События

Декретна відпустка: виплати та гарантії

Якщо ти готуєшся до такого періоду у своєму житті як «декретна відпустка», то пропонуємо дізнатись які виплати та гарантії від Держави тебе очікують в найближчому майбутньому.

декрет виплати

Виплати для майбутніх мам

Варто пам’ятати, що є декілька виплат для майбутніх мам:

  • виплати у зв’язку з отриманням Листка непрацездатності по вагітності та пологам (лікарняний);
  • соціальні виплати після народження дитини.

Листок непрацездатності по вагітності та пологам отримуєш в медичному закладі, де стоїш на обліку по вагітності. Після отримання такого Листка необхідно надати його роботодавцю.

За місцем роботи будуть здійснені наступні виплати:

  • 126 календарних днів, виходячи із середньомісячної заробітної плати
  • 14 додаткових днів у разі ускладнених пологів або народження 2-х і більше дітей (видається продовження Листка непрацездатності в медичному закладі, де велась вагітність).

Варто зазначити, що жінка, яка має категорію постраждалих від ЧАЕС, має право на виплату 180 календарних днів відповідно до Листка непрацездатності по вагітності та пологам. Але не може претендувати на додаткові 14 днів лікарняного у разі ускладнень чи багатоплідної вагітності.

Окремо зазначимо, що на отримання та виплати по Листку непрацездатності має право і жінка-підприємець (ФОП, незалежно від категорії оподаткування).

Для цього необхідно звернутись у Фонд соціального страхування з тимчасової непрацездатності, попередньо отримавши в Податковій довідку про відсутність заборгованості по сплаті ЄСВ (Єдиного соціального внеску).

В такому випадку декретні виплати будуть розраховуватись від суми доходу, на який були сплачені жінкою — ФОП внески в Фонд соціально страхування на випадок тимчасової непрацездатності.

Виплати на дитину

Після народження дитини/дітей жінці гарантовано Державою соціальна допомога в розмірі 41280 грн на одну дитину:

  • одноразова допомога в розмірі 10320 грн.
  • щомісячна допомога в розмірі 860 грн до досягнення дитиною 3-х річного віку.

Соціальну допомогу на дитину можна отримати звернувшись до Управління праці та соціального захисту населення. Або оформити заяву на отримання допомоги онлайн на сайті Міністерства соціальної політики.

Заздалегідь попіклуйся про відкриття рахунку в будь-якому зручному для тебе Банку для отримання соціальних виплат.

Віднедавна жінка, яка народила дитину має право на отримання так званого Пакунку малюка, який видається в Пологовому будинку після народження дитини. Або отримати за нього компенсацію в розмірі 5700 грн, якщо з якоїсь причини Пакунок не було видано в Пологовому будинку.

Така виплата на дитину може бути здійснена на спеціальний рахунок, відкритий в ПриватБанку.

Для отримання компенсації необхідно звернутись в Управління праці та соціального захисту населення.

Тетяна Чернюк

 

Авторка: Тетяна Чернюк, HR-порадниця, авторка телеграм-каналу про трудове законодавство, рекрутинг, HR партнерство, авторка ГО «КПВМ «Лада».