События

Стартувала всеукраїнська краудфандингова кампанія «Зроби мені хаб»

Краудфандингова кампанія розпочалася 26 листопада на пресконференції, присвяченій проблемам вразливої молоді. Мета кампанії — зібрати кошти на створення першого інклюзивного хабу в Харкові та привернути увагу до вразливої молоді з інвалідністю і випускників інтернатів.

Зроби мені хаб

Проєктом опікується громадська організація «Еммаус», яка вже відкрила 5 адаптаційних квартир для вразливої молоді.

Інклюзивний хаб — це майданчик можливостей для вразливих людей (з інвалідністю, сиріт, випускників/ць інтернатів тощо) та взаємодії громадських організацій між собою, соціально відповідальним бізнесом і громадою. 

У чому полягає інклюзивність хабу?

«Простір майбутнього хабу буде зонований на дві частини — кухню-студію та вітальню для навчання, проведення публічних заходів та дружніх зустрічей.

Кухня — інклюзивна, там є спеціальні підставка й заїзд для візка під мийку, а також —  плита зниженого рівня, щоб людям маленького зросту було зручно.

Вітальня буде облаштована проєктором та спеціальними меблями. Такий хаб стане першим некомерційний, незалежний, доступним публічним простором з фокусом на інклюзії в Харкові», — розповідає Ірина Сальник, PR-менеджерка «Еммаус».

За останніми даними в Україні в інтернатах перебуває 100 тис. дітей. Багато хто змалку. Мало хто замислюється, що відбувається з ними після випуску з інтернатів і де вони опиняються далі. Після 18 років, а в деяких випадках – після 21 року молодих людей з інвалідністю з будинків-інтернатів переводять у психіатричні будинки та будинки-інтернати для людей похилого віку. У гіршому випадку вони потрапляють прямісінько на вулицю, де без базових навиків їм важко вижити.

Перебуваючи у цих закладах протягом усього життя, вони приречені на повну ізоляцію і не можуть посісти місце в суспільстві як повноправні громадяни, з освітою, роботою та правом на самовизначення.

Навіщо потрібен хаб?

Анастасія Золотова, виконавчий директор ГО «Еммаус»: 

«Ми хочемо створити місце, де люди з інвалідністю будуть відчувати, що їх приймають такими, які вони є. З появою цього хабу ми зможемо запропонувати цілісні унікальні програми для молоді з інвалідністю та випускників та випускниць  інтернатів, адже жодна державна інституція в Харкові їх не проводить».  

Олена Куц, учасниця адаптаційного центру «Летючий дім», дослідниця в ГО «Еммаус»:

«Хаб потрібен, щоб у нас було місце для зустрічей. Простір, де ми зможемо вітлювати наші творчі проєкти, проходити курси, розвиватися та допомагати одне одному. Зараз ми не маємо місця, щоб проводити час разом, навчатися та ділитися досвідом».

Що необхідно зараз для облаштування хабу?

ГО «Еммаус» поки що не є повноправною власницею приміщення, тому взимку хаб працюватиме в тестовому режимі, а коли вийде зібрати повну його вартість, відбудеться офіційне відкриття. 

$ 22 000 — сума, необхідна для повного викупу приміщення, яке зараз облаштовують під потреби людей з інвалідністю. Кошти треба внести у лютому 2020 року.

Повна вартість приміщення $ 32 000. 

У березні 2019 року ГО «Еммаус» внесли аванс розміром $ 5000 та ще $ 5000 залучили під час проведення соціо-культурного фестивалю Dantefest.

Ще не вистачає 70% суми, тому вирішили запустити кампанію зі збору коштів. За допомогою ГО «Еммаус» звернулися до агенції Friends of brands.

«Є велика кількість дітей з інвалідністю, які не мають доступу до базових речей. У першу чергу — вони позбавлені соціалізації. Такій вразливій молоді дуже потрібне місце, де вони зможуть розвивати свої soft skills та навчатися простим речам, наприклад — готувати для себе. Тому наша агенція вирішила взяти участь в організації краудфандингової кампанії. Ми зняли ролики з саундтреком «Зроби мені хіп-хоп», який надав гурт ТНМК, та вклали у них простий меседж.

«Зроби мені хаб»  це прохання від тих, хто дійсно потребує цього простору»,  — говорить Ольга Малиш, директорка агенції Friends of brands, координаторка краудфандингової кампанії «Зроби мені хаб». 

Турбота про вразливих співгромадян є справою спільноти. Кожен може зробити свій невеликий внесок у появу місця, де молодь з інвалідністю та сироти знайдуть справжніх друзів та наставників. Таке оточення допоможе їм розкрити власний потенціал, навчитися будувати плани на майбутнє, а головне — соціалізуватися.

Внесок кожного стане однією з цеглинок на стіні дому для молоді з інвалідністю та сиріт.