Події

Урочисте нагородження переможців Міжнародного конкурсу дитячого малюнка «Видужуй, наша планета Земля»

Мистецтво є основою розвитку народу, незримою силою, формуючою унікальну особистість кожної людини. В складні моменти саме культура стає генератором сили, антидепресантом, вона лікує, надихає та дарує крила.

Видужуй, наша планета Земля

12 червня 2020 року на літній терасі 33 каналу, неподалік від Хрещатику, відбулась урочиста церемонія нагородження учасників та переможців Міжнародного конкурсу дитячого малюнка «Видужуй, наша планета Земля». На урочистості всі використовували по можливості засоби індивідуального захисту. Також були забезпечені дезинфікуючими засобами, спиртовими серветками, тощо. На літній терасі 33 каналу, козирок був відкритий за рекомендацією представника штабу із протидії коронавірусу, для кращої циркуляції повітря. Урочистий захід відбувався за особливими правилами: на вході відвідувачам вимірювали температуру, вхід без масок заборонений. Найбільше послабленню карантину раділи батьки з дітьми, адже це перший вихід після карантину.

Наймаштабніший дитячий урочистий захід, після послаблення карантину, вела засновниця та куратор проекту для дітей-художників ArtKidsEurope та ініціатор Міжнародного конкурсу дитячого малюнка «Видужуй, наша планета Земля»Єлизавета Рудика, яка є популярним блогером серед дітей та молоді, телеведуча 33 каналу. Котра вже 6 років є резидентом Фестивалю писанок і 3 рік організовую конкурси та виставки в рамках проекту ArtKids Europe.

Видужуй, наша планета Земля

«Якщо говорити про наші маленькі досягнення, то ми вже проводили художню виставку дитячого малюнка в найбільшій галереї України М17 Contemporary Art Center, роботи дітей стали частиною постійної експозиції в музеї Тараса Шевченко в Єревані (Вірменія) і в цей раз на нашу адресу прийшла рекордна кількість робіт – 449 малюнків! Хто вже не перший раз приймає участь в нашому проекті знає, що це не просто конкурс, не просто виставка — це цілий простір для творчості, нових знайомств і можливостей. ArtKids Europe — це завжди прем’єра і відкриття нових імен», — резюмувала Єлизавета Рудика.

Видужуй, наша планета Земля

Протягом конкурсу на розгляд журі було надіслано 449 робіт юних митців віком від 1,5 до 17 років з 22 областей України. Географія учасників не обмежується Україною, бо на адресу конкурсу присилали роботи з Італії, Індії, Франції, Турції та Америки, з яких члени журі обрали найкращі. Голосування проходило по бальній системі кожним членом журі, підсумкові бали підраховувалися в загальну відомість, що виключає невірне оцінювання.

Боротьба з хворобами залежить не тільки від діяльності лікарів а й від розуміння і бажання людей формувати свідоме ставлення до власного здоров’я, до планети на якій проживаєш, створювати умови для здорового способу життя, програма «Крокуємо в країну Здоров’я» Благодійного фонду «Об’єднання світових культур» була одним із засновником ідеї та упродовж трьох місяців курирувала роботу Міжнародного конкурсу дитячого малюнка «Видужуй, наша планета Земля» залучаючи до творчого процесу сотні талановитих дітей з усього світу.

Видужуй, наша планета Земля

Хлопчики та дівчатка зі всього світу намагаються побороти короновірус, котрий захопив жителів планети Земля. Зазвичай у супергероїв є штаб – це міжнародний мистецький проект для підтримки талановитих дітей та молоді ArtKids Europe, тут вони почуваються в безпеці й зустрічаються з друзями із різних країн планети Земля. Іноді нам видається, що всі супергерої нагадують одне одного: вони сильні, красиві, розумні, слухняні та талановиті.

«Масштабної організації конкурсу не вдалося, якби не мої співорганізатори – дорослі мої помічники», — оголошувала зі сцени ведуча, господиня заходу Єлизавета Рудика.

«Сократ вважав «У кожній людині є сонце, тільки дайте йому світити», сьогодні літня тераса 33 каналу засяяла яскравими промінчиками від Міжнародного конкурс дитячих малюнків «Видужуй, наша планета Земля». Малюнки супергероїв та віра допоможе врятувати планету від віруса та швидше адаптуватися до нових умов життя. Велика подяка нашим педагогам, батькам, кураторам, котрі знайшли особливий підхід до кожної дитини у непростий час, розкрили творчий потенціал кожного маленького митця, зняли дитячий стрес, заспокоїли, налаштувати на малювання. Коли батьки, вчителі підтримують дітей – це робить дітей щасливішими. Коли дитина розуміє, що в неї вийшло, вона відчуває себе частиною суспільства – це наша мета. Мистецтво – потужна форма висловлювання, це не лише краса, але й ідеї та навіть протести. Потрібно щодня, щохвилини використовувати кожну можливість, щоб зберегти нашу чудову Землю для нащадків та наступних поколінь, та всіма силами прогнати непрошеного гостя, який намагається захопити нашу планету», — з вітальним словом виступила член журі Людмила Лисенко оцінювач, мистецтвознавець-експерт, керівник акції «Об’єднуємося проти коронавірусу 2019-nCoV (COVID-19) та крокуємо в країну Здоров’я!» програми «Крокуємо в країну Здоров’я» Благодійного фонду UWCF.

