Ордену тамплієрів свідчать про те, що після його руйнації частина лицарів пішла на територію України, ставши захисниками кордонів нашої країни….

Окрім  відродження лицарських традицій цей захід має на меті відродження національних і традиційних видів спорту. В рамках Фестивалю пройдуть Відкриті Всеукраїнські ігри з видів спорту, започаткованих на національно-культурних традиціях. П. Притула зауважив, що з 2017 року Україна на офіційному рівні має національні види спорту, такі як: Український рукопаш «Спас», історичне фехтування, гирьовий спорт. І це наша спадщина в галузі не тільки фізичної культури, а й в розвитку людини як особистості».

Киевская Русь

Далі президент ГО «Всеукраїнська федерація «Спас» О. Притула урочисто оголосив про підписання Меморандуму про співпрацю Ордену Тамплієрів Англії та Князівства Київська Русь, Всеукраїнської федерації «Спас» та Кошового отаману Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтина Рижова.

Далі слово взяв Кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов. Він висловив подяку всім присутнім на цій прес-конференції, а також присутньому Великому Пріору Ордену Тамплієрів Англії Графу Трасамарі Дон Вірджиліо Антоніо Кардосо-Сампайо де Кастро-Хересу за плідну співпрацю задля збереження національних культурних та воїнських традицій, розвитку культурних зв’язків між різними народами та поширення загальнолюдських цінностей. Окремо п. Рижов висловив вдячність Князю Київському Володимиру Янченку за підтримку Фестивалю і внесок у відродження національних бойових і спортивних традицій.

Він нагадав, що з історії відомі багаторічні тісні зв’язки між українським козацтвом і лицарством Західної Європи, маючи єдину місію – захист своєї землі та віри. «… Сучасне козацтво продовжує нести цей лицарський дух, залучаючи українську молодь до культурних, бойових та спортивних традицій.

 Наступне слово було надано Великому Пріору Ордену Тамплієрів Англії Графу Трасамарі Дон Вірджиліо Антоніо Кардосо-Сампайо де Кастро-Хересу. На початку свого виступу від всіх лицарів Ордену Тамплієрів Англії він привітав О. Притулу, К. Рижова і В. Янченка, а також подякував за велику проведену роботу в організації Фестивалю. Далі Граф зазначив, що для всіх членів Ордену є дуже велика честь бути присутніми в цей важливий для нас і для всього козацтва момент – момент підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство. «Наш Договір, безумовно, буде виконаний. Він передбачає велику соціальну роботу. Ми поділяємо однакові ідеї, ми робимо однакову роботу для збереження спільних традицій.»

Олександру Притулі було поставлене питання про Фестиваль, про види спорту, які будуть представлені  на ньому. На початку своєї відповіді п. Притула висловив подяку Міністерству молоді та спорту України, зокрема, міністру Жданову І.О. і його заступнику Войтовичу В.Я.  за велику допомогу і підтримку національних видів спорту. В рамках цьогорічного Фестивалю відбудуться Відкриті Всеукраїнські ігри з видів спорту, започаткованих на національно-культурних традиціях, що проходитимуть за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Проходитимуть змагання з різних видів бойових мистецтв «Спас». Серед них: «Штовхач»,  боротьба на поясах і хрест навхрест, історичне фехтування, метання козацького ножа, гирьовий спорт. Крім того пройде унікальний турнір «Лава на лаву», в якому будуть задіяні багато десятків козаків.

П. Притула додав, що цей Фестиваль буде цікавий абсолютно всім: від маленьких дітей до людей похилого віку, як жінкам, так і чоловікам. Адже всі етнічні види спорту не мають обмежень віку і статі. Цього року окрім великої кількості дітей-учасників, пройдуть показові виступи жінок-козачок з віртуозного володіння зброєю. Адже, як не дивно, історія жіночого козацтва бере початок з часів Київської Русі, що відображено в билинах.

П. Притула назвав Фестиваль «Всеукраїнською толокою», адже на нього завітають окрім учасників ще й народні майстри, музичні колективи та виконавці зі всієї країни.

Він нагадав, що вже другий рік поспіль Фестиваль проходитиме в особливому місці — «Парку Київська Русь», де відтворюється справжнє середньовічне місто – Київ V-ХІІІ століть, завітавши до якого можна поринути в давнину і, можливо, з глибин генетичної пам’яті виринуть бойові мистецтва, знання та вміння наших пращурів. Адже місце розташування його знакове, має тисячолітню історію.

Киевская Русь

Далі слово взяв Володимир Янченко. Він нагадав всім, що першим козаком вважають Князя київського Х століття Святослава Ігоровича Хороброго, сина легендарних князя Ігоря і княгині Ольги, що не тільки мав на голові «оселедця» і сережку в усі, а й був відважним воїном, справжнім лицарем. Тобто ми маємо величну історію. Майбутнє має будуватися на нашому багатому історичному досвіді. Сама назва Фестивалю «Спас» означає спасіння. Тож ми маємо «спасати» – оберігати знання, мудрість, досвід, дух наших славетних пращурів. Потрібно долучати до них наших дітей, молодь. Саме це ми робимо, проводячи цей Фестиваль.

Участь у прес-конференції взяли: Володимир Янченко (Князь Київський, Президент «Парку Київська Русь», к.і.н.), Граф Трасамара Дон Вірджиліо Антоніо Кардосо-Сампайо де Кастро-Херес (Великий Пріор Ордену Тамплієрів Англії), Олександр Притула (Президент громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас», засновник школи українського бойового мистецтва «Спас», організатор ХХІІІ Міжнародного фестивалю національних воїнських та традиційних культур «Козацький Спас» імені Анатолія Єрмака), Костянтин Рижов (Кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ», лицар Ордену Лицарів Спасу, полковник Українського козацтва).