Події

Консультація юриста Вікторії Мінаєвої-Поліщук. Допомога по вагітності та пологам у разі ліквідації підприємства

Вагітність для жінки – один із найпрекрасніших етапів у житті, але, у той же час, період, який супроводжується переживаннями як щодо народження майбутньої дитини, так і щодо пов’язаних питань. Не рідко як у державному, так і приватному секторі трапляються випадки ліквідації підприємства, де працевлаштована вагітна жінка і де вона планує отримувати допомогу по вагітності та пологах. Що робити та куди звертатися, аби не стати заручником ситуації та не позбавити себе необхідних коштів по вагітності та пологам?

беременность и работа

Перш за все, право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації незалежно від форми власності за умови, що вагітна жінка була звільнена з роботи не раніше ніж за шість місяців до набуття права на одержання допомоги.

Підставою для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами є видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка, заява матері, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а також довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації (Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001).

Вагітним жінкам, звільненим з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації — у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу.

Жінкам, звільненим з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації, державна допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання.

Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Таким чином, задля призначення допомоги по вагітності та пологам необхідно отримати від підприємства: довідку ліквідаційної комісії про те, що Ви звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства; та довідку лікувально-профілактичного закладу.

Виктория Минаеваправа беременных

 Автор: юрист, адвокат и руководитель компании «Доверитель» Виктория Минаева-Полищук