Видужуй, наша планета Земля

«Піклуючись про творче покоління талановитих юних митців і як матуся засновниці та куратора проекту для дітей-художників ArtKidsEurope Єлизавети Рудики, завжди підтримую, та допомагаю розкривати творчий потенціал дітей. Все роблю для того, щоб роботи фіналістів та переможців були представлені не тільки в Україні, а й за кордоном. Звичайно коронавірус вніс свої корективи у життя практично всієї планети та нашого заходу. Дитячий малюнок — це дзеркало того, що відбувається в навколишньому світі, починаючи від родини й завершуючи суспільством в цілому. У кожному штриху, в кожній лінії ми бачимо вболівання за нашу планету Земля. Ми відчуваємо як наші супергерої воюють з пандемією. Дітлахи проявили зацікавленість та розуміння важливості питання збереження планети та здоров’я людей. Адже наша планета Земля – це наш найцінніших скарб і ми маємо її цінувати, доглядати», — наголосила член журі Олеся Тарасенко, засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості.

Захід унікальний, бо проходив в форматі зйомки телевізійної програми від Дитячої телешколі 33 канал kids та 33 каналу. За можливість проведення нашого заходу від ArtKids Europe в телеформаті, ми вдячні генеральному директору 33 каналу – Ользі Марцинко. На її переконання, переможцями конкурсу є всі без виключення учасники. Кожна дитина, яка вклала своє серце і душу в малюнок, вже стала сильнішою і зробила світ кращим.

Видужуй, наша планета Земля

З привітальним словом виступили: відомий художник сучасності котрий є членом нашого професійного журі, це Едуард Межул – художник-пейзажист, у творчості якого відображена архітектура, люди і природа міст України. Ми пишаємося тим, що кожен з наших членів журі – унікальна та видатна особистість! Наприклад, член нашого журі, Слава Займак — український художник та дизайнер, який працює в неповторній унікальній авторській техніці адгезивного плетіння. Твори Слави Займака знаходяться в приватних колекціях в Європі, Азії, Америці, Африці, по всьому світу, а щорічні численні персональні та спільні виставки, а також модні дизайнерські покази користуються величезною популярністю у бомонду.

Партнери Міжнародного конкурс дитячих малюнків «Видужуй, наша планета Земля», дизайнер засновниця бренду «Fajna.panna» Наталія Панченко та Юлію Брязкало — художник-дизайнер с брендом «Jey lum», приготувала спецподарунки для супергероїв.

10 дітей отримали спецномінацію від проекту МамаWOW – це квитки до Парку Київська Русь, а також сертифікат від відомої письменниці Наталії Рибачик.

Видужуй, наша планета Земля

У нас в гостях особливий гість – це віце-президент української національної еко-просвітницької організації, яка має на меті формування культури чистоти та рекреації Let’s Do It Green Ukraine — Анна Радченко-Дурнева, котра особисто вручила всім переможцям конкурсу подарунки від себе.

25 супергероїв, ведучі заходу та члени журі отримали від акції «Об’єднуємося проти коронавірусу 2019-nCoV (COVID-19) та крокуємо в країну Здоров’я!» програми «Крокуємо в країну Здоров’я» Благодійного фонду UWCF подарунки.

Наприкінці заходу партнер «Logos School» частная школа, організували «Майстер-клас з плетіння «ловця снів». Діти та їхні батьки обступили майстрів і вже через лічені хвилини були втягнуті в процес створення речей своїми руками.

По завершенню урочистостей відбувся святковий концерт за участю українського співака і сонграйтера, продюсера студії звукозапису «LordMusic», учасника Національного відбору на Євробачення 2020 року, учасник «Розсміши коміка» і багатьох інших проектів — Дениса Мусаєва (MUSAEV).

Дивовижна, тепла й щира атмосфера панувала на літній терасі 33 каналу. З приємністю було спостерігати за щасливими поглядами дітей, за радісними обличчями батьків. Усі батьки зазначали, що вдячні за проведення такого конкурсу, що вони мають змогу бачити онлайн роботи інших дітей з різних куточків планети. І всі як один зазначали: всі роботи дітей достойні такого високого визнання – перемоги у Міжнародному конкурсі дитячого малюнка «Видужуй, наша планета Земля»

Щасливі та задоволені діти поверталися додому, і вже у думках малювали свої подальші шедеври.

Видужуй, наша планета Земля

Хочемо подякувати партнерам, без яких наші події не відбулися!

Партнери конкурсу: United World Cultures Foundation ArtFoundation, Одяг від Наталії Панченко «Fajna Panna», «Logos School, частная школа», АРТ Академія сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі, Let’s do it green, Ukraine.

Медійні партнери: LuckyUkraine, 33 канал, 33 канал kids, АллатРа, ТВ Діти в місті Київ, Podium real, «Глянцевий журнал «АДМІ» МамаWOW, Журнал Business Woman, газета Эко Украина.