Події

Робота для мам в декреті. Які є варіанти?

Формулювання “декретна відпустка” – одне з найбільш оманливих. Молоді мами працюють цілодобово, доглядаючи за малюком. Вони на 100% сконцентровані на їх здоров’ї та самопочуття. Водночас декрет – це слушний момент, щоб подумати про подальший кар’єрний шлях та дослідити для себе нові професійні горизонти. Разом із компанією Joobe, одним із найбільших пошуковиків роботи у світі, ми зібрали варіанти віддаленої роботи для мам, на які варто звернути увагу. Знайти віддалену роботу зараз відносно просто. Змінилася культура робочих взаємин, не потрібно ходити кожного дня до офісу. Багато завдань дійсно можна легко виконувати з дому.

віддалена робота для мам

Майстер манікюру або візажист

Організувати невеликий салон краси можна і в себе вдома. Послуги нігтьового сервісу, професійний макіяж або зачіски завжди мають попит. Тому після завершення декрету ви з легкістю зможете далі працювати та розширювати клієнтську базу.

Однак ця професія вимагає попередніх вкладень: необхідно пройти відповідні курси, закупити набори інструментів, організувати приміщення з дотриманням усіх необхідних санітарно-гігієнічних норм. Клієнти також з’являться не одразу. У такій справі надзвичайно важливий ефект “сарафанного радіо”, коли ваші послуги порадять. Проте якщо ви відчуваєте в собі сили спробувати працювати в індустрії краси, це перспективна справа, що приносить гроші та задоволення.

Домашні дитячі садочки або школи раннього розвитку

Цей варіант ідеальний, якщо ви дуже сильно любите дітей і маєте хист до роботи з ними. Для того, щоб створити міні-дитячий садочок, вам потрібна велика житлова площа, сталеве терпіння та уміння розважити малечу. Щоб перевірити свої педагогічні здібності, запросіть дітей ваших друзів та знайомих. Далі необхідно створити план занять: конкурси, ігри, вправи для фізичного та інтелектуального розвитку.

Головним же правилом залишається необхідність любити та поважати дітей, дослухатися до їх потреб. Досягти хиткого балансу між дисципліною та атмосферою розваг і радощів буває не просто. Тому рекомендуємо заглибитися у вивчення основ педагогічної справи перш ніж братися за таку відповідальну роботу.

Але якщо ви швидко та легко знаходите спільну мову з дітьми – міні-садочок або імпровізована школа раннього розвитку можуть стати прекрасною роботу під час вашого декрету.

Репетитор

Якщо ви володієте іноземними мовами, музичними інструментами, добре знаєте математику чи бухгалтерський облік, спробуйте себе в репетиторстві. Це чудова можливість практикувати як уже здобуті навички, так і освоювати тонкощі викладання. Репетиторство стабільно популярне. Нині люди мають більше можливості присвятити себе хобі чи пробувати нові напрямки. Тому ваші послуги не втратять актуальності.

Спробуйте біржі репетиторства або фріланс-сервіси, де можна запропонувати свої послуги. Для того, щоб досягти успіху у сфері репетиторства, важливо постійно практикуватися, слідкувати за новинами в обраній сфері (наприклад, якщо ви допомагаєте студентам-правникам, критично важливо слідкувати за оновленням законодавства) та розширювати коло знайомих. Досить часто, вони й будуть вашими першими студентами.

Декрет важко назвати “відпусткою”. Ви постійно зайняті й у більшості випадків ніяк не зможете делегувати свої завдання. Разом із тим, навіть у декреті можна знайти трохи часу для професійного розвитку або навіть на зміну роботи. Це допоможе вам легше увійти на ринок праці після завершення декрету.