Події

Підготовка до вагітності: поради майбутній мамі

Підготовка до вагітності – це важливий крок та інвестиція в здорове майбутнє всієї сім’ї. І готуватися до вагітності краще заздалегідь.

Підготовка до вагітності

Майбутній мамі особливо важливо подбати про себе. Адже все навантаження, пов’язане з довгим виношуванням дитини, лягає на жіночий організм.

Як підготуватися до вагітності

Сплануйте візит до гінеколога. Розкажіть йому про попередні вагітності і чим вони закінчилися, аборти і методи контрацепції. Всім жінкам, що збираються зачати дитину, треба здати загальний і біохімічний аналізи крові, загальний аналіз сечі, а також дослідження мазку з цервікального каналу і крові на статеві інфекції. Для уточнення стану статевих органів проводять УЗД органів малого таза.

Якщо у жінки є хронічні захворювання, в залежності від «профілю» недугу доведеться відвідати інших вузьких фахівців — алерголога, ендокринолога, кардіолога і т.д.

Щоб виявити осередки хронічної інфекції, рекомендується відвідати отоларинголога і стоматолога. Карієс і хронічний тонзиліт бажано вилікувати до настання вагітності.

ЭТО ТОЖЕ ИНТЕРЕСНО: КАК БЕРЕМЕННОЙ БЕСПЛАТНО ПОЛУЧИТЬ ПУТЕВКУ В САНАТОРИЙ

Якщо жінка не хворіла на краснуху, необхідно в профілактичних цілях зробити щеплення. Але варто знати, що після щеплення спроба завагітніти відкладеться на 3 місяці, проте майбутня дитина, як і його мама, будуть захищені від серйозних небезпек.

Відмовтеся від шкідливих звичок — вживання алкоголю і куріння і знайдіть час для занять спортом.

Підкоригуйте свій раціон. Включіть в щоденне меню фрукти і овочі, м’ясо і молочні продукти, різні крупи, морську рибу, виключіть з нього жирну, копчену і смажену їжу, їжте менше солодощів та здоби. Харчуйтеся повноцінно 4-5 разів на добу, не перекушуючи на ходу. Обмежте вживання чаю і кави, краще переключитися на корисні трав’яні чаї.

Намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі — як мінімум 1,5 години в день.

Придивіться собі сукню на період вагітності. Одяг для вагітних зараз універсальний, можна використовувати і після народження дитини.

За 3 місяці до передбачуваного зачаття рекомендується почати приймати вітаміни з фолієвою кислотою. Але перед цим обов’язково порадьтеся з гінекологом, адже для майбутньої дитини шкідливий як недолік, так і надлишок вітамінів і мікроелементів.

За статистикою, після скасування гормональних контрацептивів здоровому подружжю, що займається сексом 2-3 рази в тиждень, зазвичай потрібно для зачаття дитини від 6 до 12 місяців.